Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Začinsko bilje - sadite li i koje?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Začinsko bilje - sadite li i koje?

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Začinsko bilje - sadite li i koje?
    Objavljeno: 30 Ožujak 2007 u 22:23

Sadite li začinsko,i koje, bilje u cvjetnjaku?

Ja obožavam začinsko bilje,od vlasca,majčine dušice posebno,kadulje,ružmarin,lavanda(uspjeva i kod nasWink)matičnjak....sve to sadim sa ostalim biljkama pomješano,čitala sam negdje da one pomažu ostalom cvijeću.(Tjeraju razne štetočine i sl.naći ću članak pa ću reči točno)
Od majčine dušice sam napravila "rubnike"(vidi se na slici dvorišta,uz pločnik,one biljke kojih ima već skoro na pola pločnika).kad mi predaleko ode na pločnik samo ju porežem.Idealna je za tako nešto,ma koliko ju rezali ona raste i dalje)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2007 u 16:14
ja sam juce posijala sjeme lavande pa cemo vidjeti hoce li uspjeti
Na vrh
Cvijetić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2007 u 21:49
imam ružmarin i olavandu posaditu u vrt. višezbog mirisa i ugožaja u vrt a ne kao začin. obožavam taj piris preko ljeta, kada sunce zapekne a vjetar ga nosi uokolo.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 21:00
smjc,nitko ne voli tako lijepe biljkeCry.ma vidite ih samo
 
 
 


Ažurirao shasha - 25 Travanj 2007 u 19:54
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 22:17
ma ne vidimo ih shasha
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 22:35
vidjela sam stalaze ali ove biljkice ne mogu
mozda je nesto do mene
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 22:37
A ja se danas naslikala toliko,a vi ništa ne viditeDisapprove
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2007 u 22:58
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

A ja se danas naslikala toliko,a vi ništa ne viditeDisapprove


Evo majčina dušica!!Heart


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2007 u 17:50
Shasha evo sad su vidljive!!!ClapClap
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2007 u 21:14
Mislim da sam skužila dobru veličinu(jesam genijeGeek)konačno,ko zna do kadErmm
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2007 u 15:48

Evo jedan skroman prilog ovom forumu. Obožavam začinsko bilje i sijem ga i sadim i u lončiće i u vrt. Tu se može naći vlasca, timijana, majorana, mente, melise, ružmarina, lavande, kadulje, bosiljka, korijandera, peršina, čubra, origana - a moja najveća želja je da mi napokon nikne i ESTRAGON. Ta želja me dovela i do ovog foruma jer sam u potrazi za savjetima, prijedlozima i inim u vezi uzgoja estragona.

Negdje sam pročitala da je uzgoj estragona kod nas gotovo zanemariv, a kao jedan od razloga je njegovo teško razmnožavanje. Sjemena gotovo da i nema pa preporučuju razmnožavanje reznicama. Kako doći do reznice ako nema matične biljčice?!Confused
No, mojoj sreći nije bilo kraja kad sam nabasala na sjeme estragona (usred Peveca) i lakomo kupila 5 (PET) paketića!!!Big%20smile
Jedan sam odmah posijala u teglicu na prozorčiću, drugi sam nakon 15-ak dana posijala u tegletinu s ostalim začinskim biljem, a treći sam posijala direktno u vrt između ostalih biljčica. I prošlo je već više mjesec dana, a ni na jednom mjestu nije nikla ni jedna jedina biljčica!!!Cry
Još imam u rezervi ona preostala 2 paketića sjemena ali pitam: zna li netko neki trik iz vlastitog iskustva u uzgoju estragona?  
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2007 u 20:02
Artemisia,nisam ni znala da se estragon može  saditi,Ermmne znam ni kako ta biljka izgleda.Sutra sam ja u pevecu i ganjam sjemeBig%20smile.Ako ga ne nađem,reci mi jel to sitno sjeme,ko metvica recimo?Ima sjemenja kojemu treba dugo da nikne,možda je i on među njima.Nadaj se da će jednom proklijatiWink
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2007 u 08:34
Sjeme koje sam kupila je sitno, da baš kao bosiljak, metvica... A sama biljka estragona bi trebala narasti čak i do 1m visine, ima uske, šiljaste i jako, jako aromatične listiće koji su najbolji i najaromatičniji mladi, prije cvatnje. Kako cvate ne znam, ali cvate i stvara sjeme.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2007 u 18:31
jos mi ni jedna lavanda nije nikla

koliko im treba da isklijaju na toplom su i redovno ih po malo zaljevam
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2007 u 21:37
Ne znam dina,ja lavandu reznicama rasađujem.Nikad nisam sijala.
Estragon nigdje nisam našla kod nasUnhappy a baš bi ga sad i ja sijala.E da Anqi,rosopas ne sadim.Koliko sam čitala to je više korov koji svuda raste.Ok vjerojatno ima i za vrtove neki "blaži" kultivar no ja ne znam.Gdje ti to nabaviš Anqi?
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 08:52
Dina, ja sam kupila malu lavandicu kao i ostale cvijetiće za presadu, i odlično raste a već i stabljike sa pupovima rastu tako da nestrpljivo čekam njen cvat, ako treba  da ti pošaljem koju?
 
Rospoas traži jedna moja prijateljica,
čula je da su listovi ljekoviti pa sam krenula u potragu za tom biljkom ,
malo sam na internetu čitala kako izgleda a s obzirom da je ljekovita pomislila sam da je  možda netko i ima u svom vrtu ?
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 14:53
ja sam danas uzela sjeme vlasca (obožavam ga kao dodatak jelima) i origana. vlasac je imala moja svekrva u vrtu i bio je dobar, nadam se da će i u saksiji, jer bih voljela svoj balkon obogatiti i sa začinskim biljkama, a za origano nemam nikakvog iskustva. sadi li ga tko u saksije?
kadulju sam isto vidjela, ali sam je odlučila ne sijati, nego presaditi onu koja raste na brdu Križevac u Međugorju.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 19:54
Origano siješ ko i ostale biljke,u teglu.Barem ga ja tako sijem.Kad naraste možeš ga rasaditi ili samo prorijediti.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2007 u 21:57
Dina, ja sam kupila malu lavandicu kao i ostale cvijetiće za presadu, i odlično raste a već i stabljike sa pupovima rastu tako da nestrpljivo čekam njen cvat, ako treba da ti pošaljem koju?

hvala ti ali odoh sutra u OBI navodno da su dobili rasade svega i svacega pa cu potraziti u svakom slucaju hvala
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2007 u 20:28
nisam nasla lavandu
ali zato sam uzela novo sjeme lavande i origano
pa cu probati ponovo
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.