Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Karambola ili zvjezdasto voće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Karambola ili zvjezdasto voće

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Karambola ili zvjezdasto voće
    Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 01:56
Star  Karambola (Averrhoa carambola) je tropska voćna vrsta i spada u porodici Oxalidaceae (cecelji). Plod je žute boje zvijezdolikog oblika. Drvo do oko 6m visine.
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 12:38
Stvarno super izgleda!!!
MOžda malo glupo pitanje, ali jeli jestivo i kakvoga je okusa??
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 13:39
Jestiva je. Meni je fina dok nekim ljudima koje ja znam nije. Sadrži dosta vode i ima slatkasti i blogo kiselkasti okus. Nesmiju je jesti ljudi koji imaju problema sa bubrezima.
Ja doma ima biljku koja je stara već 2 godine. Pročitao sam negdje na netu da bi nakon 3-4 godina ako je uzgojena iz sjemena trebala davat prve plodove.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 13:53
ovo jos nikad nisam vidjela
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 17:44
Ni ja , dali to uspjeva kod nas, kakve uvjete trazi??
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 17:51
Uspijeva. Prek ljeta može na direktno sunce i puno vode a prek zime na toplom mjestu. Ja u svojoj sobi ih držim pod lampama za biljke i rastu kao da im je ljeto.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 17:56
Stvarno svaka cast!!! Prvo sto imas tako predivnu biljku, koje nikad u zivotu nisam vidio!!! I drugo sto ju uspjevaš odgojiti!!!smile55
 
Mislim da ce te za ovu biljku puno ljudi zicati pelcer!!! Lako moguce da i ja budem među njimasmile198
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 22:46
Stvarno super drvcesmile181.Ni ja ga nisam nikada vidjela. Veliš da je plod jestiv? ja ga ni u trgovinama nisam susrela.Odakle ti to?Mislim, to drvo.
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:00

Bilo je za kupit plodova u Konzumu. Izvadio sjeme iz ploda i posadio. Imam jednu veliku staru 2 godine i 2 male od ovog ljeta.

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:02
Svaka čast, bravo
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:03
Poslije Božića odoh u konuzum i tamo ću šator podići i čekati tako dugo dok ne dobe (ako me se hoće riješiti brzo će dobiti)
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:05
Ne znam odakle si a ako si iz Zagreba onda odi u Konzum na Črnomercu. Tam znaju imat često plodove.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:08
Ako bude koje sjeme viška, dali se mogu pribiljeziti??
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2007 u 23:08
Nisam iz Zg al bum tetu zaposlila(ona je tamo) da mi nabavi,ako u Vž ne nađem
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 11:17
Evo da napišem par rijeći i o ovoj predivnoj biljci!!
 
Što se tiče uzgoja, voli toplu i vlažnu klimu o da ima dobro propusno tlo, također vrlo se lako uzgaja u lončanicama, ali treba osigurati tople uvjete!!
 
Ukoliko se drži pravila, znači da joj se toplina i svjetlost rodi i bude bogata plodom te izgelda jako simpatično kad bude puna žuto narančastih plodova!
 
Raznožava se uglavnom iz sjemena dok se bolje sorte moraju cijepiti.
 
 
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 11:50

Uspio sma nagovoriti MŽ da mi da recept od džema od karambole!!!

 
Potrebno je:
 1 kg karambole
1kg bijelog šećera
 
Narežite voće na komade da budu debljine prsta, i uklonite oštre rubove.
Sjmenke je najbolje ostaviti jer daju poseban okus,džemu.
 
Nakon toga dodajte vode dovoljno da prekrije voće, te tada stavite na vatru dok ne počnu mekaniti(cca 15 minuta).
tada se dodaje šećer i kuha dodatnih 15 minuta.
I na kraju stave u staklenku i dobro zatvore!!!
tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2008 u 23:18

Evo jedne prave domaće karambole:

 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2008 u 12:59
Ih, Matko ti nam dajes recept a nama treba  prvo sjeme koje ne mozemo nabaviiti.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2008 u 16:00
Biti ce i sjemena  Fatka koliko vidim!!!
 
Geko ima cijelu biljku posaditi. Zicati cemo ga za sjeme!!!!smile198
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2008 u 17:31
Idući put kad budem imao sjeme javim i šaljem tko hoće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.