Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - mikicin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


mikicin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 18:51
Držim fige za magnolije. smile186
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2008 u 15:59
Evo da ne bude da nisam ništa radila jučer sam presadila jedno četiri magnolije.Već duže vrijeme pokušavam zasaditi te krasne grmove-stabla od moje susjede ali sve danas ću-sutra ću.Jučer je bio taj famozni dan u vrijeme kada nije padal kiša.Sada lijepo pada kiša i moči ih.Nadam se da će sve dobro uspjeti.Danas samo čitam forum i šetkam se po vrtu kada baš jako ne pada.Već mi je u malom vrtiću vani riga,radić,salata.U velikom vrtu još nije ništa niklo.Čekam sutrašnji dan da pognojim kupine.Ove godine ću pokušati napraviti  par povaljenica pa ćemo imati za razmjenu.Čujem da će sutra iso kiša pa će se konjski briketići lijepo otopiti i upiti.Eto za sada više planiram nego radim.Disapprove
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 11:04
Idem vidjeti što si radila, a ono novi avatar i to presladak. Danas je ionako šugavo vrijeme, pa nećemo vjerojatno ništa raditi, barem ne vani.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 21:15
Ma nije tako lijepo ljeti jer kada kod nas udari suša tada sve izgori od sunca.Ja ne zalijevam cijeli vrt jer je jako veliki već zalijevam samo povrtnjak i cvijeće.Tratinu ne zalijevam jer je imam oko 1000m2,pa bi zaista bila skupa trava.No poslikat ću moje balkone gdje guštam po ljeti pijući kavicu i ljuljajuće se na ljuljački,a tek navečer kad zapuše maestral,divota jedna.U rijeci može biti jako vruće ali je kod mene divota.Cijelo ljeto se pokrivamo sa plahtom i prekrivačem.Super je!1
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 16:22
Vrt ti super izgleda. A o okolišu da ne govorim. Sigurno uživaš ljeti u krajoliku...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 17:59

Naravno ja sam uvijek "za", baš sam se neki dan našla s Aphro na kavi u Merkaturu, pa smo razmjenile neke biljke .

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 13:24
Triša samo ti gledaj moj vrt a ja ću gledati tvoje "škampiće"!HI,HI!Često krenemo u fužine ili na vožnju biciklom ili na vožnju na rolama,naravno vozim se ja a MM pazi da padnem na "meko".Mislim da trebamo upriličiti jedan susret i to riječo-goranski,ma bilo kakav samo da je!Cure šta mislite?!smile177
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 12:46
Pozdrav tvom prvom narcisu, a bravo za sve što si napravila. Ja tu nažlost nemam vrt, ali imam u vikndici, ali tamo ne sadim ništa prije 1.maja zbog mraza, a do tada ću gledati što je tebi izašlo i uživati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2008 u 00:11
mikica, bravo!

Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 22:53
Evo sada samo da još robu stavim sušiti u kotlovnicu i nakon što sam napravila kolač za sutrašnju feštu odoh u kadu na jednu toplu kupku i u krepe kod MM koji već odavno hrči.Čujem ga u dnevni boravak bez obzira što "naša mala" gleda neki film bez prijevoda na najjačem glasu.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 19:31
smile55 Svaka čast! Kod nas na kontinentu je još prerano za povrće- pa se nakon ovakvih tema moram suzdržavati smile148
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 18:38
Stvarno si zaslužila čašu, Bože koje je to obilje koje si ti posijala. Bravo
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 17:43
Baš si nam vrijedna bila Mikice! smile79
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 17:41
Evo stigla ja sa teškog rada.Moj susjed mi preorao vr.,Bog mu dao zdravlje,dug život i sreću jer da njega nije bilo ja ne bih sve stigla danas napraviti.Sreća je imati dobrog susjeda.Mi smo si generacija,odrasli skupa a žena mu je najpravija.Stvarno je bolje imati dobrog susjeda blizu nego braću i sestre daleko.Mi si pomažemo kada god treba.Tako sam ja danas posadila krumpir,mrkvu,kapulicu,ciklu,rotkvicu,kelerabu,blitvu,grašak,salata više vrsti,cvijeća i sve počistila.Sada sjedim ne uz kavicu već uz malvaziju i šaljem vam slike moga vrta i jendog malog narcisa koji sramežljivo doziva proljeće.
Moj vrt koji sam danas radila
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 18:41
I ja imam te plave zvjezdice, kupila u Cortini, posijala , ali mi još nisu izašle.
Bravo za tvoj vrt, biti će toga u izobilju.
Pratim što radiš redoviti i strašna si.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 17:46
To je plava zvjezdica ili Ageratum Mexicana.Znala sam da će netko to pitati pa sam bila kod nje.Ona mi kaže da je tu cijelu vrećicu dobila prošle godine i malo posijala toga ali ništa.Zato mi je dala da ja probam.Da, zaboravila sam napisati da sam bacila malo i kadifica niskih kao obrub.Vidjet ćemo šta će biti od svega.Kažu da će biti lijepo vrijem kod nas slijedećih nekoliko dana što znači da će biti i toplo.Pa nadajmo se najboljemu.Kada nešto proviri opet ću malo poslikati.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 17:23
Clap
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 17:23
to plavo što ti je susjeda dala... da nije možda lobelija?
njeno sjeme je dosta sitno
ja sam je neki dan prvi put posijala i čekam da nikne
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 17:23

Clap

Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 17:01
Danas sam uspjela biti jedno dva sata u ovom novom dijelu vrta koji pokušavam kultivirati.Bome sam dosta toga napravila.U mali vrtić posijala malo lisnatog peršina,rige i radića.U novi dio vrta posijala noćne frajlice ,vodenice i prkos.Posijala sam još neke plave cvjetiće koje mi je dala susjeda ali ju još moram pitati kako se to točno zove.Samo mi je nasipala malo u dlan i rakla da probam baciti i to.Posijala sam i tri vrste pumidora,ivančice i dalije ,ali sam to stavila kraj kuće i isto sam sve pokrila sa folijom kao i u vrtu.Na slici se vidi još  i desni dio koji se nadam da će biti isto gotov ovaj mjesec jer je to ostalo od gradnje i treba baš prosijavati zemlju od cigle,kamenja,drva itd.Evo kako to sad izgleda.
Tu su još i četrir maćuhice ali sam slikala samo dvije i moju eriku.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.