Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Sajmovi i izložbe
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pordenone sajam cvijeća-slike
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pordenone sajam cvijeća-slike

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2010 u 14:02
Ja idem 06.03. organizirano sa penzićima. Tamo smo do 15,00 i onda u šoping u Udine. Znam ciljano po što idem ali znam da će mi to biti premalo vremena da vidim sve novosti. Zadnji put sam bila pred dobrih 10 godina.
Veselim se ko malo djete....Embarrassed
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 23:35
ja bila danas, sa Roli tours-om.
Do tamo smo putovali 4 sata, s time da nismo nigdje  stajali  i  nije bilo  gužve na carini,  jer vjerovali ili ne, šofer nije znao put do sajma cvijeća, nažalost u busu do nas su sjedile dvije babe, koje su cijelo vrijeme nekog ogovarale, a nažalost nemam uši ko slonić dambo, da ih pokrijem.
 
sam sajam, hm, puno manje ljudi nego prošle godina, puno manje cvijeća nego prošle godine, i cvijeće je skuplje nego kod nas.
 
ali eto nije bilo tako loše..
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
začin mora teći
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 23:37
.
 
 
 
začin mora teći
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 23:57
.
 
 
 
 
 
 
začin mora teći
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 00:14
.
 
 
 
 
začin mora teći
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 07:34
smile227 prekrasno...
baš ti zavidim što si uživo vidjela svu tu ljepotu

ja več odbrojavam kad će naš sajam cvijeća u filipjakovu
(nadam se da me ništa neće omestiWink)
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 11:00
Ja sam isto bio jucer; prekrasno! Najvise su mi se dojmila stabla planike (arbutus unedo) visoka i preko 5 m i mali japanski vrt!!!. Kad nadjem malo vremena postam slike.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 11:09

Bubice bravo i hvala za slike.

Dado a i ti staviš koju?

Sad još čekamo od Korijenke, pa ćemo imati osjećaj da smo i mi ostali bili tamo.

Da je skuplje vjerujem.Jer kad krenem po kavu i ostalo u Trst u Giuliu tamo prolazim kraj jedne velike cvjećarne,i stalno zastajkujem i moram reći da je sve dosta skuplje, od malih vazica s kalanhoama pa na dalje, nego kod nas.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 11:10
Prekrasno!!!!Hvala na foto-raportu,ima krasnih ideja za uređenje i izradu.
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 11:35
.
 
 
 
 
 
začin mora teći
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 12:00
Hvala što si slikice podijelila s nama! Za nas koji nismo bili..........
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 14:39
Prekrasne slikice Bubice. Vjerojatno neću ići ove godine, pa mi je ova šetnja s tobom bila prava uživancija.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 15:42
Prekrasne su sliko.

A gdje je Korijenko i njezine sličice? Ostala u Pordenone?
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 17:08
Ja sam također, po prvi puta, imala prilike posjetiti ovaj sajam cvijeća. Dojmovi su odlični, ali kako je i sam administrator rekao, vrijeme koje agencije namjene od 2-3 sata razgledavanja je stvarno premalo. Bilo je devet paviljona ukupno, u kojima su naravno cijene varirale. Ono što bi ja izdvojila, da se najviše kupovalo, su kamelije (8-8,5 E) , bugenvilije (svih boja) po 10 E, mimoze 10 E, dosta agruma ( mandarine, limuni) po 10 E, sukulenti svih vrsta po 5 E, ko i orhideje kakve još dosad nisam vidjela. Meni osobno, se dojmio i bonsai kutak gdje su izlagači pred posjetiteljima oblikovali bonsai žicom i orezivali, nisam dosad to imala prilike gledati uživo. Iskreno, nisam znala da se smije uzimati cvijeće i sjeme, zbog granice, ali sam ostala ugodno iznenađena, iako nikad ne znaš do same granice kako će to završiti. Od silnog uživanja, slikanja, vrijeme je proletilo za tren, na kraju sam se počastila bijelom kamelijom, i malo lukovica sam pokupovala za prijatelje. Stvarno bi bilo lijepo, da se sljedeće godine organiziramo i odemo svi zajedno. Wink
Uživajte sad u slikama....












Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 17:18
Ma tu sam tu........ gledam slikice i drago mi je da će moje slike biti potpuno drukčije od ovih od Bubice, tako ćete moći više vidjeti. I ja sam bila sa Rolli tours, nama je bilo prva liga.
Sve je točno što kaže Bubica, sve je dosta skuplje nego kod nas i mogu vam reć da su bunkeri od buseva bili prazni.....tu i tamo koja veća biljka kao mimoza, kamelija ... i ništa drugo posebno.
Moj ulov je bila samo šatirana kamelija i ništa drugo, tj kupila sam dvije ali jedna je naručena i sutra ju nosim gđi koja ju je naručila.....
Znam da vam izgleda nevjerojatno da sam došla doma samo sa dvije kamelije ali cijene su stvarno katastrofa i sve to isto mogu kupiti i kod nas po normalnijoj cijeni.  Evo npr neke cijene:
Jaglaci koje mi kupujemo po 5,00 kn tamo su 2 euro
Tratinčice ista priča
Paketići sjemena 2-3 euro
Sadnice ruža,one klasične pakirane u kutiji 10 euro, kod nas ih kupim 15 -20 kuna
Clematisi i te razne biljke koje se kupe u kutijama sve po 10 euro - unutra nemaš šta vidjeti
Kamelije od 8 euro najjeftinije do cca 25-30 euro velike ali prevelike za nosit doma. Moje su koštale 13 euro ali su stvarno bogate i dosta velike, mislim cca duple od onih u Baumau
I tako, sve u svemu ja sam zadovoljna, vidjela sam puno lijepih stvari i napravila sam vam puno predivnih slika, sutra stižu, kupila sam ono po šta sam išla i odlično, da bi išla druge godine to sigurno ne.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 17:21
Allo Zrinka, da li ja to vidim primule po 0,80 euro.
Kuda sam ja prolazila bile su 2,00 euro i baš smo njih komentirali u busu
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 17:32










Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 17:36
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Allo Zrinka, da li ja to vidim primule po 0,80 euro.
Kuda sam ja prolazila bile su 2,00 euro i baš smo njih komentirali u busu


Da, po 0,80 eura, ko što sam i rekla, cijene su varirale i trebalo je baš "otkrivati".  Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 18:22
Prekrasne slike.
 
Eto cure, vi ste bar malo uživale u ovoj cvjetnoj ljepoti u živo, a mi uživamo zahvaljujući vama.
 
 
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 09:13

Evo da se i ja pridružim curama koje su stavile subotnje slike sa sajma....

La bottega di Betti - trovina Betti (iz pokrajine Emilia Romagna)

Prvo što me je oduševilo i za mene najljepši uređeni prostor na sajmu zato stavljam slike na prvo mjesto. Tko ne bi poželio u vrtu ovakve volijere, kućice (gnjezda) ili hranilice za ptice.....

 
 
Volijera
Kućica-gnjezdo
 
Hranilice
 
Mogu poslužiti i kao ukrasi (zdjele)
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.