Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 363738
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2007 u 08:50
Neki dan sam iz baste uzela jedno mladicu i stavila je u vodu da je ozilim
naravno sa grancicom vrbe
pa me interesuje dali je neko ovako uspio da ozili hortenziju ili je odmah sadite?
kod mene su u basti vec godinama a iskreno nemam pojma kako ju je nana posadila
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2007 u 10:06
Koliko znam hortenzija voli sjenovito mjesto. Sunce je sprži. Voli i dosta vode ako je žedna odmah joj klonu listovi.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 20:28
ma nije bitno ona se moze uzgojiti i u basti u koju nikako ne dolazi sunce kao moja npr jer je u osjenu a kuce su sa strana posaljem slike za koji dan
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 18:30
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Hvala, gde sam je posadio samo ujutro ima sunca, tako da mislim da će joj odgovarati. Kada potera na stablu mlade izboje dužine 5-6 cm, taj zeleni deo se otkine i posadi. Stalno se zaliva i jako se lako ožili na taj način.


Dugo vremena sam pokušavala hortenziju  održati na teraci ali mi nije nikako uspjevala biti zelena s velikim listovima, već je bila skoro pa izgorila.
Hortenzija voli sjenovito mjesto , i to uglavnom sjevernu stranu. Voli jako vlažnu zemlju zato se i lako zakorjenjuje. Moja prijateljica ima crvene hortenzije već dugo godina, prekrasni su grmovi visoki skoro 1,5 m i više.Nalaze se u sjeni iza kuće, pa i nisam sigurna dali sunca uopće tamo ikad i ima. Možda malo kroz jutro. Par tih reznica je zasađeno kod moje mame i hladu i za sada izgledaju super!! Ubacit ću sličicu kad procvjeta.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2007 u 07:55
Hvala, gde sam je posadio samo ujutro ima sunca, tako da mislim da će joj odgovarati. Kada potera na stablu mlade izboje dužine 5-6 cm, taj zeleni deo se otkine i posadi. Stalno se zaliva i jako se lako ožili na taj način.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 21:29
I ja sam ove godine dobila hortenziju i svi koji je imaju vele da u hladu treba biti.Ja sam je tako i posadila,probaj i tiWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 17:43
mislim da one najbolje uspjevaju onda kad imaju malo sunca koje zalazi znaci gdje im nije puno toplo
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 16:30
Prošle godine sam ožilio hortenziju koja ima crvene cvetove. Proletos je lepo krenula da tera listiće, ali me zanima da li hortenzije treba saditi na sunčano mesto ili one više vole polusenku. Unapred hvala za odgovore.
Fotografije naših hortenzija možete naći ovdje:

http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=224

Više o istoj biljci:http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/6/savjet/21.aspx
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 363738
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.