Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 366367368369370 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 08:23
Da, htjela bi da mi cvjetaju, ima ih i od 2 godine starosti a ne cvjetaju. Gnojim sa NPK 15 15 15 po tvojim uputama. Možeš li mi preporučit neko gnojivo?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 09:39

Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

. . . Možeš li mi preporučit neko gnojivo?
Nešto smo o gnojenju pisali. Ali da ponovim. Sijance gnojim sa uravnoteženim gnojivom. Poslije određenog vremena pređem na gnojivo siromašno dušikom. To su ti gnojiva za paradajz ili ako je tako lakše gnojiva za cvijet.  Mikroelementi  moraju biti dodani

Ovaj sa slike se sprema da ovih dana procvjeta.  Mali je habitusom pa je zimu proveo na prozorskoj dasci. Velika je to prednost. Početkom proljeća ne kasni sa vegetacijom i prije počne cvjetati.

Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2014 u 15:33
Pinus, hvala
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 12:40
Question Neke grozne bube napale moja dva adeniuma..... Oprala sam listove u mlakoj vodi i poskidala bube.... Kako im mogu pomoći da se riješim tih buba ?
Listovi na kojima su bube su sjajni, kao masni.....





Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 15:19
bilo ih je i kod mene.ja sam ih fizički ''potucala''i onda dobro oprala.za sada nisam imala potrebe za nekim prskanjem,ali bih voljela da netko tko zna kaže s čime bi eventualno trebalo prskati
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 20:54
Evo mojega danas


Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 20:59
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 23:00
lijepo , ljepše a kod @mk  adenium najljepše cvate Approve

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 23:52
Koliko još neotvorenih pupova ima!!! Divan je! Nadam se još jednoj sličici kad bude u punom cvatu.smile120
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 06:37
mali kaktus - prekrasan je smile71
Koliko cvijetova ima... Predivno Smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 12:44
mali kaktus, krasan je i raskošan, meni je i zanimljiv i sviđa mi se korijensmile106
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 23:00
Milice7, to su ti štitaste uši, lagano natopi vatu s alkoholom (štapići za uši ako je manja površina inficirana) i prebriši sve što ti je bilo prekriveno s njima. Ponovi po potrebi.

LP
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 23:10
NinettA,smile79 hvala ti na savjetu. To ću odmah sutra napraviti..... Samo ne znam odakle su došle te uši jer ih do sada nisam nikad  vidjela a ovi adeniumi su iz sjemena.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 00:32
Milice7 pregledaj svo kućno bilje (imaš li možda šefleru? dušu dala za ovu napast...) Najčešće se nalaze ispod lista, ali i po grančicama, deblu i nemilosrdno iscrpljuju biljku... Prvo ih ukloni, a onda prebriši alkoholom...

LP
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 10:30
Ovo je korisno znati. Smile Hvala!
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2014 u 14:57
Prvi put da sam otišla na posao i ostavila svoje adeniume vani oprao ih je pljusak kao budale...smile42
Nadam se da im neće biti ništa jer ih je kiša pošteno natopila... Par puta Confused
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2014 u 16:31
Ako ih je samo napojila, onda ništa strašno. Samo da ih nije poubijala svojom žestinom velikih kapi.
Eksotika je kul
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2014 u 06:37
Majcka, hvala ti Smile

Izgleda da su ipak dvojica nastradala. Oni 2 mjeseca stari... Dvojica su se skroz smežurala, jedan se čak malo i nagnuo, kao da će se presavinuti...

Ostali za sada dobro izgledaju. Kiša ih je pošteno istukla i natopila, ali za sada ne pokazuju znakove propadanja.  S obzirom na tuču koja je padala par ulica dalje, dobro su moje biljke prošle.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 19:21
Jedna informacija. Bešlić na Flori ima 3 krasna primjerka adeniuma, nisu veliki, cca 20tak cm ali su lijepo razgranati i imaju pupova, cijena 99 kn.

Na vrh
Usisač View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2013
Lokacija: Kaniža
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Usisač Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 23:16
Preskupe su biljke, sramota! Preko neta naručim za 15-20 kuna koje su kod njega 40-50....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 366367368369370 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.