Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ideje za vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ideje za vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 26272829>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2010 u 21:28
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2010 u 14:39
evo i par detalja iz mog vrta
 
 
 
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2010 u 12:35
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Isotoma%20fluviatilis%20Blue%20Star%20Creeper%20%20%28Laurentia%29

ajme... ja ovu slikicu već godinu dana gledam i mislim gdje bi mogla nać ovakvo cvijeće, taman oko zdenca mi paše, između kamena, tu niko ne hoda....ClapClapClapClap a ima vode ljeti jer stalno nešto peremo! sad mi izbija korov!!!Angry
Tena 28.3.2010
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2010 u 22:34
A ovo!!LOL


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2009 u 01:52
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 18:09

Ovaj link je italijanski, ali imaju dobar popis bilja za mediternske vrtove, i opis svake biljke (stavi prevedi ovu stranicu) nije baš neki prijevod ali...

život je more
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 22:24
Evo kako u Virovitici štite cvjetnjak.


Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 22:32
Otok. čini mi se da je ovo biljka koja je zasađena između kamena. Ova slika je iz mog vrta.
Nije mi dalo mira pa sam malo pregledala svoj vrt i našla sam je. Nisam znala njem puni naziv, ali ja sam ju nabavila u Poreču u rasadniku. Htjela sam ti reći da ju možeš nabaviti i kod nas! Ako nije stradala od ove vodurine i vlage dobit ćeš ju i od mene! pooozzzzzz
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 21:33
kako tek ovo dobro izgledaaa
 
 
Ma to je meni tako poznata biljkica.Veliš da je kod nas nema,jel to sigurno??
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 14:20
Isotoma%20fluviatilis%20Blue%20Star%20Creeper%20%20%28Laurentia%29
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2008 u 23:49
Hm..dobra ideja.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 22:36
Iskoristili smo stari pjescanik i posadili tikvice.
 
 
 
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 22:32
Napravila sam ovaj dio kao vrt za svog 7 godisnjaka , ima dvije traktorske gume ispunjene zemljom i ove godine je posadio jednogodisnje cvijece.
Jednostavno je za sjesti na rub kad kopa i sadi, zemlja se brze ugrije.
Sljedece godine je povrce na redu.
 
 
Crni materijal oko guma sprijecava korov a prekriti cemo ga sa malim kamencicima.
 
 
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2008 u 15:17

Ja našla prekrasan link sa bezbroj ideja za vrt, okućnicu..

Pogledajte, prekrasno je

http://www.garten-vorher-nachher.de/

 
(admine, ako ne smijem tu ostaviti link, molim prebaci i oprosti)
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2008 u 06:20
Evo, ovako izgleda završena. Kućica još nije završena, Embarrassed , ali ima godina... Okućnica se uređuje s ljubavlju, polako...
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2008 u 09:11
Ne znam kuda staviti fotkice... Jel' ovdje OK? Naime, radili smo malo drugačiju ogradu... Pa koga zanima -
 
Na jednoj sličici su gabioni (kavezi) u koje se slažu kameni, lomljeni. A na druge dvije gotovo pa završena ograda. Ovih dana stavljamo završne kamene pa ću staviti i krajnji rezultat.
 
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 17:20
Arwen , evo pokusat cu opisati postupak pravljenja male posudice od CD-a:
   Zagrijes pecnicu na 150 stupnjeva...na resetku stavis čašu ( obična za vodu , debljeg stakla, promjera dna oko 4 cm) koju si okrenula naopako i na nju stavis CD...to stoji u pecnici otprilike 20 ak min...ne znam sad tocno, ali vidjet ces da se CD svija prema dolje...tada izvadis oprezno cašu i cd ( uhvati čašu rukavicom) i drugom čašom( otvor čaše na Cd, tako da ulazi čaša u čašu) odmah pritisni CD prema dolje ( uz rub prve čaše - koliko ide). to se odmah ohladi i CD ostaje čvrst tako savijen...svaki CD napravi drugaciju posudicu..zatim smo bojali CD-e akrilnim bojama izvana, a unutra su ostali sjajni)...
Valjda ces razumit sto sam napisala...pokusat cu naci slike pa ih staviti...
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 10:21
....hvala, hvala....probati cu pa cemo znati
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 12:39
za sitnije cvijeće



upotrijebite staru ploču Tongue

ideja sa:  http://www.craftster.org/



savijenje ploča - radi se ovako:

pečnicu zagriješ na 100 stupnjeva

lonac čiji je promjer otprilike kao sredina ploče ili malo širi -okreneš naopako.....na njega staviš ploču 
i staviš u pečnicu.....pečeš koliko hoćeš....odnosno dok ne budeš zadovoljna s tim koliko se ploča isavijala
ali ne predugo da se ne prepeče
izvadiš iz pečnice ali nemoj skidati ploču sa lonca dok se ne prohladi

i to je to Wink

Na vrh
sunčica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 21:10
na stablu odrezanog drveta, napravili smo hranilicu za ptice. iako ptičice ne dolaze, imamo zgodan ukras u dvorištu.

evo, i jedne najnovije "proljetne" slike:
 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 26272829>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,171 sekundi.