Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže penjačice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže penjačice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 08:35
Bugica, hvala ti.... režemo  ju svakog proljeća i  ne pustimo da bude prevelika radi prostora.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2014 u 08:12
smile227milice, prelijepa je! Predivan primjerak penjačice! smile64
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 21:24












Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 19:09
Mikice... smile78
Takvu ogromnu je imala moja baka. Sad nema bake, a nema ni ružice. Cry
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 19:00
Ne znam je li ista, po cvijetu se cini da je, ali ona kod Mimar je pravi ogromni div

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 18:57
Mikice, imaš ružicu za koju volim reći da je moja tiha patnja! Je li to ista kao mimarina? Heart 

Takvu obavezno nabavljam ujesen. I još dvije neke drugačije boje, nisam još odlučila samo da su penjačice, iznenada sam skužila da ću tako nadmudriti puževe i istovremeno imati stalnocvatuće prelijepe cvjeteke. 
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 18:53
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Blue magenta je stvarno posebna!
Stari  zavodnik  Wink je pun mirisnih cvetova i pupoljaka





a nešto manje robusna Romantika ima znimljivu boju cveta







Mimar, odusevljena sam
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 18:50
Moja crvena, ne znam joj ime, posadjena prije 2,5 god kad smo useljavali u novi dom. Malo ju je nevrijeme rascupalo i pokidalo par grana...

zatvori usta, otvori oci
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 18:01
I njen cvijet izbliza
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 18:00
Moja roza bezimena penjačica, malo stučena od sinoćnjeg nevremena


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 17:59
Evo moje s kojom sam imala problema, što je vidljivo iz mojih gornjih postova. Hvala svima na pomoći, ružica je napokon krenula. Heart
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2014 u 14:22
Blue magenta je stvarno posebna!
Stari  zavodnik  Wink je pun mirisnih cvetova i pupoljaka





a nešto manje robusna Romantika ima znimljivu boju cveta





Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2014 u 14:06

http://postimg.org/image/inclxrsft/ - " border="" width="0" height="0">Zna li netko koja je ovo ruža kupila sam je u vrtlariji horvat i ne mogu se sjetiti imana. a još bi jednu takvu. Cvate cijelo ljeto i ima jako puno cvijetova. Mislim da ne spada baš pod penjačicu nego višegrmolika. Ako netko zna molim da mi pomogne. 

http://postimg.org/image/q7qadofpp/ - " border="" width="32" height="22">

Boja je intenzivna roza ciklama, jača nego na slici. I miriši i ima puno cvjetova na jednoj stabljici.

Cvijetovi su srdednje veličine i u sredini imaju žuto. 

 

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2014 u 09:01
Ekipa, evo moje "no name" penjačice

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2014 u 08:23

Monna, hvala Hug

Lagano je potjerala male izboje, bila je topla zima, no svejedno ću je presaditi u vrt u proljeće, ali na drugo mjesto.

Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 20:43
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Monna Hug, bila je u vrtu i nije ni maknula, doslovce. Pa sam pomislila da joj nešto ne paše i preselila je u teglu, dvije trećine vrtne zemlje ( od iskopine krtica ) i trećina kupovne zemlje.

Ne preferiram ruže u tegli ali nisam znala što bih s njom. Imaš iskustva da li je mogu sada preseliti u vrt ili da čekam proljeće? I da li je, pri tome "manevru", moram pognojiti?

sada nikako nije vrijeme za sadnju....sacekaj proljece....nekako mi nije jasno zasto ti u vrtu nije napredovala....hmmmm mislim da nakon sadnje u vrt treba sacekati dvije godine jer nekim vrstama treba vremena...

a u proljece obavezno baci lopatu stajnjaka ispod nje....ako ne mozes nabaviti, ima u poljoapotekama briketiranog u vrecama....

jos je moguca jedna stvar....da je ruza oboljela, a da ti to nisi primjetila....stvarno ne znam....meni rastu ko korov.... prignojim, zalijem i to je sve....

zelim ti srecu s ruzicomWink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2014 u 19:27
Originalno poslano od člana ivane ivane napisao:

Bok
Dugo sam si uzeo vremena, da se javim sa slikama koje su neki članovi poželjeli vidjet. Eto cvate moja Blue Magenta a i miriši i svakim je danom ljepša.
 
Eto sa unutranje strane vrta u društvu kineske ruže ponosa i mladih moč. hibiskusa.



Još jedna sa čoška vani.



Još vanjska ljeva strana.


Blue Magenta je stara 3,5 godine i raste sa dvije druge ruže na mjetu m x m zaljevam je skoro da ne jer je tlo mokro i 80cm duboko popunito sa kvalitetnom zemljom. Dvaput g.dobije organsko gnojilo i po 2kg domačeg komposta. Lp. Ivan

smile71
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2014 u 08:01
Monna Hug, bila je u vrtu i nije ni maknula, doslovce. Pa sam pomislila da joj nešto ne paše i preselila je u teglu, dvije trećine vrtne zemlje ( od iskopine krtica ) i trećina kupovne zemlje.

Ne preferiram ruže u tegli ali nisam znala što bih s njom. Imaš iskustva da li je mogu sada preseliti u vrt ili da čekam proljeće? I da li je, pri tome "manevru", moram pognojiti?
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 18:59
u vrtu ce joj sigurno biti bolje....zalijevas svakih par dana obilato (znaci minimalno 5 l vode),
ako si pravilno posadila tada je prve godine ne moras gnojiti....
 a ako je u loncu onda joj moras osigurati 70% obicne vrtne zemlje....moze biti i ilovaca....samo da nije kupovna...zalijevanje puno rjedje, ovisno o zemlji, kao i gnojidba

bitno je da su ruze prvenstveno vrtne biljke...moj savjet je u lonac, ako bas volis ruze u loncu, staviti neku manju ruzu, a penjacici ipak dati prostora za raskosWink...nadam se da sam ti pomogla....stavi sliku kad naucis, (stvarno nije tesko) pa da probamo odgonetnuti o kojoj se ruzi radi...

pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2014 u 17:50
Nažalost, nemam pojma koja je to penjačica. Kupili mi je klinci za rođendan, a nisam zapamtila njen naziv. To mi je jedina ruža koju imam među masom drugog cvijeća, pa nemam iskustva.

A fotke, moram prokužiti kako ih staviti na forum, nova sam, nisam još stigla...Embarrassed

Možda bi bilo bolje da je preselim u vrt?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.