Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Horti-razmjena sjemena
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Horti-razmjena sjemena

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Horti-razmjena sjemena
    Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 10:55
Pozdrav svima od novog clana. Najbolja ste ekipa biljkoljubaca na svijetu i bila bi mi cast sudjelovati u vasim raspravama i druzenju.
E sad da ne dodjem u ekipu praznih ruku imam i nesto sjemena za razmjenu,nadam se da niste vec sve podijelili.
Evo sto imam
                        Campanula persicifolia white
                        Delphinium Pacific Giant
                        Coreopsis
                        Phlox plavi
                        Echinops ritro
i to od svega po malo jer nisam do sad mislila da ce mi trebati tj.sad sam tek otkrila da imam s kim mijenjati. Iskljucivo skupljam trajnice i grmice.
Pa ako ima zainteresiranih javite se.
                   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 15:57
Pozdrav i dobrodošla!!!!
Zaviri u moje oglase pa ako te što zanima javi se na ppWink
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 20:27
Hvala SilveK, sutra cu pogledat tvoje oglase pa se javim. Danas mi je prevelika navala na comp, ne mogu doc na red.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 17:10
Evo da dopunim spisak
                                    Phisostegia Virginiana, ljubicasta
                                    Echinacea purpurea
                                    Laburnum, zlatna kisa, oko 10 sjemencica

Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 18:10
dobro došla i ako može ja bih campanulu,phlox i  Echinops ritro ako može. Kod mene pogledaj u slikama cvijeća da li nešto trebaš za razmjenu,hvala ti
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 18:23
bilježim se sa štovanjem za sjemenćice.pošto meni ovi latinski nazivi niša ne znače a i inače još nisam neki poznavalac cviječa osim po izgledu i bojama,molim od svega što imaš po par sjemenki.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 17:13
Naravno da moze Hana, samo posalji adresu. Vidjela sam tvoje ljubice, prekrasne su ali za njih trenutno nemam mjesta, sve sam zatrpala sa zasijanim teglicama. Jedino ako mozda imas sjemena od onog hibiskusa ali ako i nemas nista strasno bit ce mozda jedna mala grancica u toplija vremena.

SilveK gdje si, napisi adresu pa da vam posaljem svima odjednom.
Na vrh
Jasenka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 24 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 505
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jasenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2008 u 21:41
Pozdrav i dobrodošla :)

Ak nije problem bila bi zahvalna na phloxu, delphiniumu, echinacei i Echinops ritro.

Meni je od sjemenki trajnica ostala samo hosta :(, pa ak te zanima....
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2008 u 20:24
stigle sjemenke.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2008 u 09:44
Poklanjam 5 manjh lukovica amarilisa na daljnju skrb. Koje su boje nisam sigurna ali imam crvene i bijele s rozim prugama pa bit će da je nešto od toga ( jedna ili druga ili obje boje ).
Pa ako ih netko želi udomiti...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2008 u 13:32
... javljam se na poziv za udomljenje!! :))))... ali nikada nisam imala amarelise i  ne znam se brinuti o njima ( zasada!), pa ako zbog toga spadam u manje poželjne udomitelje... razumijem... :(

pozdravi! :)))
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2008 u 20:12
OK, riješeno. Siročići će biti udomljeni kod Grive i Rose.
Napišite mi adrese.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 20:45
smile78
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2008 u 19:20
Danas sam išla u poštu platiti račune pa je bila gužva za poludit. Ista slika i na šalteru za pisma, nemojte se zato cure ljutiti poslat ću vam poslije blagdana kad prođe ta navala.
Pozdrav!
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 19:29
Imam pitanje za hortija.... kakvo iskustvo imaš sa razmnožavanjem Ploxa i phisostegije iz sjemena. Ja  bih rado koju sjemenku Phisostegije.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 20:01
Horti, mene zanima kakve je nijanse plavi phlox, jeli niski ili...? Jeli postoji možda slika u tvom vrtu da je pogledam!
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 22:07
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

Imam pitanje za hortija.... kakvo iskustvo imaš sa razmnožavanjem Ploxa i phisostegije iz sjemena. Ja  bih rado koju sjemenku Phisostegije.


Josipa, iskreno moram priznati nikakvo iskustvo. Phlox sam kupila u Decori i plavi i bijeli a rozi sam nažicala od šogorice. Physostegiu pak imam već tako dugo da se i ne sjećam kad mi je došla i od kud. Sjemena Physostegie još imam i poslat ću ti odmah jer treba hladno razdoblje za klijanje. U mojim uputama piše 12 tjedana na -4 do 4 stupnja a onda do 20 stupnjeva za nicanje. To se još možemo pokonzultirati sa Bakom Beom jer možda nemam dobra uputstva. Pošalji mi adresu na PP.
Phloxa na žalost više nemam ali možda pronađem nešto drugo što bi te zanimalo.
Inače i za phlox treba 4-6 tjedana hladnog razdoblja za nicanje.
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2009 u 22:16
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Horti, mene zanima kakve je nijanse plavi phlox, jeli niski ili...? Jeli postoji možda slika u tvom vrtu da je pogledam!


Od slike moga vrta nema još ni s, ali imaš sliku na katalogu Decore pod Phlox Paniculata Blue paradise i tamo imaš i ostale podatke. Za sjeme si nažalost zakasnila jer sam imala samo desetak sjemenčica ( ove godine tj. prošle je još bio bebica ). Ali ako se dobro sjećam mi imamo dogovorenu kavicu u proljeće pa ću mu ukrast koji korjenčić i tad ga dobiješ, ako ti se uopće svidi kad pogledaš sliku.

Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 15:45
Josipa evo poslala sam ti danas sjeme drugi put. Ako sad ne dođe ne znam više što da radim.

Rose i Griva vama sam poslala obećane lukovice.
Ne sadite preduboko, više od polovice lukovice mora biti izvan zemlje.
Sretno s uzgojem!

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 22:40
...lukovice stigle odavna alli evo da i javno zahvalima :)))))..nadam se da će biti bar upolaljepe kao ove na forumu... :))...još ih nisam sadila pa trtarim.:)))))
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.