Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Milijun zvončića - Million bells
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Milijun zvončića - Million bells

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 21:58
Hvala na odgovoru.
Ja sam posadila jednu teglicu pa sad kak bude.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 21:11
Supstrat za surfiniju i je kisel, točnije blago kisel 5,5 - 6,0 ph i u takav supstrat i sadi! Supstrati za rododendrone su ako se ne varam oko 5,0 ph i nisam siguran da će bit dobro! Inaće imaš za kupit i mala pakovanja, oko 15l 
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 19:28
To je ona zemlja za rododendrone i azaleje .
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 19:27
Tražim i nikako da nađem a znam da sam negdje čitala da se surfinije i milion bells mogu saditi u kiselu zemlju.Znam da je najbolja orginal zemlja za surfinije ili milionke ali sam kupila samo tri komada milionki tak da mi se za njih ne isplati kupovati orginal zemlja.
Imam kiselu zemlju pa bi u jedan teglinčić posdaila ta tri komada.
Znači,pitam vas ,da li milion bells podnosi kiselu zemlju ?
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 18:46
Originalno poslano od člana Myra Myra napisao:

Pozdrav!
Odlučila sam ove godine na svoj balkon posaditi milion bells. Čula sam da postoji u raznim bojama, pa ću uzeti kombinaciju žute i još neke (ljubičaste ili crvene, zavisi od ponude). Moj balkon je na jugu, s time da najviše sunca ima dopodne, a nakon 14 sati se sunce povuče. Mislim da je to ok, koliko sam informirana. Osim toga, saznala sam da cvijet treba barem jednom tjedno prihranjivati sa tekućim željezom. Da li sam sve točno pohvatala ili još nešto treba znati? HvalaSmile




Možeš davat tjedno dozu željeza, ali ne prva tri-četiri tjedna! Tekuće prihrane i nisu nešto dobre, bolje uzmi zeleni i crveni "KRISTALON"! Mislim da imaš pakovanja od pola kile, zeleni se koristi kod vegetacije a crveni kad krene biljka u cvijet! Pazi da ih ne zaljevaš previše u početku!!
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 11:22
divno divno
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 11:47
svake godine moram imati bar u jednom pitaru na balkonu milionke, stavrnno su zahvalne, pogledaj u mome vrtu kako su izgledale....pozzzz
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 11:44
Super, hvala ti! Smile
Jako mi se sviđa cvijet jer je bujan i bogat, a takve baš volim, grmolike! Mislim da će biti super u dvije boje duž cijelog balkona...
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 11:41
hej myra, dobrodošla!
posadi ih i oduševit će te, - moj recept: obavezno ih prihranjuj jednom tjedno supstratom za balkonsko cvijeće- mislim da ono već sadržava željezo, zalijevaj svaku večer u podnožje biljke (zalijevanje vrijedi za vruće ljetne dane), dakle ne po listićima i to je to!
 
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
Myra View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Myra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2010 u 11:37
Pozdrav!
Odlučila sam ove godine na svoj balkon posaditi milion bells. Čula sam da postoji u raznim bojama, pa ću uzeti kombinaciju žute i još neke (ljubičaste ili crvene, zavisi od ponude). Moj balkon je na jugu, s time da najviše sunca ima dopodne, a nakon 14 sati se sunce povuče. Mislim da je to ok, koliko sam informirana. Osim toga, saznala sam da cvijet treba barem jednom tjedno prihranjivati sa tekućim željezom. Da li sam sve točno pohvatala ili još nešto treba znati? HvalaSmile
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 16:53
Ja nažalost niam stručna što se uvjeta razmnožavanja tiče, jednostavno uzmem male reznice, najbolje s dijelom gdje se odvajaju od matične grane (tu pušta korijenje), maknem eventualne cvjetove i pupoljke na vrhu i višak listova te popikam u teglice...uvijek se nešto primiSmile
Na vrh
Lena86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Rujan 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lena86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2009 u 10:40
Da li mi neko moze pomoci u vezi razmnozavanja iz reznica, koliko dugacke moraju biti i u kakvim uslovima to treba da se obavi (supstrat, voda, temperatura, cuvanje)?
Na vrh
pelarga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pelarga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2009 u 17:22
želim prvo pozdraviti sve ljubitelje cvijeća i bilja.a,za million bells nemam riječi.predivni su
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 22:34
prekrasni suThumbs%20Up
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2009 u 00:17
predivni su vam bellsi, evo moj prilog ovoj temi;
  
 
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 16:17
stvarno predivno...ove million bells su zaista očaravajuće
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 15:41
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

ma samo mi molim te reci pa koliko su velike te viseće tegle..sve mi se čini da ja ove koje sam kupila bi ipak bile premale za ovakav tvoj manevar 
 
Ove saksije kod mene su obične saksije.Ja mislim da su deset litarske,ako se ne varam Embarrassed.Njih sam malo preradila.Napravila rupice sa strane za biljke,a pri vrhu tegle sam iskružila tri rupice,zakačila kukice a za njih malo deblji lanac.Sve ovo sam pravila na brzinu i izgleda da sam uspjela,saksije nisu pukle LOL.Mogu se iskoristiti obične saksije za ovaj eksperiment Wink
Na vrh
Jelena View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 29 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2009 u 01:20
jasminaa,ovo je prava milina gledati....i ja se iduće godine bacam na ovaj projekt
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 22:13
prekrasno cvijece..morat cu to iduce godine probati...
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2009 u 13:41
ma samo mi molim te reci pa koliko su velike te viseće tegle..sve mi se čini da ja ove koje sam kupila bi ipak bile premale za ovakav tvoj manevar 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 10111213>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.