Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trajnice koje dobro podnose sušu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trajnice koje dobro podnose sušu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 171819
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Retriver View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 17:32
slažem se. I sama sam razmišljala o naslovu, ali znaš ipak se radi o Primorju, razlika u klimi, slanosti zraka, kvaliteti i vrsti tla, ali najbitnije je da DOBRO PODNOSE SUŠU. Takve su biljke rijetke, ali ih ipak ima.
         Ovog sam proljeća posadila gailardije, zijevalice, gazanije,perunike. Za sada su dobro makar već više od mjesec dana nije bilo kiše, kažu moji susjedi i prijatelji.
          Prošlog proljeća sam posadila vlasulje i neku prekrasnu šarenu travu koja sam kupila na Florartu i sve su preživjele, pa ti to mogu preporučiti
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 16:50
ne brini....bit će još savjeta Smile
 
p.s. preimenovat ću temu u trajnice koje dobro podnose sušu 
Na vrh
Retriver View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 16:40
Hvala iris!
 
Bojala sam se da me nitko neće doživjeti. Čistac potvrđujem, imala sam predivan srebrni tepih, ali mi ga je ipak uništala suša pretprošlog ljeta. No, posadila sam novog, za sada lijepo napreduje
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 15:58
doro došla Smile
 
evo ja ću početi a sigurno će netko nastaviti.....pošto sam i ja tražila ovih dana slične biljke po internetu....evo što sam pronašla.....biljke koje dobro podnose sušu:  
stolisnik, rumenika, majčina dušica, čistac, gailardia, zlatoglavica
Na vrh
Retriver View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 14:15
pozdrav ljubiteljima cvijeća, bilja i prirode općenito!
 
evo mene, novog člana vaše, već uhodane ekipe.voljela bih, ukoliko netko ima iskustva, da mi pomogne u uređenju vrta u Senju.
Većini vas je poznato podneblje:zimi ponekad do -6, ponekad i snijeg, često kiša, a ostale mjesece vjetrovito, uz čestu jaku buru, velike vrućine, i dugačka razdoblja bez padalina,naročito od  travnja pa i do rujna.
Napominjem, da je problem što ne živim u Senju,već u Zagrebu, pa većini biljaka ne mogu pružiti odgovarajuću njegu. Pritome najviše mislim na zalijevanje.
Dakle, ukoliko mi možete predložiti biljke koje bi podnijele dugotrajnija razdoblja bez zalijevanja, a da to nije lavanda, ružmarin,kadulja, lovor, juka i razne vrste seduma i čuvarkuća koje imam u vrtu i lijepo mi napreduju bila bih od srca zahvalna.
Srdačan pozdrav svima!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 171819
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.