Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesne orhideje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesne orhideje

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 161718
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
lily13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lily13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 19:22
trenutno nemam destiliranu vodu za špricanje....pa dali mogu orhideju špricati odstajalom vodom dok ne nabavim destiliranu?tnx
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 12:28
lily13 phalenopsis ne odbacuje listove, očito da joj nešto ne odgovara. Možda ima previše vlage, zimi je dovoljno svakih 14 dana, možeš provjeriti i grafitnom olovkom da li je previše kora vlažna. Orhideja će lakše podnijeti privremenu sušu nego vlagu od koje trune. Važno je da je svakodnevno špricaš po listovima i zračnom korijenju.
Na vrh
lily13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lily13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:15
ppa i ne baš,ovo mi je novi komp,a negdje sam zakopala USB!no,listovi počinju veniti is sredina prema vani!sad ne znam je li tome uzrok jer nisam koristila destiliranu vodu?ili pustila da voda prvo u nekoj boci ostoji jedan dan??ako je stvarno samsmile42!!!sorry šta vas mučim!!a plavuša sam!hehe
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:07
Dali postoji mogucnost da se vidi slika radi lakseg i tocnijeg odgovora?
Na vrh
lily13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lily13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:03
bok,evo mene opet!prije mjesec dana sam kupila prekrasnu orhideju(PHALAENOPSIS)smile198prekrasnih ružićastih cvijetova,te je jaaaaaako velika i raste dosta pravilno.svakih tjedan dana je zalijevam(špricam po listovima,kako mi je rečeno na internetu),i nastojim je držati na umjerenoj svjetlosti.cvjetovi su još tu ali mi se čini da listovi počinju poprimati lagano žutu boju,a korjenčići koji su izvirili iz lončića se počinju sušiti!smile220sad mene zanima dali moja lijepa orhideja vene ili samo odbacuje stare listove?smile43                                       tnx
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 161718
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,984 sekundi.