Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - InoxCimina kućica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


InoxCimina kućica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 28>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2014 u 23:16
Davide, a ti drugi put didu za ruku pa do susjedovog psa i nek dida onda viče vau vau! Big smilePusa!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2014 u 22:58
smile55za Davida
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2014 u 22:44
Hrabrom Davidu
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2014 u 22:16
By David:

Kako su obećali, odveli su me jednog lijepog dana u tu Jaću (pre komplicirano mi je reći Kozjača pa ja kažem jednostavno Jaća, tak da znate)

Baš mi se svidjelo za vrijeme vožnje gledati šume i livade. Kada smo stigli bio sam jako uzbuđen. Nije me sram priznati, od silnog veselja još u auto sjedalici noge su mi same od sebe radile kao da sam na biciklu i jako sam se smijao pocikujući. Noge mi se nisu smirile još dugo, dugo i nakon što sam izašao. Trčkarao sam i stalno ponavljao Jaća, Jaća, Jaća (što je naravno svima bilo smiješno i zabavno) Sve sam nazivao tako: i cestu, i dvorište, i kuću i vrt…ma baš sve. Sve je bilo lijepo, meni novo, nikad viđeno. Malo mi je neugodno ali malo sam ispao, moglo bi se reći,  gradski razmaženko. Bilo mi je nekako neobično, da priznam, bilo me strah hodati po travi, a kora stabla magnolije, na koje su me htjeli popeti, bila je bee. No, valjda ću se s vremenom naviknuti na sve te neobičnosti.

Dok je dida nešto petljao po dvorištu i oko kuće, baka me odvela u šetnju i upoznavanje susjeda. Sve neke simpa tete i stričeki. Šetali smo putem i razgledavali a ptičice su cvrkutale. Umorio sam se pa me baka morala (htjela) nositi što se kasnije ispostavilo kao dobro rješenje. Naime, u dvorištu jedne kuće, a vrata dvorišta su bila otvorena, jedan je veliki crni pas dubokog glasa počeo svoj vau vau vau. Protrnuo sam, čvršće zagrlio baku i najjače što sam mogao odvratio mu sa piskutavim vau vau. Mislim da sam mu utjerao strah u kosti, ali sam ipak baki tiho rekao, da me on pas ne čuje, aje doma.(hajdemo doma).

Poslije mi je dida ispričao da se i on poslužio istim trikom zaplašivanja. Jednom davno, davno, u Malom Lošinju, kada se kasno noću vraćao kući na Čikat, u mraku puta na jednom suhozidu iskrsnula se neka spodoba i dreknula: meee, meee ! Dida mi nije rekao tko je koga iznenadio, ali mi je rekao da je i on njoj isti čas odvratio istom mjerom, ako ne i jače: meee, meee !!

Za ovaj put i previše impresija, kaj ne ? Pa, pa !

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2014 u 17:41
Proljeće se pokazalo u svojim preljepim bojama , ali  vaš mali cvjetak ipak se najviše ističe svojom ljepotom. Ima prekrasne oke, a tek kako duge trepavice smile71
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 23:15
Proljeće! Očekivali smo ga sa nestrpljenjem pa ipak nas je i opet uspjelo iznenaditi svojom ljepotom i udahnuti ono već poznato ushićenje, polet i pozitivu unatoč svemu.



Cimi i ja smo zov našeg „malog raja na bregu“ ovog proljeća osjetili jednako snažno kao i ranijih godina, ali i svjesni da će naši boravci u njemu morati biti drugačije organizirani. Jaslice su, zbog učestalih prehlada našeg unuka u kojima ih je dobivao svaki drugi tjedan, zamijenjene baka-dida servisom. Odlazit ćemo tamo kada god bude lijepo vrijeme i uživati u prirodi u troje.

Postoje sve naznake da će to biti baš tako jer je  baka Cimi unuku usadila ljubav prema biljkama pa se prema njima odnosi sa posebnom pažnjom i nježnošću.

Evo dokaza:


By David:

Baka i dida su mi rekli da ćemo ići u prirodu tamo u neku Kozjaču, a ja sam na to blenuo ovako:

 

Nakon toga sam počeo  razmišljati što bi to moglo biti, ali brzo sam odustao i rekao: „Bumo vidli.“


P.S.

Fany54 hvala na skakutanju i ja slično radim, Anastaziji hvala na pusi, a FLORAMYE, anabistrici i nataliji na komplimentima.

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2014 u 05:26
vidim da svi imate zabavu i uživanciju u kućici, oko nje, sada je sve još ljepše, zabavnije, ima veću svrhu zahvaljujući predivnom unuku...
a kakvu će tek sada inspiraciju dobiti djed, jedva čekam da nam pokažeš

sad vam je stvarno ko u raju Smile
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2014 u 00:07
Lijepi vam je razlog za tako dugo izbivanje, a povratak još ljepši. Nadam se da ćete nas i dalje obavještavati o posjetima vašoj kućici i svim zanimljivim događajima, naravno u vašem stilu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 15:28
Prekrasno!
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 21:45

Baš mi je drago da je ova tema opet aktivna  Smile, povratak je u velkom stilu - originalan onak kak to samo Inox može zmisliti.
Jedva čekam nastavak !

       smile79

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 18:22
draga cimi i inox imate prelijepog unuka sada vidim zašto u zadnje vrijeme niste sa nama i imate dobar razlog .pozdrav i uživajte sa svojimasmile213i ja bi skakala od sreće da imam ovako drago stvorenje, ali akobogda bitće

Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2014 u 16:09
krasan je uživajte u njemu dok je mali.kad porastu teško ih je sresti
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2014 u 23:42
Nakon velikog uživanja, zabave, igre i zezancije u suživotu sa prirodom, na ovim se stranicama od zadnjeg posta, prije je više od 12 mjeseci, nije ništa događalo. Prije je već rečeno, pa je razlog manje-više poznat, a taj sam ja, onaj mali lik uz laptop sa 22 stranice. Kako je moj dida (kakav već je - pomalo neozbiljan za svoje godine) na ranijim stranicama davao priliku govoriti predmetima pa i vrtnim patuljcima, tako sam i ja dobio svoju priliku u ovoj igri.

E, pa kad sam ju dobio, ja ju i koristim. Najprije moje mišljenje o predivnoj prirodi i suživotu sa njom o čemu tako često i strastveno pričaju moja baka i moj dida. Mislim da je taj osjećaj malo precijenjen ili će mi možda trebati neko vrijeme da ga promijenim.

Kako bilo da bilo, moj prvi dojam u bakinom i didinom raju sa mojih prvih 55 dana u srpnju 2012. bio je ovakav: 

…a ovako mi je bilo već puno bolje i nakon mamine cuge spavao sam ko' mala beba
 
…evo je dokaza da smo se priroda i ja u bakinom i didinom raju već nakon mog  I. ročkasa poprilično zbližili.

...pa sam se čak opustio zamišljajući se na rivijeri u Nici

Čini mi se da bi mi se ovdje moglo svidjeti. No, vidjet ćemo! Pa-pa za ovaj put!

 
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 21:02
kako je to lijepo napisano da se čovjek naježi i raznježi od topline rječi a i ljubavi koja se osjeti u tvojim rečenicamaHeart
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 14:09
Dragi dida poživio svom unuku još dugo godina, a nas častio svojim pisanjem.

Mrvi šaljem jedan veeelikismile78
Seka
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 23:10

Dragi Inox, od sad sam u potrazi za vuzlekom.
Ak ga odvuzlam ti buš prvi to saznal - drži fige!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 21:50
Anastazija draga purgerice, razveselio me tvoj i takav tekst i ja bi najrajše isto samo tak pisal, al bi me sigurno neki kritizirali. Nekad si ipak ovak dam malo oduška.

Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:

...Dobro iskoristi svaki dan i sve kaj ti život pruža i uživaj!Sretan si ako to možeš i znaš, ja mislim da to nikad ne bum naučila i to mi je veliki životni minus 

Ne radi ti se tu niti o učenju, niti o životnom minusu, nego se tu radi o nekom tvojem vuzleku kojeg moraš pronaći i odvuzlati. Kad ga odvuzlaš (valda nije pre jako stegnut) vidjet ćeš da i ti to možeš i znaš pa ćeš sigurno biti zadovoljna sa sobom.
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 21:42
Kada moje rečenice i po koja fotka pronađu put do ponekih umova, srca, duša ili kakve se već sintagme i metafore koriste za simboliziranje mjesta gdje se rađa blagost, dobrota i empatija, onda tu nastaje i lagano potekne ovim stranicama neka topla pozitivna energija. Na tome ovaj put hvala nataliji, Retriver Sari i Anastaziji, kao i nekima sa ranijih stranica.

Draga Retriver Sara tebi hvala na zaželjenoj svoj sreći svijeta koja je u današnje raskuštrano vrijeme potrebnija nego ikada. Ovo dole citirano je ispravak tvog netočnog navoda kako ne znaš neke osjećaje pretvoriti u riječi.

Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:


            Lijepo je biti deda, kaj ne? Pretpostavljam da si već iskusio onaj osjećaj topline koji se počne stvarati u trbuhu kada bebača primiš v ruke, kada mu mirišeš kožu i kosu...miris bebe mi je najdivniji parfem kaj postoji...

…pa može li se bolje, sa tako malo riječi opisati tako puno jakih i velikih osjećaja? Mislim da nemre, bar ja radi neizlječive opširnosti ne bi mogao.
Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 12:54

Drago mi je da te opet vidim tu. Volim čitati tvoje tekstove, tvoja razmišljanja i sve više uviđam u njima pravu i jedinu životnu istinu.
Hvala ti na tome!
Mali anđelčić je stvarno sretan kaj ima takav madrac  Wink.
Dobro iskoristi svaki dan i sve kaj ti život pruža i uživaj!
Sretan si ako to možeš i znaš, ja mislim da to nikad ne bum naučila i to mi je veliki životni minus  Confused.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 11:09
Drago mi je čitati te opet ovdje, dragi Inox..
....dirnule su me ove tvoje riječi, dida dragi, elokventniji si od mene pa mogu reći da si napisao sve ono što već neko  vrijeme osjećam, a ne znam pretvoriti u riječ...baš me veseli što vas dvoje uživate u unučiću i uživajte što više možete jer tako prebrzo rastu...
...mali je presladak i zaista ima neke bakine crte lica, onak pogled na prvu sekundu...
...svima želim svu sreću svijeta

P.S. remake ptice je odličan, ovako mi se puno više sviđaClap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.