Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Problem
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Problem

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Problem
    Objavljeno: 26 Prosinac 2009 u 09:58
Otkad sam ih spremio na prezimljavanje neki su se počeli sušiti i truliti,prilažem slike da vidite o ćemu se radi
 
 
Ovo je krunica ,sve je bilo u redu i odjednom je počela truniti
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2009 u 13:25
koliko vidim da su izravno na radiatoru a biljkama ti smeta suhi zrak probaj ih maknuti
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2009 u 13:50
ako trunu onda je previše vlage....ako radijator radi onda je presuho ali nebi smjelo truliti....moj savjet ti je da pokupiš ono trulo ili suho pa onaj dio što visi iz tegle skupi i stavi gore na teglicu na zemlju i lagano zali te stavi na umjereno toplo i svijetlo...pustiti će puno žilica i na proljeće ćeš imati bujnu i jako lijepu krunicu...sretno Antune
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2009 u 17:05

Radijator ne radi a na prozoru se skupi vlage za hladnih dana  a ja ju ne mogu maknut. Hvala vam

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2009 u 17:47
U saksiji imaš nešto bijelo,kao paučina?Il je plijesan il paučina.Zemlja izgleda suha i ispucala a ujedno i loša.Koliko mogu da vidim preko slike to je neka glina?Ako je ono bijelo plijesan znači da je velika vlaga,a ako je paučina moguće je da ima neku bolest,cp.npr...Ja bi ono presadila u bolju zemlju,i pokušala spasiti šta se da spasiti.Nisam neki poznavalac sukulenata i kaktusa,ali znam da oni preko zime idu  na zimovanje u hladnije prostorije(oko15 stepeni)i da zimu zimuju sa minimalnom količinom vode-Ja svoje crasule zalijem jednom -dvaput u toku jednog mjeseca(preko zime)Ti kažeš da trunu,znači imaju viška vlage..Ništa,pokušaj spasiti ostatak...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.