Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage galerija radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Maredelmare-galerija radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Maredelmare-galerija radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 27>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 14:56
Ja znam tih tekstova koliko hoćeš

Kada skuham ručak bolje, muž je odmah bolje volje
Voda pere sve, samo crni obraz ne
Mudra žena mora znati muža ljubit i kuhati
Hrvat gosta rado prima, s njime dijeli sve što ima
Ponoć kuca, muža s posla nema, a ženica postelju mu sprema
Dobro došli mili gosti, u Hrvata se ne posti
Vjerna ljubav i čist dom, to mi leži na srcu mom.

Jesu li dovoljno zatucane i antifeminističke?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 16:00
Je ,Otok, ma taman po mojoj mjeri
Koliko toga znaš-zabezeknula si me
Ljubim ti čelo i obraze
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
mima051 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima051 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 18:07
Full sam zabezeknuta kao i maredelmare.Otok sipa uzrečice ko iz rukava.... otkud toliko znanja....još ćemo malo počekati za izabrati najbolju.....
..Clapprije nego počnemo printati  i vatat se poslaSmile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 18:25
Ako se stvarno mislite uhvatiti posla ja vam ih napišem još LOL

Od ljubavi nismo siti, treba dobro jesti, piti
Na vrh
mima051 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima051 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 18:33
Ja se uopće ne šalim,možda sam malo zauzela stranicu od mare,ako se ona slaže i ako te volja napiši još koju ili otkrij gdje se mogu takvi tekstovi pronaći
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 18:43
Te krpe s natpisima zovu se zidnjaci, pokušajte potražiti pod tim nazivom
Na vrh
Biljana 59 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Biljana 59 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:14
Kako si ti bila marljiva, komplimenti tvojim staklenkama, moje prethodnice su sve rekle, bravo smile169
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 22:43
Hvala Biljana!
Otok...ma zakon si...tražit ćemo zidnjake.
Mima, meni ništa te rečenice ne smetaju-možda mi neka i posluži, a od djetinjstva sam volila te zidnjake...ostali mi nekako u sjećanju.
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
Slavica 08 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavica 08 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 00:19
taman kad sam htjela napisati-kuharice manje zbori da ti ručak ne izgori-a onda vidim da ti je Mima napisala,u prijevodu na naš salvetski-na blebeći Mare,čekaju te boce,uvati se posla da ne zagore!hahaha!!!
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 10:31
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
Dorina View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 834
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 16:25
Maredelmare prekrasno, daska s vilom, okvirići, kutijice, staklenke s poslovicama, lavanda kutija ma sve mi se sviđa i smile227
Na vrh
mima051 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima051 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 23:31
Drago mi je da sam doznala da one lijepe bijele kuhinjske krpe sa tako slikovitim nazivima imaju i svoje ima.-Zidnjaci-Toliko jednostavno a slikovito.Podsjećaju me na jako rano djetinjstvo kada smo putovali u kontinentalne seoske krajeve ,gdje su ti zidnjaci bili relikvije.Ja redovito sa svojim nervoznim prezaposlenim roditeljima,a tamo rumene mame s keceljama punim brašna,s cikom mnogobrojne djece,a imala sam sreću da je muž bio neki dobroćudni brko...I sve tako veselo se događalo ispod tih zidnjaka...Metaforički rečeno...gdje su nestali....jesmo li mi sad zadnajaci..iza svega onoga što bi nam trebalo biti najvažnije....(Fakat sam postala Branka Šeparović)Jako me sve još boli,pa sam u pogon stavila svoje skromne literarn resurse.MOžda pomognu,meni a i svekolikoj komunikaciji.Kako bi rekli ne zamerite!
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2010 u 00:27
E da Mima! Možda smo u vrijeme zidnjaka mislili da su ljudi zadnjaci, a možda smo mi danas bez zidnjaka, postali na neki način-zadnjaci, a da nismo ni svjesni.
Ja sam živila na selu do 5.godine i njih se u magli sjećam kao i još jednih...sad, jesu to bili zidnjaci ili šta drugo...ali bili su velikog formata, na njima su često bili jeleni, paunovi,i sl. To se držalo na zidu ili na krevetima, kaučima,...
Poslije sam to viđala samo kod neke rodbine na selu, i iskreno-volila bih da imam jedan primjerak u kući.

Usput.evo jedan tekst sa zidnjaka, meni jako lip ...a i zanimljiv, hehehehe-ako ga staviš u kuhinju odnosi se na ženu,ako ga staviš tamo di su muževi držali alate i sl...onda se odnosi na muža...a to je zgodno:)))
Ipak, činjenica je da su prije strogo bili raspoređeni poslovi kao "muški" ili "ženski" pa evo:

"Tvoja ljubav i naš dom najdraži su srcu mom."...ovo važi kraj koga god ga postaviš...

Ma ne mogu ti ja dugo ostat ...pa da me ubiješ!
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
mima051 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima051 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 11:49
Draga Mare baš mi je drago da smo malo pročavrljale i načele tu temu .Mislim da ću uskoro napraviti jedan zidnjakSmile
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 15:07
postoji kod tete MM na zidu kuhinje jedan takav zidnjak s jelenom (nisam ni ja sigurna da li se i to tako zove).Sada su u velikim priprema za svadbu pa ne znam da li će još uvijek biti na zidu kada dođem do njih (ako to buduća snaha ne izbaci). Mislim da se to za prekriti krevete zove koper-deka ali ovaj je na zidu.
Bolje trbuh od pijače, nego grba od štihače.
Čista kuća dobro jelo, to je vrijedne kuharice djelo
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 00:49
Evo, kako sam bila navalila na bočice, već neko vrijeme planirala otići malo dalje sa staklom...pokušat napravit neku sličicu.
Pametan početnik bi izabrao mali komadić stakla i naslikao jabuku i sl....al eto, mene uhvatio "..take a little peace of my heart..."...a za iskusne je ovaj motiv vjerojatno kompliciran ko neukrašeno kokošje jaje:)))
Htjela sam jedan efekt, a ispao je drugi....pa nisam otvorila novu galeriju u raznim hobijima, jer naprije moram vidit hoće li bit još koja slika...ili ne...nisam baš lako izišla na kraj s njom

Evo, prosudite sami....
Kod eventualnih komentara, molim iskrena mišljenja....ja primam i pohvale i kritike, pa za sve nedostatke koje uočite...slobodno "pucajte"...don't worry!



evo malo izbliza:



Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
vania View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 01:18
Mare, meni je ovo mrak, obožavan J.J. i baš si je ubola. smile71Šta se tehnike same tiče ja ne vidim nikakve greške, al možda neki bolji znalac uoči neku sitnicu.. Koje si boje koristila jer ja imam neke za staklo pa me informativno zanima..
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 01:33
I ja ti volim vrištat s njom...ustvari ja vrištim, ona pjeva ...sjeti se "summertime" njezine izvedbe.
Ovo ti je šablona za staklo, koristila crnu konturu, boje za staklo....samo...bila u Art shopa i tamo kupila Vitrail boje,jer oni te drže, a neke mi falile pa u Idee (koja je usput rečeno, imala mali izbor), morala uzet Marabuove....bilo bi poželjno da su iste marke.
Ja zaboravila na tu mogućnost da drže različite marke boje.
Ma koliko sam čitala neke se ne razrjeđuju, pa onda negdje piše da se iste te mogu razrijediti vodom, za druge se spominje petrolej.....ma zbunilo me skroz.
Za ove Vitrail su mi rekli da se ne razrjeđuju,a baš za njih se negdje spominje petrolej za razrjeđivanje.
Al treba kupiti i onu boju za razrjeđivanje, kod Marabua je to "farbloss" br.400.
Za Vitrail boje to im je "u dolasku"-nema sad na stanju.
A eto....drugi put ćemo pametnije....valjda....   
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 07:58
smile177
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 10:05
Susretljiva i nesebična OTOK hvala!
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.