Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bolesti kaktusa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bolesti kaktusa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 12:25
Originalno poslano od člana joope joope napisao:

Hvala ti Astrophytum, al mislim da meni triba čarobnjak, ....ili roj bubamara
 
Rekao sam ti da ne brines! Imas dobrog smile51!
Gospod e GOLEM!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 22:38
Bjelo ulje i Confidor se mogu kombinirati zajedno
Ovih dana samo ih poprskaj sa Cofidorom pa nakon dva tjedna ih ponovo poprskaj, a tada ih možeš i zalit
Pazi na koncentraciju, bolje da je nešto manja nego da prejakom uništiš biljke
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 22:26
Fala, nadam se da ću upalit. Kupit ću ga odma sutra, al da pričekam koji dan jer sam ih prošli tjedan zalivala uljem pa da im možda ne bi bilo previše?
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 21:34
Bjelo ulje ti je kontaktni insekticid i da bi njime uništila uši treba otrov direktno doći u kontakt s uši, što je kod štitastih i vunastih uši malo vjerojatno jer su zaštičene vunaste vunom a štitaste od izmeta grde štiteve
Trebala bi biljke tretirati nekim od sistemskih insekticida
Ja sam koristio Confidor i dobro se pokazao, njime možeš i zaljevati biljke, uništi napasnike i oko korjena
Strogo se pridržavaj omjera kod pripreme za tretiranje jer s večom koncetracijom ne poboljšavaš djelovanje, a postoji mogučnost da ubiješ biljku
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:48
Hvala ti Astrophytum, al mislim da meni triba čarobnjak, ....ili roj bubamara
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:47
Na ovome su se udomačile uši sa vunicama!!! I to sam slučajno skontala ima tri dana, a kaktus imam već dugo! Pomirila sam se da ću vodit rat sa štitastima, al sad i vunaste!! Još nek uleti pauk i mogu prodavat karte za zoološki!! Osječam se tako.... ušljivo, a stvarno ih pazim i čuvam :(((
 
 
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:43
Ima još.... samo da učitam sliku Cry
Na vrh
Astrophytum View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Astrophytum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:42
Ne brini joope, sad ce nas strucnjak ....
Gospod e GOLEM!
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:42
Dalje... da je ostalo na tome ne bi mi bio problem, kaktuse na kojima sam našla par ušiju sam stavila u karantenu, nasprejala ih bijelim uljem i ovi su ok, osim ovoga na slici, on mi je preko noći počeo truniti! A čak nije ni bio puno zaražen Cry
 
Na vrh
joope View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 92
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje joope Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 19:38
Joj ljudi, očajna sam, ne znam šta da radim...
Naime, ima misec dana da sam na opuntii impricati uočila bijele crtice (zaključila sam da su štitaste uši). Taj kaktus je prošao žestok tretman i čini mi se da je sad ok. Uši nisu bile u zemlji ni korijenu, al je on cijeli bio pokriven njima. Kako ću znat da su one koje su ostale na njemu mrtve?
Uh milijun pitanja mi sad prolazi glavom...
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2011 u 22:29
Ovaj ni jedan ni drugi rod ne podnosi neke minuse, samo nekoliko vrsta Mammillaria podnosi minuse oko -10 stupnjeva, ali u idealnim uvjetima
Možda je ipak vlaga u pitanju, moguče je da se pod najlonom stvarala kondenzacija i eto vlage koja im je pogubna s nižim temperaturama
Na vrh
opuntia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje opuntia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2011 u 20:30
Hvala Zmaje na javljanju,
rod su Browningia(nisam najsigurnija ) i Mammillaria(tako mi je krasno cijelo ljeto i dobar dio jeseni cvjetao).
Izloženi su bili par dana niskim temperaturama.Možda do 5-6 stupnjeva ,a noću i nižim.Jesam pogrešila što sam ih ostavila vani preko zime?
 Browningia je visine 60 cm,vrh je ljubičasto-crn,od vrha 15-20 cm biljka je čvrsta,a ostatak sve do tla mekana.Mammillaria, loptice bez bodlji,koje su cvjetale, su žute i mekane,a ove sa bodljama se još uvije drže.
Nažalost,fotke nisam u mogućnosti staviti.
Kao što sam već ranije rekla,bili su nadkriveni i nevjerujem da su u vlažnom tlu.Ono što mi pada napamet,neznam,možda im je smetala direktna izloženost suncu kroz najlon...Ima to kakve veze?...Ili su štetočine došle na svoje? ...Ili im je ipak bilo prehladno?....
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2011 u 14:09
Opuntia prije svega dobro došla na ovaj forum
Bilo bi dobro da ih poslikaš, posebno te oboljele djelove, tako će biti lakše odgonetnuti što im se događa
Dobro bi došao i podatak kojeg su roda, kojoj su najnižoj temperaturi bili izloženi
Nadam se da postoji neki način da im se pomogne, bilo bi ih šteta izgubit
Na vrh
opuntia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje opuntia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2011 u 12:38

Pozdrav svima,evo,ja prvi put u svom životu na nekom forumu,sad zamislite kakva me muka natjerala.Jutros krenem u obilazak mog vrta i kad se nisam rasplakala pregledavajući moje prekrasne kaktuse. Živim u Dalmaciji na obali,katusi su na južnoj strani,ovo im je prva zima vani.Natkrila sam ih sa debelim najlonom,bočno su slobodni,tako da imaju dovoljno zraka.Sve do prije 3-4 dana izgledali su fantastično.Sada,tri od 10 vrsta sa vrha biljke su počeli žutiti,a jedan je ljubičasto crn.Pomozite meni i mojim kaktusima!Što treba da uradim,kako ću ih spasiti?

Na vrh
Cenka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 15:36
Fala i Maku na savjetu, ali nemam podrum, imam jedino hodnik koji je poprilicno osvjetljen i u kojemu je trenutno vlaga oko 80 posto, sto je previse za kaktuse, cidi mi vlaga sa zidova koda je potocic. U stanu je temp izmedu 18 i 22 stupnja, a vlaga izmedu 40 i 50 posto. A cilo lito san vodila borbu protiv crvenog pauka na kucnom cvijecu, tad sam cila bila sretna sto mi stanom dominiraju kaktusi jer s njima nikad nisam imala problema, do sad. Sad sam nesretnaCry!
Na vrh
Cenka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 15:19
Fala Semira, al si mi dala posla a??? Zezan se! Prvo cu probat sa neo pitroidom. Vidila san par slika ode po forumu o tim usima ili kako se vec zovu moji neprijatelji, i moje biljcice nisu u takvom stanju. U biti super izgledaju, imaju mozda po dvi tri male bijele kuglice po sebi koje san ja vec uspjesno skinula, ali sam ih zato pocela primjecivat i na ostatku kaktusa. Znaci na pocetku sam problema ne na kraju, sto me tjesi. A to dizanje zemlje je isto poprilican posal i ne bas jeftin, bar ne na otoku, ode nema za kupit supstrata za kaktuse, u biti nicega za kaktuse. Na onih par kaktusa sta san pospricala sa bio killom nisan vise nista primjetila, ali to u biti nista i ne znaci jer mozda vec sutra opet budu tu.smile226Osjecam se nemocno.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2010 u 15:27
Ja sam se ujerila da ova gamad najbolje "uspijeva" na suhom zraku. Ja imam problem s mojim orhidejama i nolinom. Nolinu sam oprala, odnijela u podrum (svijetal, temperatura ca.14°-15°C) i bubice su nestale. Zbilja je važno biljku odmah udaljiti od ostalih, jer se širi jako brzo.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2010 u 11:29
Cenka, trebala bi sve biljke izvaditi iz saksije, otresti zemlju (baciti je), očistiti korijenje. Biljke možeš poprašiti neo pitroidom - mislim da će djelovati. S obzirom da se radi o kaktusima i ostalim sukulentima, nemoj ih ponovo saditi. Neće im ništa biti. Provjeri djeluje li neopitroid, pa ponovi postupak nakon 7-8 dana. Biljke možeš držati, npr.u kutiji do proljeća.
Želim ti sreću. Trebaće ti na tako malom prostoru.
Na vrh
Cenka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2010 u 20:01
Pozdrav svima!Nova cura trazi pomoc! Bavim se kaktusima tek 3 godine, znaci poprilicno sam neiskusna. Imam nekih 40-ak vrsta kaktusa, 15-ak vrsta sukulenata i 30-ak vrsta raznog kucnog cvijeca, zivim u stanu od 25 kvadrata sto znaci kad me nametnici napadnu, odma me ubiju jer cvijece je preblizu jedno drugom. Uglavnom jos na pocetku 5-og mjeseca nakon sto sam  iznila kaktuse vani, na jednom kaktusicu sam primjetila neke male bijele vunaste nakupine, mozda dvi, nista strasno.  Nikakve promjene na njemu se nisu dogadale, nastavia je cvitat i sve je bilo super, te nakupine mi nisu bile sumljive sve do danas, kad sam primjetila iste takve nakupine na jos 6 vrsta, ali ne samo nakupine vec su pored nakupina nekakave gadne svijetlosive licinke koje cak i drsko secu uokolo bez obzira sto ih promataram ispod oka. Inace tih 6 kaktusa nisam zalila ima skoro 2 miseca, dok ostatak jesam zaljevala. Znaci dosle su samo na kaktuse sa suhom zamljom.Pokusala sam ih odstranit sa pincetom ali je kaktus pregust, zatim sam ih cila u panici pospricala sa bio killom jer mi je jedino to bilo pri ruci. Pitarici su mi jednostavno preblizu da se nebi mogli zarazit a nemam ih di priselit. Jos jedn problem, zivim na otoku, na kojemu ocito nitko ne uzgaja kaktuse jer bilo sta da ti za njih treba u apotekama nemaju jer ljudi to kao ne traze, te neke njihove idiotske spike. Ali mozda mogu nesto priko neta narucit. Neki savjet molin vas! Znaci dostupan mi je samo bio kill i neo pitroid. Guzda mene struh!!!!!!!!!!!!!!
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 12:21
OK Semira, onda danas i ova akcija ....
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.