Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj mali gradski vrt - 2
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj mali gradski vrt - 2

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 78>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 21:07

Trajničarka! Opet novi izraz!  A ovo, ajme koji buseni:

 
A ova slika gore, ili neka slična njoj je kriva za moju ljubav prema kameleonu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 08:15
Evo tvoje kako ono kažeš, sad se ne sjećam - nedefinirane ili tako nekako gredice, opet.
Vidiš, svima se nama jako sviđa. A ni stol nije za baciti (pogledala sam iako je bio samo za Medvjeda LOL)
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 08:32
Tija vrt ti je uistinu čaroban! Neznam što bih izdvojila, biljke u njemu složene s toliko ukusa, način na koji je popločan ili urednost!


Savršeno!
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 23:31
Evo me opet u tvom vrtu. Doista skladna cjelina, teško je nešto posebno izdvojitit.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 06:37
Već me nekoliko dana muči pitanje 'tko je koga pomogao', ti 'bakicu' ili ona tebe. Naći negdje Tricyrtis za te novce (vani bi ga platila 4,5 eura, hoste 5-15 eura), ne mogu se oteti dojmu da gospođi ne treba samilost i 'pomaganje'. Osjećam prema njoj i njenim biljkama duboko poštovanje, nasuprot nabildanima i hiperproduciranima iz Bau.... Mislim da znam o kome se radi, iako je nikad nisam imala prilike osobno sresti, ona je zaslužna što je VŽ i okolica desetljećima bio snabdjeven dobrim izborom trajnica, dok drugi nisu ni znali da one postoje... Možda ćeš svoje biljke gledati drugim očima, pa makar ih i malo platila i posjeti gospođu ponovno, nećeš požaliti.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 09:07
Ovome bi trebalo mjenjati ime u "moj mali gradski raj"!Big%20smile
 
Iako si slikala stol samo za Medvjeda (ma znamWink čitala sam na njegovoj temi, samo se šalim) ja bih rado sjela i popila kavicu i uživala u ovom prelijepo planiranom, održavanom vrtu! A stol je Thumbs%20Up
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 10:34
Baš ti je lijep vrt svaka čast Clap
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 10:44
A šta da kažem,ostala sam ovakosmile93Stol je predivan,dobra idejaWink
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 14:12
Samo da mahnem mojim dragim prijateljima i zahvalim na brizi. Tija draga, oprosti na nejavljanju, nisu mi dozvolili ni par minuta za komp. Sada imam citavih DESET da obidjem barem par omiljenih vrtova Wink. Moram biti iskrena da sam par puta nocu usetala samo u tvoj i lepse spavala. Davor me "ubi" ,LOL na najlepsi nacin. Postao je popularan ne samo u mojoj kuci (Nikola svakom pokazuje kako to radi pravi majstor), vec i u mom gradu. O tvom vrtu necu nista reci, dovoljno je to sto sam krisom dolazila Smile.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 14:45
tvoj je vrt blago rečeno prekrasan. zaista ima dušu. blejim i ponovo i ponovo listam po tvojim stranicama i gledam.
sve pohvale i čestitke.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 09:13
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Bože, koji vrt! Kako ja to prije nisam vidjela? Ako napišem samo "lijepo" - nije dovoljno. Ovaj vrt (njegovi vlasnici) zaslužuju više. Već na samom ulazu cvjetna dobrodošlica privlači pogled i zaustavlja dah, hostinjak i japanski javor nude tihi kutak za razmišljanje. Tako ja doživljavam vaš vrt.
 
 
Draga Lucy, jednom "davno" je moja predraga Perla u jednoj izgubljenoj temi slično napisala. Hvala, lijepo je znati da "radiš pravu stvar". Truditi ćemo se i ubuduće. A ti samo navrati.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 09:18
Originalno poslano od člana Medvjed34 Medvjed34 napisao:

Sjajan vam je stol!! Meni su se moji poznanici i prijatelji pomalo smijuljili kad sam rekao da ću tako nešto napravit, ali poznavajuć me da sam malo dijete, pustiše me da se igram... Ovaj vaš mi se jako sviđa, a podosta je sličan mojem hehehehe. Jedva čekam da krenem s radovima na vanjskom
 
Medvjede, a što misliš kako su naši reagirali dok smo krenuli sa izradom, niko nije ni vjerovao da ćemo ga izraditi, dragi je napravio konstrukciju, a u tri popodneva i večeri uz smjeh, zezanciju smo nas dvoje poljepili svih 3000 komada ploćica, a sad se svi dive i govore kako je stol "pravi"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 09:41
Rosa 2, hvala na posjeti, a "šumica" se "razbuktala", mačak neki dan ležao tamo i nije se ni primijetio. Tulipan je prekrasan, ali ga više nema.
 
Triša nabavi srčeka, ja sam ih nabavila samo zato jer ih je i baka imala u ovom vrtu ali smo ih uništili dok smo radili oko kuće.
 
Hoja, znaš ti Baka Beu i mene volimo smišljati nove riječi, ona je izmislila "trajničarku" a ja "hostinjak". Ej ali u ovim busenovima ti nema Kameleona, ovo šareno ti je šarenolisni bršljan, Kameleon ovu godinu nešto posustaje izbacio je samo četri listića nova.
 
Otok, gredica se probudila tak da bude nešto od nje, a stol nije za bacit, jer ga niti maknut nemožemo toliko je težak.
 
Misty-da, vrt je još uvijek u fazi izvođenja, ali moj dragi to tak pofotka da vi uvijek vidite samo lijepo cvijeće a ne i neuredne kutke tj. kutak koji definitivno postoji.
 
Lucy, hvala ti opet na viziti.
 
Bako do mog "malog gradskog raja" vam treba tri sata vožnje, dakle sve je moguće, pa čak i kava kod mene.
 
Forzicijo, hvala.
 
Miro, čuvaj oči, trebat će ti, ali ipak hvala na tom smajliću.
 
Lukaccc , nakon ovih riječi ja se neznam kako zahvaliti, a da ne ispadnem suviše egoistična.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 11:21
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Već me nekoliko dana muči pitanje 'tko je koga pomogao', ti 'bakicu' ili ona tebe. Naći negdje Tricyrtis za te novce (vani bi ga platila 4,5 eura, hoste 5-15 eura), ne mogu se oteti dojmu da gospođi ne treba samilost i 'pomaganje'. Osjećam prema njoj i njenim biljkama duboko poštovanje, nasuprot nabildanima i hiperproduciranima iz Bau.... Mislim da znam o kome se radi, iako je nikad nisam imala prilike osobno sresti, ona je zaslužna što je VŽ i okolica desetljećima bio snabdjeven dobrim izborom trajnica, dok drugi nisu ni znali da one postoje... Možda ćeš svoje biljke gledati drugim očima, pa makar ih i malo platila i posjeti gospođu ponovno, nećeš požaliti.
 
Baka Bea, ja sam se totalno krivo izrazila što se "pomaganja" tiče. Naravno da ta gospođa a bormeš i ja itekako dobro znamo koliko što košta i na moje iznenađeno pitanje "Zar samo 10 kuna za Tricyrtis, pa znate koliko dođe u Decori?" rekla mi je "draga moja ti znaš koliko to dođe inače ali ja po toj ciijeni ne mogu prodati".
Gosođa je iz Hrašćice, a već smo se zbližile na izložbi cvijeća u Varaždinu i onom jednom jedinom Hortigradu, tako da je ovaj susret u Prelogu bio toliko prijateljski da sam i teglec Hoste dobila za 10 kuna s tim da su u tegli bile tri (3) pa sad Vi vidite. Pozvana sam i k njoj doma tak da smo i adrese i telefone razmijenile.
 
A meni znate i sami svaka biljčica jednako vrijedi ali nekako su mi draže te od "mojih Bakica" nego nabildane Schwarzeneggerice iz raznih Bau....a.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 21:36
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Samo da mahnem mojim dragim prijateljima i zahvalim na brizi. Tija draga, oprosti na nejavljanju, nisu mi dozvolili ni par minuta za komp. Sada imam citavih DESET da obidjem barem par omiljenih vrtova Wink. Moram biti iskrena da sam par puta nocu usetala samo u tvoj i lepse spavala. Davor me "ubi" ,LOL na najlepsi nacin. Postao je popularan ne samo u mojoj kuci (Nikola svakom pokazuje kako to radi pravi majstor), vec i u mom gradu. O tvom vrtu necu nista reci, dovoljno je to sto sam krisom dolazila Smile.
 
Draga moja kumo tebi je sve oprošteno samo ozdravi čim prije. Rekla sam Davorinu da bi mogli krenuti put Požarevca, pa mene negdje usput ostavi da se nečem drugom nadivim, a on vama lijepo održi kratki tečaj fotografije, ali rekao on ne može, kud on tud i ja. Wink I nemoj krišom dolaziti dođi u velikom stilu i budi mi dragi gost.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 21:37
Sad sam tek bolje pogledala. Nekako me podsjetilo na onu sliku poslije jedne kupovine lani.
Sad me tjeraš da potražim i ovog ljepotana LOL
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2010 u 23:46
Evo tvoje gredice kod šupice.Predivno Tija
Bršljan je poseban.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 09:35
Hoya, evo kao da si Kameleončeka iliti po "naški" Houttuynia cordata 'Chameleon' probudila, krenuo i on opasno, a on je blizu "šumice" pa sam možda usljed nekih radova i oštetila mu korijen pa je zato spor.
 
Bršljan je poseban Nuno samo ga treba držati pod kontrolom, jer je invazivan.

 
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 23:11
Tija, ostavila si me bez riječi! Od početka sam pratila nastanak tvog vrta i mogu ti reći da si napravila malo umjetničko remek djelo...malo, zato što ti je vrt mali . Super!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2010 u 13:18
Dado draga hvala na koplimentu, ali nije li malo pretjerano reći da sam stvorila "malo umjetničko remek djelo" ? Na mojem vrtu se ima još jako puno toga za raditi i zapravo on nije ni dovršen, u ostalom mislim da ni jedan vrt nikad nije završen, uvijek postoji ono nešto što treba napraviti. U svakom slučaju još jednom hvala na komplimentu a ja ću nastojati da svoj vrtek približim "umjetničkom remek djelu".
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.