Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lantane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lantane

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 31>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 08:33
 evo, ja sam u Zadru..i meni nikako ne uspijeva zakorijeniti lantanu..bio je jedan skoro uspio pokusaj i taman kad sam se ponadala sve propade..smile43
ima li tko u blizini da mi pomogne? PLS.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 10:04
ja sam htjela žicat jedan pelcer prijateljicu ali sam odustala,bojim se da će mi djeca mislit da su bobice maline ili kupine pa će ih smazat.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 13:32
Seni, ja se preporučam za sjeme svih boja, osim narančaste koju imam, pa ću probati iz sjemena, no iz reznica bi svakako bilo bolje, a da mi probaš nekoliko poslat poštom, pa da ih sama ukorjenim, barem bijelu ako obrezuješ.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 15:33
Seni, izgubila sam oči gledajući ove tvoje lantane. Nikad nisam imala tu biljku a stvarno je predivna. Molim te ako što budeš slala Triši, pojačaj malo pošiljku pa ubaci koju kiticu i za mene. Hvala unaprijed Embarrassed
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 16:02
Oči su mo stale a usta ostala otvorena.Boje su fantasticne, nisam imala prilike da vidim te boje.smile57
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 16:07
Ovakvu rozu - lijevi kut dole.... stvarno nisam vidio do sada... stvarno je predivna svaka cast...
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 17:02
Evo jedne slike lantana i bugenvila snimljenih jučer u našem hotelskom kompleksu. Prekrile su površinu od 20 m2 i u punom su cvatu.



život je more
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 18:00
Ovo stvarno nije normalno! Prekrasno! Lantana očerupaj hotelski kompleks!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 18:10
E ljudi ja ne bih mogla odoliti a da čopnem koju grancicu, ma nema  šanse.Steta sto nema  u mom kraju nista slicno, e očerupala bi to fata.smile83
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 20:05
Uh, nema ni kod nas toga da se čerupa. "ukradene" kitice kad nitko ne vidi najbolje rastu.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 20:15
   provjereno    smile120
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2008 u 20:22
Samo se vi javite kome treba, ima i mladih i grana i sjemenja.
život je more
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 17:59
Danas sam porezala jedan dio svojih lantana. Moram ih skloniti od hladnoće, a kako ih imam puno (petnaestak), moram ih porezati zbog prostora. Evo kako izgledaju sada moje lantane.
Crvena i narančasta stablašica
 
Jednogodišnje stablašice
 
 
Stara grmolika lantana
 
 
Jednogodišnje grmolike
 
 
Roza stablašica
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 18:13
Baš si me prepala, izgledaju kao da nikad više od njih neće biti ništa - grozno.
No kako znam da ti znaš s njim, a one ti to vraćaju predivnom cvatnjom na proljeće, vjerovat ću ti na riječ, da ovo sakaćenje nije krajsmile85.
Moje su tri - tvoje reznice umočene u hormon i upiknute u zemlju, ostale sijemo na proljeće, pa ako ove tvoje ????????smile191 ne prežive, možda ču ja morati u akciju s mojimasmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 10:49
Triša, vidjet ćeš kako će biti dobre sljedeće ljeto. Lantane imaju veliko korijenje tako da je ovim starim postalo pretijesno i u velikim teglama. One će na proljeće u zemlju pa što im bog da. Manje će u njihove tegle tako da će ih i na terasi biti dosta.
Na vrh
anagalis View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 324
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anagalis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 12:12
Moje još cvjetaju, unijela sam ih uverandu pa mi ih je žao šišati. Mogu li ih porezati u proljeće?
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 21:49
Poreži ih kad prestanu cvjetati.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 10:05
Idem ja moju veliku porezati, jer joj se nekako osušilo lišće. Učinit ću to po uzoru na tvoje, koje si slikala, dosta kratko, valjda će biti sve ok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 12:44
Meni je bilo žao stablašicu porezati jako pa sam dosta duge grančice ostavila, a sad vidim na vrhovima bacile nove listeke. Jesu blijedi listići, ali kako ne bi bili kad im je sunce skroz ograničeno. Cry
Seni, moja stablašica je skoro iste veličine kao i tvoja, u velikoj tegli se nalazi, možda i malo prevelikoj, pa mi savjetuj dali da je presadim na proljeće u manju. Ja bi joj u tu veću teglu dodala nešto da joj podnožje bude isto rascvjetano. Kaj misliš? Uslikam je kad stignem!

Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2009 u 13:06
Ajoooj, kakvih sve ima boja smile227! A ja nemam ni onu sveprisutnu narančastu.
Jel ostala kome možda koja sjemenčica Embarrassed?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 31>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.