Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lantane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lantane

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 31>
Korisnik
Poruka
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 11:29
lantana je prekrasna,svida mi se ova boja,kad si je zapelcala?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 11:33
Rose, ova je lantana iz sjemenke. Često se dogodi da se iz sjemenke dobije druga boja. To se i meni ovdje dogodilo.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2009 u 13:01
Evo da podijelim s Vama svoja zapažanja o lantanama nakon što sam provela godišnji odmor s njima.
 
Imam dvije. Žutu i narančasto-crvenu. Žuta ima krupnije listove i cvjetove. Cvjetovi su joj polukuglasti i duže traju. Narančasto-crvena je sitnijih cvjetova i listova. Počne cvjetati kao narančasta i dok dođe do faze da pocrveni, počne se trusiti i pravi mi dosta smeća. Vrlo su atraktivne svim mogućim kukcima ali vidim da je svima draža ova crvena. Po cijele dane su je opsjedali bumbari, leptiri i ini kukci s nekakvim rilcima. Na žutoj sam vidjela samo tu i tamo kakvog leptira. Bumbari bi napravili krug oko nje i otišli na ispašu na crvenu. Pod njihovom težinom se još više trusila.
Još nikada nisam vidjela biljku koja je toliko izdašna.
Proljetos sam ih kupila za desetak kuna svaku i svaka je imala par strčaka. Sada su to velike biljke koje su povećale obujam puno puta u odnosu na kupljeno stanje.
Poslušati ću Seni i pošteno ih okljaštriti i odmah s proljeća ih orezivati da formiram oblik onakav kakav želim.
 
Molim samo nekoga da mi kaže kako i koliko ih zalijeva za vrijeme mirovanja.
 
 
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 10:25
Mirna, lantane za vrijeme mirovanja treba malo zalijevati. Ne smeta im da se zemlja ponekad isuši.
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 10:32
Evo jedne lijepe samonikle lantanice koja je nikla u tegli u kojoj se nalazi ruža stablašica. Sjeme koje je tu palo prošle godine niklo je tek ovo proljeće.
 
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 11:07
Seni, hvala na informaciji. Ovo će mi biti prva godina da ću probati sačuvati lantane. Nadam se uspješno.
Stvarno, svaka čast! Clap Imaš "zelene" ruke. Lantanica je prekrasna, jedro-zelena. Usput, jedno pitanje. Ukoliko nemam namjeru čuvati sjeme (imam premalo prostora za mnogo biljaka) je li OK ako cvjetove orezujem ili ih po prirodi stvari jednostavni treba ostaviti da uvenu i pretvore se u sjeme? Odnosno, kako zametanje sjemena utječe na cvjetanje?
 
 
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 12:24
Mirna, ako ne želiš skupljati sjeme bolje je cvjetove orezivati. Brže će rasti novi.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 12:34
Hvala Seni.
To i radim ali me zapekla savjest kad vidim kako svi marljivo skupljaju sjeme.
Mada moram priznati, ova moja crvena se toliko trusi (pogotovo pod težinom bumbara) da ju moram stalno rezuckati . Al neka, nije mi teško samo nek i dalje tako lijepo raste i cvjeta.
Na vrh
vaga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vaga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 14:59

Lantana može i ovo:

Dogodine će obrasti cijelu kuću.
 
Puzajuća lantana - lila i bijela, ovogodišnje:
 
Zašto su mi sličke tako male???Angry
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 15:06
smile227a gdje je ta ljepota
Na vrh
vaga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vaga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 15:16
Rijeka.
Tongue
Pokušavam staviti i druge sličke ali ide sporo.
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 15:47
Predivne su ti lantane vaga. I ja sam u Rijeci i imam ih nekoliko, ali su sve neke malecke, praktički jednogodišnje, lani mi se smrzle dvije.
Morat ćeš me malo poučiti o njima iako stalno gledam senine, koje su zaista predivne.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 16:54
Triša, kad toliko voliš lantane rado bih ti dala ove dvije s predhodne strane. Ne znam kako bih ti ih mogla isporučiti.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 17:03
smile127uh sto mi zapela za oko ona crvena.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 20:26
Fatka,nije samo tebi zapelaWink
Seni,koliko brzo,ili sporo,ti je niknula lantana iz sjemena?Ja sam rano u proljeće posijala i strašno dugo joj je trebalo da nikne pa sam mislila,ako joj toliko dugo treba da ih sad negdje posijem več.
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2009 u 22:42
Ova crvena lantana je niknula iz sjemena koje je prošlo ljeto palo u susjednu teglu s ružom. Nisam ga ja sijala. Ja sam prošle zime sijala u 12. mj. Nicalo je u 3. i 4. mj. Tu sam na forumu negdje pročitala da ih je dobro 1 dan prije sijanja potopiti u mlaku vodu, da tako brže niču. Pokušat ću.
Na vrh
vaga View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vaga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 04:59
Senine su prekrasne.
Osim ove velike i moje su sve još mlade.
Čini se da u našem kraju zimu podnesu samo dvogodišnjakinje. Mlađe treba spremiti na sigurno.
Triša, ako uhvatimo trenutak, možemo uz kavicu ubrati grančice.
Na vrh
mirna View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 231
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 09:13
Vaga, gdje ti je taj gorostas  od lantane posađen ? Sigurno negdje na moru? Koliko je stara?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 10:52
Hvala seni,to se je i meni desilo da jako dugo niču.Onda ih ranije sijemWink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2009 u 13:13
jme Seni baš si me iznenadila, pa nekako ćemo se dogovoriti, samo da popusti ova sparina, naći ću ja neku žnoru od tebe do Rijeka.
Vaga, ma naravno kava svakako vrijedi, samo da uđem u kolotečinu, još malo koristim sunce, ljeto i more, pa kad malo zahladi vjerujem da ćemo se naći na riječkoj kavici, koju danas moram preskočiti, jer putujem.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 31>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.