Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lantane
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lantane

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 31>
Korisnik
Poruka
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 23:47
imala sam davno jednu veliku lantanu u vrtu...pored onih sitnih cvijetića bilo je na njoj puno crnih bobica ( u samom cvijetu) ŠTO JE TO????......ni na jednoj slici to nisam vidila ovdje na forumu....jel to - to sjemenje koje spominjete???
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 08:42
je, to je sjeme
kad se malo smežura  ubere/pokupi se i iduće godine sije, mislim da u zatvorenom može već u siječnju, ja sam lani bacila par bobica u rano proljeće, ali su kasno niklnule pa nisu sve dovoljno narasle da bi cvjetale

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 09:30
A JA NEMAM SREĆE... posadila sjeme na jesen u teglicu, niklo je jedno i sad sam tu malu biljčicu ( imala je 4 listića) presadila i prvo je lišće otpalo a sad se i ono gornje lijepo suši i izgleda ništa od nje. da li sam ju možda preduboko presadila? jer sam ju posadila skoro do ta gornja 2 listića.
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 12:41
belica kad presađuješ biljku, u pravilu je sadiš na razinu na kojoj je bila, tj. rub zemlje ti mora biti do istog mjesta do kojeg je i prije bio, možda mrvicu više
a ona u novoj tegli ili u vrtu pusti žile u dubinu koliko treba ili koliko ima mjesta
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 20:17
Originalno poslano od člana seni seni napisao:

Iz sjemena sam dobila ljubičastu (tamna ciklama) lantanu. Počela sam od nje praviti stablašicu. Pokidala sam sve izboje sa strane i evo kako sad izgleda. Kad joj se kidaju izboji jako brzo raste u visinu.
 

dala sam si truda i od pocetka teme čitam o lantani..do sad osim seni i jos jedne (zaboravila nick) niko nije uzgojio stablašicu..e sad ,posto bas zelim imat lantanu stablasicu nasla sam ovu sliku i vidjela da grijesim..ja sam svojoj lantanici pocela kidat LISTOVE koji niču ,ostavila sam samo par pri vrhu ..mislila sam da tako ide,al ocito sam pogresno mislila ..po ovoj sliki  ,kontam da lantani treba pustit listove na ovoj jednoj stabljici,samo treba kidat izboje koji se pojave između listica ..ajme jesam iskomplicirala ,nadam se da cete skuzt sta zelim reci LOL
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 21:07
Ovako kamenjar:
lantani kao ovoj na slici ja bi otkinula sve listove na donoj polovici stabljike i taj dio redovito čistiti od novih izboja. Tada brže raste u visnu. Kad dostigne željenu visinu otkine joj se vrh. Ostavi se toliko parova listova koliko želiš veliku kuglu
Tada biljka počne bacati bočne izdanke. Kad te bočne grančice narastu do 10 cm i njima redovito otkidati vrhove. Na taj način se dobije gusta, bujna lopta!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 21:31
hoya mislim da je to pravi načinThumbs%20Up
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 21:38
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Ovako kamenjar:
lantani kao ovoj na slici ja bi otkinula sve listove na donoj polovici stabljike i taj dio redovito čistiti od novih izboja. Tada brže raste u visnu. Kad dostigne željenu visinu otkine joj se vrh. Ostavi se toliko parova listova koliko želiš veliku kuglu
Tada biljka počne bacati bočne izdanke. Kad te bočne grančice narastu do 10 cm i njima redovito otkidati vrhove. Na taj način se dobije gusta, bujna lopta!

hoya,i ja sam to mislila u biti tako i radim..ova slika koju sam citirala je od seni i zbunjuje me ..pise da joj kida IZBOJE ..a listovi su tu,pretpostavila sam da joj kida izboje koji se javljaju između listića..malo mi čudno što joj nije kidala i ove listove ,kao što kažeš do polovice stabljike
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 05:45
Ja tako friziram krumpirka i bude mi lijepa kugla.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 06:40
dobro jutro svima... Kamenjar Seni je pravi stručnjak za lantane, inače je moja morska susjeda i to doslovno jer se naša kuća nalazi upravo do njezine i baš jedva čekam uskrs jer planiramo ići na more da popijemo kavu i da se divim njezinim lantanama koje su naprosto prekrasne. Moja zagrebačka lantana izgleda nije preživjela zimu i već danima kontam kak će mi ona upravo naći pravo riješenje i savjet kako da ipak uspijem i ja imati barem jednu.
što se tiče dobivanja stablašice, hoya  ti je dobro napisala postupak, samo treba duuugo čekati da dobiješ takvu jednu ljepoticu. Sretno!
Znam da njezine neke ostaju i vani po zimi uz kuću i u garaži pa prežive, a ja svoju zimi držim u hladnom hodniku i izgleda da ove godine ništa od nje.
belica,zagreb
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Odgovor Odgovor
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2012 u 23:18
Lantane jako dugo izgledaju mrtvo, evo kod mene su tek neke pustile prve listiće, zato ne odustajte, samo ih stavite na sunce


život je more
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 19:37
ponovila sam se na sajmu cvijeća u slavonskom brodu








Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 22:56
bozeeeeeeeee zuta i bijela lanatana....predivne su,nesto gledam ovu bijelu,ona je puzava ili ..i kod nas je bila bijela puzava ja je nisam htjela kupit jer necu puzavu nego grmoliku..predivne su ti,ja se nadam da ce uskoro i mene sreca posluzit da nađem zutu i bijelu lantanu 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2012 u 23:01
ajme...divne su
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 05:51
stefica dobro si se ponovila, nema što, ja zasad imam žutu i roza, tko će to sve spremiti zimi. 
belica,zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 11:19
sve su grmolike ni jedna nije puzava,to je proizvođac iz Kutine,nema sta nema, a 15 kn komad,sve što sam kupila kod njega sam uzela
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 11:54
Kod mene je u tegli u kojoj je bila lantana koja je propala od hladnoće nikla mala lantanica. Pustila sam je da raste u visinu, kidala izboje sa strane i evo već je ovolika. Još malo pa ću joj otkinuti vrh i formirati stablašicu. Već ima pupove, ostavila sam samo dva da vidim kakav će biti cvijet. Od samoniklih lantana dobiju se neobične boje. Kod mene ima puno samoniklih, neke sam presadila u male teglice pa ću vidjeti što ću dobiti od njih. Tu je pup buduće stablašice.





Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 12:22
prekrasne su ti lantane,obožavam ih,malo traže a cijele godine cvijetaju,ove male jesu li to iz sjemena?
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 14:51
Stefica, te male su same nikle u teglama sa starim lantanama iz otpalih sjemenki. Zanimljivo je da najčešće boja tih lantana nije jednaka boji lantana od kojih su to sjemenke.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 15:16
moje od prošle godine su se smrzle,kupila sam 4 ove godine,jedna mi je ubrzo otišla,ostala mi je žuta,bijela,i crvenkasta,ne naranđasta sto sam je imala,rozu nisam uspjela nači,pokušat ću skupljat sjemenke,to nisam do sad radila pa ih posijati,dali se moraju namakati u vodi ili samo posijati
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2122232425 31>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.