Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Sajmovi i izložbe
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Flora Art 2011.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Flora Art 2011.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 08:09
Primula vialli novitet? i za 50 kn? Ove su je godine na sajmu u Pordenone nudili za 2 eu  i doslovce je bacali za ljudima. Sto se flore tice i to sto nema malih proizvodaca, nije ni cudo sto ih nema kad se mora platiti 10 somova stand na sajmu a kamoli svi ostali troskovi (benz, smjestaj, hran...)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 08:43
Znam Dado, placarine su drastično poskupile i na tržnicama, naravno da ono što se prodaje mora pokriti i troškove. Veliki lanci nemaju te probleme, pa je sve manje kupaca na tržnicama, a sve više u supermarketima. Ima i tamo cvijeća, nije mi jasno po kojim parametrima se kreiraju cijene. Npr. heuhere 75 kn. Ima i po akcijskim za 14 ili manje, kad se život gasi i biljka je uništena, tek da te namame da ih spašavaš i dođeš na još neku akciju, možda usput kupiš i one za 75. Ali tamo ne traži raritete i novitete, nego ono što je nekome višak.  Zašto toliko za štand? Naravno da i primula ne može biti jeftina u takvim okolnostima. Jel misliš da je uzgojena pod našim suncem? Dvojim. Voljela bih da griješim.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 08:54
bila sam jučer, bila je strašna sparina, pa nisam baš nešto previše detaljno razgleda, a i zanimale su me samo trajnice.
Zbog male promjene lokacije, zapravo više kao pomicanja prema zapadu, da bi se manifestacija što više odmaknula od Hipodroma,  Flora ove godine zaista ne izgleda nimalo reprezentatitvno, no o tome drugom prilikom.
Uz stalne izlagače Zrinjevac, MBM, Kalia, Ures koji su imali svoju klasičnu ponudu uz po meni normalne cijene, bilo je i malih proizvođača, naših Zagoraca iz Nedeljanca i  Vidovca i Velike Ludine...njih troje bih izdvojila, zaista odlična ponuda trajnica i pristojne cijene...naročito je odličan izbor uzgajivača
 
 Gorana Šnajdera iz Velike Ludine koji nas ovom prilikom poziva na Dane otvorenih vrata za ljubitelje cvijeća iz cijele Hrvatske, u nedjelju 12.6.2011. u 17 sati.
 
većina trjnica je 10 kn, one veće imaju i malo veću cijenu, npr- Penstemon hartwegii 20 kn, Polymoneum 15 kn, Phygelis 15-20kn, Liatris 10kn, , Lychnis 10kn...
Uglavnom ima svega za sve ukuse, trava, heuhera, kamenjarki, sukulenata, začinskog bilja, sukulenata...
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 08:57
Sarić, Dani otvorenih vrata su kod njega doma?

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 08:57
 
npr. ova je biljka meni predstavljena kao novitet na tržištu...navodno trajna pelargonija, gospođa nije znala točan naziv, cijena 20kn
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 08:59
Originalno poslano od člana bigmamma bigmamma napisao:

Sarić, Dani otvorenih vrata su kod njega doma?

 
da, u njegovoj vrtlariji u Velikoj Ludini
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 09:00
Uf, to mi je malo daleko. LOL
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 09:06
Phygelius rectus "African Queen", zaista velika biljka, 20kn:
 
 
 
Papaver, ne zna se koji, 10kn:
 
 
predivan narančasti Lychnis, 10kn:
 
 
Argyranthemum, 10kn:
 
 
 
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 09:12
Sad ću ih imati i ja, slavne "donatice", 10kn:
 
 
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 09:37
dobar ulov, a ona trajna pelargonija- valjda ćeš nas dalje izvještavati kako ide!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 14:35
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Znam Dado, placarine su drastično poskupile i na tržnicama, naravno da ono što se prodaje mora pokriti i troškove. Veliki lanci nemaju te probleme, pa je sve manje kupaca na tržnicama, a sve više u supermarketima. Ima i tamo cvijeća, nije mi jasno po kojim parametrima se kreiraju cijene. Npr. heuhere 75 kn. Ima i po akcijskim za 14 ili manje, kad se život gasi i biljka je uništena, tek da te namame da ih spašavaš i dođeš na još neku akciju, možda usput kupiš i one za 75. Ali tamo ne traži raritete i novitete, nego ono što je nekome višak.  Zašto toliko za štand? Naravno da i primula ne može biti jeftina u takvim okolnostima. Jel misliš da je uzgojena pod našim suncem? Dvojim. Voljela bih da griješim.


Ne da su samo placarine poskupile nego je sav repromatrijal poskupio, pa je tako treset poskupio za gotovo 50% a proizvodac je stalno primoran spustati cijene (ili se poneki ljudi usude sami odrediti koliko ce biljku platiti). Nema logike nikakve. U nasim velikim lancima ugl zavrsi smece sa europske trznice a cijene se kreiraju kako nekome pade napamet s ono psiholoskom - skuplje je uvijek bolje (koja u nasoj Hr jako dobro pali). Nije dobro niti prodavat trajnice npr za 10 kn - uzgajas biljku dvije godine (neke i vise) da bi donekle na nesto licila i onda je prodas za bagatelu.
Za stand na flori ne znam zasto pitaju toliko no ja sam ostao sokiran kad su mi to rekli neki koji su tamo izlagali. Nije da nude neznam sta extra a ni marketing samog sajma nije bas neki. Primule,pogotovo male presadnice ugl se uvoze iz italije ili nizozemske i u Hr se finisiraju. Ja znam samo jedne proizvodace koje primule proizvode od sjemena pa do odrasle biljke.

Mozda ce nekome zasmetati ovaj moj komentar ali takva je realnost...nista nije izmisljeno...nadam se da nije previse OT

@Retriver Sara - super je penstemon a nije ni skupo 20 kn s obzirom da se radi o toj sorti. :)
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 15:48
Sarice, jako si lijepe biljke kupila!
Slažem se sa vama, i ja sam bila na Flori, te također ostala pomalo razočarana- od ponude do cijene biljaka. U razloge ne želim ulaziti, ali takva manifestacija je daaaaleko od onoga što bi trebala biti. Možda jednog dana...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 17:13
Žao mi je što ste razočarani florom, pa mi onda nije žao što nisam došla, iako ionako bi došla radi vas dragih ljudi, a cvijeće ionako imam gdje kupiti, što poželim i po pristojnim cjenama.
Saro, dobro si prošla, dakle ipak se nađe nešto jeftinije a lijepo!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 17:24
Sutra namjeravam posjetiti flora art. Molio bi savjet gdje je najbolje parkirati s obzirom da dolazi papa ? Dali je taj prostor blizu jedan drugomu ?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 21:15
Pinus, taj ti je prostor jako blizu, a parkiranje bi bilo najbolje da potražiš negdje u Zapruđu...Parkiranje je i inače problem u tom dijelu, a sutra...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 22:17
Sara hvala. Znači Zapruđe, pa autobus.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 07:29
ne treba ti autobus, sve je to blizu...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 23:06
Meni je ovogodišnja Flora bila sasvim u redu. Ne za 5 nego za 10. Ambijent, atmosfera, vrijeme, ponuda cvijeća, sukulenata, ... Uglavnom uživali smo u svakom trenutku. Evo desetak ženinih slika sa današnje Flore:












I za kraj:

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 07:48
Konačno se netko se vratio zadovoljan s Flore,žena napravila lijepe slikice,a šta si kupio?TongueWink
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 08:43
Spisak je dugačak ali nije ne znam kako atraktivan. Oko 20 tak biljaka: kaktuse (2 rebutie), graptopetalum (3 kom) , čuvarkuće i nešto drugih sukulenata (žutu delospermu). Žena navalila na trajnice. Žao mi je što nisam kupio fuksiju cvijeta veličine srednje velike naranče. Vidio sam ju odmah na ulazu, poslije sam zaboravio na nju. Evo još par slika za one nesretnike koji nisu bili na Flori:











Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.