Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Sajmovi i izložbe
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Botanički vrt Zagreb - proljetna prodaja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Botanički vrt Zagreb - proljetna prodaja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Botanički vrt Zagreb - proljetna prodaja
    Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 06:54
Dolaskom proljeća stiže i proljetna prodaja viškova biljaka u zagrebačkom Botaničkom vrtu.
 
 
Prodaja počinje 16.4.2012., od ponedjeljka do petka, od 11-14 sati.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 10:54
samo do 14? dobro su skratili radno vrijeme :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2012 u 20:40

Baš ti hvala na obavijesti Hug

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 14:53
Može li netko staviti koju sliku iz botaničkog vrta,malo slika iz staklenika da vidimo kakvih egzota ima unutra?
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 19:16
Ja sam bila u ponedeljak ,i nisu staklenici otvoreni.ja sam cijelu srednju skolu ,ma cak i dio osnovne provela u tom vrtu i NIKAD ta vrata od staklenika nisu otvorena za nas obicne ljude ...Jedino ona kupola di je nekad bila narandja ,sad je unutra kao neki divoski lopoc velicine sake od male bebe(HMM...bas je divovski) i neka banana ,al je uzasno zagusljivo unutra ...

Sto se tice prodaje ...toliko razvikano al ncega nema ...dobro jefitno je ...cekam ja Bundek
Velika gorica
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 21:19
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Može li netko staviti koju sliku iz botaničkog vrta,malo slika iz staklenika da vidimo kakvih egzota ima unutra?


slike iz jednog od staklenika. Slike su iz 2008 ne znam da li se sta unutra promjenilo.






Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2012 u 21:34
Originalno poslano od člana Cvijetomanijak Cvijetomanijak napisao:

Jsad je unutra kao neki divoski lopoc velicine sake od male bebe(HMM...bas je divovski)


to je zaista divovski lopoc i zove se Victoria amazonica, i jedna je od najvecih cvatucih biljaka na svijetu (kolonije ove biljke mogu se vidit iz aviona). Odrasli listovi ove biljke dosezu  promjer i do preko 2 m a i podnose dosta tezine pa tako npr, djete moze koristiti jedan list kao mali camac.  Ono sto si vidila je tek niknuta biljka (kod nas je jednogodisnja pa se svake godine mora sijati iz pocetka negdje krajem 1. mj) no za par mjeseci vec ce biti ovakva:



Osobno je vec par godina pokusavam uzgojiti, no moje nikad ne dostignu takve dimenzije. Jako je teska za uzgoj i zahtjeva puno truda i rada pa smatram da se nibi trebalo smijati ljudima koji je uzgajaju "HMM...bas je divovski" (a da ne govorim da je donja strana listova puna ogromnih bodlji, pa zamislite kako ju je lako presaditi par puta tjekom vegetacije).
Inace to je prestizna biljka jos od doba kraljice Victorije kada su je englezi otkrili u Amazoni (po njoj je dobila ime). Onda je svaka bogata obitelj u Engleskoj morala imati Victoria house te su se natjecali medusobno tko ce uzgojiti vecu biljku. Postala je tako simbol moci. I danas, najuglednji botanicki vrtovi uzgaju tu biljku kao simbol prestiza.



Originalno poslano od člana Cvijetomanijak Cvijetomanijak napisao:

Sto se tice prodaje ...toliko razvikano al ncega nema ...dobro jefitno je ...cekam ja Bundek


steta sto nisi nista nasla, ja uvijek odnes doma pun auto biljka pa me je i strah otici tamo :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 09:46
Dado jesi li planirao i ove godine dolazak?
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 10:19
aa to je taj divovski lopoc,gledam sad sliku mislim si pa nisam slijepa da nisam vidla tako veliko nesto ,onda citam ,,da vjerojatno su ga nedavno sijali pa je jos maji ...

A sto se tice kupovine ..ah kaj cu kad sam izbirljiva ..
Velika gorica
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 16:28
znači ni ove godine ništa pametno. lani sam bila i nisam kupila ama baš ništa, a ove godine onda neću ni ići.
belica,zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 21:22
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

samo do 14? dobro su skratili radno vrijeme :)
 
 
 
Dado, ove prodaje koje budu svaki dan, vec nekoliko godina su do 14 h ( to je za nas penzice Wink ). Ja sam cesto bila tamo. Jedino kad oglase vecu rasprodaju bilja, onda je to skoro cijeli dan. Cini mi se da zna biti na jesen.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 21:27
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Dado jesi li planirao i ove godine dolazak?


ma ja praniram uvjek da cu doci, sad, da li to stignem i realizirati to je druga prica :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.