Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lukovice u posudi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lukovice u posudi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2007 u 12:27
kada su bakine stvari uvijek bolje....Embarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2007 u 12:10
Ja u posudi na balkonu držim zumbule izvađene iz noninog vrta. Prije tri godine sam u puno preveliku posudu posadila 2 lukovice, a sad imam punu teglicu zumbula. Istina ne cvijetaju tako lijepo kako u noninom vrtu Ermm
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2007 u 10:33
Zavisi od lukovice. Koliko znam amarilis baš ne voli puno veću posudu.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2007 u 23:35
iako i to nije uvijek najbolje riješenje.Tongue
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2007 u 22:09
Što veče to bolje...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2007 u 17:54

 
Velichina saksije jako zavisi od vrste lukovice i njenog kvaliteta.

Zumbul (Hiacint) se moze saditi u saksiju koja je MANJA od same lukovice (sadi se na povrshinu zemlje)!

Za biljke koje ste Vi naveli, saksija (posuda) treba da ima promjer 4 x veci nego promjer lukovice. (Npr. ako lukovica ima promjer 2,5 cm, promjer saksije treba da bude 4x2,5 = 10 cm!)  

gloksiniju i begoniju pendulu meka bude minimalno 10 ali od 12 pa nadalje je pozeljno.
Na vrh
Cvijetić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2007 u 17:33
ljudi reci jel ima neko pravilo u pogledau toga kolika veličina tegle/posude ide za koju
lukovicu. ne znam u koju veličinu posude da posadim gloksiniju i begoniju
pendulu?
hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,523 sekundi.