Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krumpir - Solanum tuberosum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krumpir - Solanum tuberosum

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 10:59
....iako sam rano stavila gomolje, jako kasno izniknuli, nešto smo falili kod sadnje...susjedi već su odavno vadili svoje mlade patate i pojeli...ha,ha..Confused
 
...sinoć sam morala zalijevati ih jer su biljke polegle od žeđi, a na placi žena koja od toga živi kaže da je već 3 put zalijevala vodom  i da će sad s nečim špricati jer da  će  neka pjegava bolest napasti list...to je valjda posljedica zalijevanja po ovoj vrućini..Confused
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2009 u 11:25
Odlično da preživi!
Želja mi je imati mladog domaćeg krumpira za Božić i Novu Godinu...
 
Bacam se u sadnju kad dođe vrijeme!
 
smile126
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 22:35
Ja sam iz Međimurja, a kod nas se krumpir sadi polovicom 4. mjeseca. Kod mraza nije problem jer zemlja ne smrzne u ovo doba godine, pa ako kod tebe postoji mogućnost mraza slama je super ideja da se zaštiti nadzemni dio biljke.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 17:56
Ja ga ionako nikad ne sadim prije 1. maja  (lika) a vjerujem da bi u 6. mj. dozrio - probaj, pa ćeš dati povratnu informaciju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 16:12
Ima li tko iskustva sa sadnjom krumpira u lipnju u kontinentu ?
 
Kako krumpir preživi smrzavanje zemlje ako do toga dođe?
 
Mislim da ću posaditi par jamica krumpira u lipnju/srpnju ,pred mraz ću ga zaštiti slamom ...jel to ok?
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2009 u 10:02
Hvala na neobičnim informacijama......valja pokušati
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2009 u 07:54

....svaka čast...ovo je nešto vrlo zanimljivo.....muku mučim sa zemljom na otoku koju treba oplemeniti i zaštiti od isušivanja....za ovo drugo nisu pogodne takve povišene gredice, ali vrijedi razmišljati kako i tome  doskočiti...već sad mi je lagana suša u povrtnjaku, a on nije u mjestu gdje živim, pa ne mogu svakodnevno zalijevati.... 

Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 14:32
molim vas...sadit cu krumpir u sijeno ove godine ali mi kazu da ga ni ne stavljam bez umjetnog gnojiva. ima li netko iskustva? jer ne zelim umjetno bacat na zemlju?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2009 u 00:26
...na otoku već počeli sa sadnjom patata za ljeto , a tek što su božićne povadili....slušali priču na brodu....odlučila i ja u eksperiment i pobola samo 10-tak gomoljčića prije 7 dana...slijedeće  ću stavit krajem siječnja...vidjet ćemo što će bit !
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 00:56
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Upute za eko uzgoj pojedinih kultura imate na ovom linku. Upute za uzgoj krumpira su na sredini teksta. Vrijedi pročitati!


Super ako ste pročitali tekst pošto je maknut s navedene adrese pa je link nevažeči.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 22:55
SilveK uvijek nešto poučno. Sadim krumpir nekoliko godina i to neki rani crveni - ne znam mu ime, imam uspjeha, no to su male količine, pa se još nisam susrela s nekim bolestima, ali pazim da je svaki put na drugom mjestu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 22:24
U tijeku je berba krumpira, pa evo nešto o bolestima krumpira. Nadzemni do krumpira napada plamenjača krumpira, gljivično oboljenje koje uzrokuje smeđe pjege na listovima i stabljikama, u krajnjoj fazi cijeli nadzemni dio odumire, a na gomoljima se pojavljuju uleknute pjege i u unutrašnjosti je trulež. Bolest se širi po vlagi i može priječi na rajčicu, zato se preporuča saditi daleko rajčicu od krumpira. Zaražene dijelove treba maknuti i spaliti, "lijek" s aspekta biovrtlarstva su prskanje i zalijevanje juhom od koprive, prskanjem obranim mlijekom i čajem od ljuski češnjaka i luka, a preventiva je prskanje čajem od preslice.

Druga česta bolest na krumpiru je pračna čađavost krumpira, a to je gljivično oboljenje koje ima za posljedicu smeđe raspucale pjege na gomoljima.



Što se preventive tiče, bitno je imati zdravi sjemenski materijal, primjenjivati plodored i izbjegavati zamor tla. Ovu bolest pospješuje previše kalcija u tlu.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 23:29
mraz nemože doprijeti do sjemena ukoliko je zaštićeno sa svih strana jedino da bude toliko hladno da sve zaledi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 15:14
Probat ću i to pa da vidimo što će se događati. Idem ovaj vikend gore, susjed mi je javio da je potanjurano i pofrezano, ali bojim se još mraza, pa ću vidjeti dali ću nešto saditi i sijati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2008 u 13:44
triša, bolje ti je stavit na zemlju sloj sijena i na to krumpir jer ce mu biti lakse rasti nece morati gurati zemlju kako bude rastao.
ja cu svoje sijeno razgrnuti, bas je lijepo mokro i polutrulo, tu cu zabost sjemenski i gore bacit dodatni sloj sijena!
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2008 u 17:06

Mona lisa,jel' to onaj žuti krumpir. ako je ,meni je on sup-er za kuhanje ali i za p-eč-enje jer ima nekako okus po kestenju  Taj najviše volimo.

Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2008 u 15:04
imam mogucnost kupit ove sorte: cijena je malo cini mi se velika 10+kn po kg!
 
adora
m. liza
desiree
 
kenebec (?)
cleopatra
red scarlet
 
koja je najbolja i po čemu
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:37
nebi trebalo jer bi ga sijeno cuvalo jedino ako zemlja smrzne neznam sto ce bit od toga?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:34
Kad bi ga ja  stavila u zemlju, kao i obično, ali pokrila sa steljom, dali bi mi ga mrez gore na kontinentu uništio. Ja ga inače sadim tek u maju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 09:36
frida onda je za tebe pravo i jedino rješenje stelja:)))
ja koda je reklamiram hehe.
ja sam ga sijao tako da sam ga pobacao po prošlogodišnjoj stelji i nagrnuo novom. stavio sam pretanak sloj pa sam se mucio sa korovom na tom mjestu ali lekcija je pala. ove godine cu ga ranije posadit jer mu treba nesto vise vremena dok probij stelju. mozda vec krajem drugog, pocetkom treceg!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.