Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prijedlog
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zatvorena temaPrijedlog

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Direktni link do posta Tema: Prijedlog
    Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 14:19
Dragi moji ljubitelji kaktusa i sukulenata ! Primjetih da mnogi od nas imamo poveliku kolekciju kaktusa ili sukulenata, netko i jednog i drugog. 
Palo mi je na pamet da svatko od nas otvori svoju temu gdje bi prikazali sve svoje biljke iz tog područja. Tu bismo pokazivali svoje kaktuse i/ili sukulente, što stare što novopridošle. Nešto kao što imamo temu vrtova gdje pokazujemo svoja dvorišta, cvjetnjake i ostalo, tako i ovo. S tim da svi ostali mogu doći i komentirati.
Iako imamo podteme pojedinih spomenutih biljaka, to neka nam ostane za razgovor o uzgoju, problemima i sl.
Tu bismo mogli prikazivati slike svojih ljubimaca grupno, pojedinačno, na zimovanju, u proljetnom buđenju, u aranžmanima, kojekakvim kombinacijama, žardinjerama......
Ne znam koliko sam bila jasna u svom izlaganju, nadam se da jesam, pa bih vas zamolila da se izjasnite koliko vas ovo što sam napisala zanima. Ukoliko ste ZA, možemo krenuti sa predstavljanjem kolekcija, u protivnom, nakon izjašnjavanja za NE, neka se ovaj moj post briše.
I hvala na pozornosti, pokušala sam da ne zatupim, valjda nisam.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 14:33
Slažem se s time jedino ako se otvori nekakav podforum u ovom dijelu ''sukulenti i kaktusi'' u kojem ce se jedino predstavljati naše kolekcije. No ako tu u ovom podforumu sukulenti i kaktusi svatko krene otvarati teme gdje sebe takoreći hvali mislim da bi se izgubila bit ovog dijela foruma. Jer bi se novi članovi, kao i ja, morali gubiti između tema u kojima je sve zbrčkano.

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 15:32
A zašto se ne bi hvalili s onim što imamo, što smo uzgojili ? Pa sve na ovom forumu što pokazujemo je na neki način hvaljenje. Tu i tamo se malo nasprdamo na svoj račun ( onaj ko ima neku dozu humora u sebi), a sve ostalo je pokazivanje da bi nam ekipa došla i rekla da je to lijepo. I to smatram da je u redu. Ne vidim ništa loše u tome. 
A ako je netko tek početnik, ni to nije bitno, neka počne npr. sa 10 sukulenata i kako bude popunjavao kolekciju, neka ju tako i pokazuje.
Nadalje, možda netko ove godine ima neki aranžman složen ( posađen) u jednoj tegli, pa kad se to iduće godine razraste, sve se mora presaditi i prerasporediti u neki drugi i drugačiji aranžman, onda neka pokaže tu preobrazbu.....itd.....
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 22:03
ja sam za
Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 11:21
Meni se ideja sviđa, ali u onom obliku kao što je Dini55 rekla... Da se otvori još jedan podforum pod sukulentima i kaktusima i tamo da svatko tko želi otvori svoju temi i pokazuje svoje ljepotane.

Nova sam na forumu, kao i Dini55, i doista se katkada teško snaći i naći potrebnu inforaciju.
Ja vjerujem da vama starijim forumašima mi početnici idemo na živce s pitanjima koja su već negdje postavljena i odgovorena. Međutim, npr. tema o Adeniumima ima 360 stranica ( otprilike)... Pročitati sve te stranice zahtjeva jako puno vremena, koje mnogi od nas nemamo. A potrebna informacija je negdje u tih 360 str...

Normalno da se svi volimo pohvaliti sa svojim biljkicama Smile
Ali definitivno bi trebao jedan podforum za to... Ovako ćemo se još teže snalaziti i postavljati još više već odgovorenih pitanja...

Smile
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 11:43
Ja mislim da već ima dovoljno podforuma , jer što ih je više još se teže snaći, npr pod cvijeće foto naša OTOK ima otvorenu temu sukulenti, agave .... i tu je slikala i opisivala svoje , to je moje mišljenje što naravno ne mora biti važno .....
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 12:17
samo otvarajte nove teme, nije nikad previšeThumbs UpHug
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2013 u 13:18
Nona dobro si se sjetila, Otok ima super svoju temu sa sukulentima. Ja sam na to i zaboravila. Da sad ovdje ne imenujem nikoga posebno, vidim da ima puno ljubitelja sukulenata, da ih fino slažu, prave cijele male vrtove i aranžmane od njih, svakakvih ljepota se s njima može napraviti. Pa zašto da to ne objedine na jednom mjestu, a ne da im budu malo u vrtovima, malo u pojedinim temama, malo u cvatu.....
Ujedno, to može biti i neka vrsta dnevnika, da se zna kad je što nabavljeno, posađeno, presađeno, kako mijenjaju boje (sedumi), kad je šta procvalo, kako napreduje.....
 
 
edit moderator: rješen ovaj prijedlog, tema se zaknjučava
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,171 sekundi.