Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Otpadni Bio Enzim - Novi život za vaše biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 51>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 14:43
Da se malo uključim na temu s pitanjima. Da li dohranjujete s enzimom orhideje? Kako često dohranjujete biljke općenito s enzimom? Ja koristim omjer 10l vode 1 dcl enzima i jednom tjedno ili u dva tjedna jednom. Ne vidim neki osobit napredak... pa me zanima da li u nečemu griješim?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 11:02
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Nema na čemu, draga moja monstera! smile79 I ja sam na cifu rijeđe nego inače, ali ima tema koje redovito pratim, a ova je jedna od njih, jer je odlična, a zašto ne pomoći svojim iskustvom. Ako nešto znam, odgovorim, ako ne - šutim. LOL

  Bugi potpisujem tvoje riječi i ista sam takva ...LOLLOLLOL  smile78


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 10:31
Nema na čemu, draga moja monstera! smile79 I ja sam na cifu rijeđe nego inače, ali ima tema koje redovito pratim, a ova je jedna od njih, jer je odlična, a zašto ne pomoći svojim iskustvom. Ako nešto znam, odgovorim, ako ne - šutim. LOL
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 10:29
 
Dugi, ja bih ti ipak preporučila mješoviti zbor.. Tj. mješavina voća i povrća ( i sama doktorica Oon je to potvrdila da je bolje mješati i jedno i drugo, jer osim što se dobije ljepši miris, dobiješ i puno efikasnije i jače sredstvo općenito za sve. ) Probala sam napraviti samo voćni, moram priznati nije me baš nešto posebno oduševio miris, ljepše miriši povrtno-voćna kombinacija... U slučaju da baš želiš dobiti više voćnu turu, stavi veći udio voća, a manji povrća....Isto je ako želiš više povrtnu turu, tada ćeš naravno napraviti obratno... Samo jedno ili samo drugo ( voće ili povrće) nije toliko bogato vitaminima i mineralima kao što to daju oba spoja. Nekako mi se čini monotonim i siromašnim enzim koji sadrži samo voće ili samo povrće, mislim da jedno drugo odlično nadopunjuje i oplemenjuje.




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 10:22
 
Lucy , evo Jagoda i Bugica su ti  rekle isto što bi i ja rekla.  Jagoda  i Bugi Hvala vam curke !  smile78smile84 Nisam uvjek ovdje prisutna da odmah odgovaram na sve vaše upite, stoga je jako lijepo da ima još ljudi koji su već malo više uhodani u taj posao i proces oko nastajanja i korištenja bio enzima.




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dugi68 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Lipanj 2014
Lokacija: Vranovci
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugi68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 09:45
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Odlična tema, samo mi je žao da sam tek sada naletjela na nju. Da ga odmah počnem raditi, imat ću ga tek za sljedeću godinu. Možda mi je promaknulo, ali zanima me koliko se puta tjedno biljke tretiraju bio enzimom? Ako sam pažljivo čitala, tretira se biljka i tlo ispod biljke. Da li se nakon toga biljka zalije vodom?

Napravi puuuno, jer začas nestane, govorim iz iskustva.LOL Mislila sam da će mi biti dosta 30 l, a više ga nemam, usred sezone uzgoja. Jedanput tjedno sam dohranjivala svoje biljke, špricala nisam. Mislim da se može i češće, ali sam bila štedljiva. Vodom ne treba zalijevati. Posebno dobar mi se pokazao kod paradajza. Smile

huh, ja napravio plastično bure od 200 l, pa malo žena po basšči i cvijeću, pa ja kroz atomizer po voću i lozi i sad imam još 40-ak litara i već visim kolegi pčelaru za vratom kada će mu stići smeđi šećer po diskontnoj cijeni. toliko sam zadovoljan s njime da iduću turu pravim samo od voća da se može koristiti i u kući za suđe, namještaj etc. SmileWink
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 06:41
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Odlična tema, samo mi je žao da sam tek sada naletjela na nju. Da ga odmah počnem raditi, imat ću ga tek za sljedeću godinu. Možda mi je promaknulo, ali zanima me koliko se puta tjedno biljke tretiraju bio enzimom? Ako sam pažljivo čitala, tretira se biljka i tlo ispod biljke. Da li se nakon toga biljka zalije vodom?

Napravi puuuno, jer začas nestane, govorim iz iskustva.LOL Mislila sam da će mi biti dosta 30 l, a više ga nemam, usred sezone uzgoja. Jedanput tjedno sam dohranjivala svoje biljke, špricala nisam. Mislim da se može i češće, ali sam bila štedljiva. Vodom ne treba zalijevati. Posebno dobar mi se pokazao kod paradajza. Smile
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 01:24
Kačunak, Monstera hvala na odgovoru. Već sam špricala, situacija je bolja, ali još nisu uništene  uši. Moram ponoviti, a mislim da se može često špricati i neće biti štetno za biljku, jer nije kemija...Osim toga zalijevat ću isto enzimom...
sutra je novi dan
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2014 u 00:56
Odlična tema, samo mi je žao da sam tek sada naletjela na nju. Da ga odmah počnem raditi, imat ću ga tek za sljedeću godinu. Možda mi je promaknulo, ali zanima me koliko se puta tjedno biljke tretiraju bio enzimom? Ako sam pažljivo čitala, tretira se biljka i tlo ispod biljke. Da li se nakon toga biljka zalije vodom?
Sutra je novi dan.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 11:42
 Draga Jagoda, ja sam enzimom špricala svoj bob protiv uši, Hvala Bogu nije bilo ni jedne, ali sad su mi ove učestale kiše donijele neku bolest na njega..Mogu tio reći slobodno špricaj protiv uši, uobičajenom dozom kao i kod prihrane... Točno kako Kaćunak kaže, 2dcl na 5l vode..Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 10:56
Jel vole Crasule kiselije zemljiste? Ja to ljudi otkako sam zalila prije dvije nedelje, to fura ko ludo. A sutio je 3 mjeseca.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 10:53
Jagoda ja mislim da sefica Mons stavi oko 2 dcl.na 5 l. Mada mozes i upola smanjiti... Ima na prethodnoj strani taj omjer pa pogledaj.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2014 u 02:18
Nisam duže bila ovdje, ali enzim koristim za nadohranu...Imam dvije ture napravljene, a neki sam dan napravila novu turu samo od marelica...Naime radila sam pekmez, pa je bilo dosta otpada i naravno bez puno razmišljanja sam išla napraviti novu turu.
Dosadašnja iskustva su odlična. Enzim koristim uglavnom za rajčice, koje su mi lijepe i zdrave. Povremeno zalijem i nešto od cvijeća, uglavnom hibije i bugice...
Neki dan sam probala i čistiti u kuhinji. Bila sam sumnjičave kad je čišćenje u pitanju. Međutim ugodno sam se iznenadila...Jako lijepo čisti, kao Super 10.
Danas sam u grupi Bio vrt tražila savjet kako ukloniti crne uši na mahunama. Ima raznih savjeta, od pelina, koprive, rabarbare...Predpostavljam da bi i enzim bio koristn za uništavanje tih uši...Ako netko ima iskustva neka napiše, jer ja bi čim prije krenula špricati sa enzimom ako je djelotvorno. Još me zanima koji je omjer ako se špricaWink. Hvala unaprijedSmile
sutra je novi dan
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2014 u 22:31
Ja u nedelju procijedila svoj BE,mada sam trebala čekati još 10 dana,al ajd,znam da će Monstera negodovati,ali jednostavno nisam imala drugu posudu,ustvari poklopac,kantu sam našla,a raščupala sam cveklu i bilo mi žao da propadne.Sad sam stavila 2,5 kg cvekle i pola kg kore od limuna,krastavca,...
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 18:51
Ja sam stavljala na 5 L vode litar enzima i sve je u redu sa biljkama.Ne garantujem nikom da ce i njemu sve biti u redu,jer niciji enzim nije isti,cak ni moji svi su od razlicitog otpada,neki su jaci,nekislabije fermetirali i slabije mirisu na ocat.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 18:13
I ja sam se uvjerila u bio enzim povrće blista i napreduje...
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 10:28
 Da Zova moja mama stavlja 2dcl na 5l vode, a onda sam i ja počela ponekad tako stavljati jer me je uspjela uvjeriti da biljkama neće biti ništa ako se doza poveća... bit će samo ljepše...  Mogu reći uvjerila sam se u to..Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 22:30
Bugi sad si mr zbunila.Čini mi se da je Mons ngdje napisala da njena mama stavlja 2 dl na 5 it vodee il sam pogriješila
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2014 u 07:07
Originalno poslano od člana zova zova napisao:

Andina super si se sjetila.
Bugi znači zalivaš a ne špricaš mislim krastavce,koji omjer


1,5 do 2 dl enzima na 10 litara vode. Smile
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 19:42

 Zova dobro si pročitala, sve kupovno voće i povrće je dobro ispirati  razrijeđenim enzimom jer pobija i poništava sve otrove kojima je voće ili povrće tretirano.Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.