Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cambria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cambria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2013 u 21:52
Imam nekoliko Cambria orhideja. Imaju vrlo interesantne oblike i boje cvijeta, a posebnost im je da neke od njih mirišu.

Ova ne miriši, cvijet joj je na početku malo zvonolik, a kada se potpuno otvori latice su joj malo nabrane, kao zgužvane. 






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zagica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2013 u 22:03
moram zatražiti savjet, moja cambrija je ocvala svoje ali su mi sada počeli opadati listovi, neki su se počeli sušiti pa su otpali ali ovi ostali su još bili zeleni pa neznam zašto otpadaju,molim vas savjet smile85
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 19:07
Prekrasne su vam cambrie Clap. Ne znam koju bih izdvojila.
Sretno!   smile78
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 18:43
Strpljenja cure,sve ća vas vaši camriei iznenaditi ljepotomsmile64
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 17:55
Joj kako ću ja svoje kaznitiLOL pa da vidimosmile232
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 00:14
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Da, da, hvala vam bebolina i Mihi, i ja ću ih ove godine iznijeti pa pokušati da mi budu tako lijepi i rascvjetani kao vaši Tongue
I moji su nekoliko godina izigravali salatuLOLTongue Počeli su cvasti kad sam ih do kasne jeseni za kaznu držala vaniTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 14:54
Da, da, hvala vam bebolina i Mihi, i ja ću ih ove godine iznijeti pa pokušati da mi budu tako lijepi i rascvjetani kao vaši Tongue
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2013 u 10:14
no nisam ja ni htjela reči da ju mora premjestiti sad..sad nema smisla..samo sam rekla kak sam ja svoju natjerala na cvat pa može ove godine i ona tak pokušati, ako hoće ;)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 23:06
Istina je da voli hladnije, ali da je sada @moon premjesti iz toplog prostora u hladan, to joj se baš ne bi sviđalo.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 23:00
moja je ljeto provela vani i kad se noćna temp spustila ispod 8C sam ju unesla na tavan di je ipak bilo hladnije nego u prizemlju di grijemo..i kad je potjerala stapke sam ju unesla u dnevni..a budući da one u biti vole hladnije temp možda joj je to odgovaralo..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 22:57
bebolina...hvalaSmile
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 22:46
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Vaše se lijepo spremaju cvjetati, prije 11 mjeseci sam pisala da mi tjera nove bulbice i to je sve od nje, cvjetnih stapki ne tjera. U dnevnom na prozoskoj dasci je cijelo vrijeme. Ljeti ju nisam iznosila - možda sam tu pogriješila. Što da radim da ju natjeram da cvjeta? Možda da ju premjestim u hladniju prostoriju? Ili?
Tretiraj je isto kao i sve ostale deje, probudit će se i onaWink ...strpljenja
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 22:40
Mihi...lijepa je
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 22:34
Baš ima zanimljive cvijetove,ova tvoja s roznim jeThumbs%20Up
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2013 u 16:54
evo moje cambrie..sad je već ocvala ali ju slobodno pokažem ;)



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 21:09
Vaše se lijepo spremaju cvjetati, prije 11 mjeseci sam pisala da mi tjera nove bulbice i to je sve od nje, cvjetnih stapki ne tjera. U dnevnom na prozoskoj dasci je cijelo vrijeme. Ljeti ju nisam iznosila - možda sam tu pogriješila. Što da radim da ju natjeram da cvjeta? Možda da ju premjestim u hladniju prostoriju? Ili?
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 21:52
Ima cvijetnu stapku
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 13:02

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2012 u 15:42
Aaaaa, tako ? Ček malo, što njoj treba hladnije vrijeme ? Ok onda, čekat ćemo, sad joj je baš lijepo vani u hladu, nije više vruće, a noći su onako, ugodne.
Hvala Bebi.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2012 u 23:44
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Moja cambria i dalje samo raste u listove, ali nema cvjetne stapke ni na vidiku, šta da joj radim ?
Neka te to što nema cvjetne stapke ne brine, još je njoj pretoplo.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.