Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - koje biljke nakon moždanog udara
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


koje biljke nakon moždanog udara

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: koje biljke nakon moždanog udara
    Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 07:58

Ima li netko od vas neku recepturu ili savjet???!!!

Suprug je doživio moždani još je u bolnici -nije bio prestrašan ,nije oduzet nije bio bez svijesti -računa se kao lakši -
 
Molim zato kad iziđe iz bolnice uz terapiju koja mu bude prepisana kaj bi od bilja bilo dobro neki čaj, tinktura ili nešto za brži oporavak i za snižavanje previsokog tlaka.
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 23:29
evo cvetlin ja ću odgovoriti ako već netko nije.... mislim da ne uviđaš potencijalnu opasnost tražeći na ovaj način savjete jer supruovo stanje je sad specifično, sigurno pije neke ljekove koji bi sigurno interaktivirali sa biljnim drogama koje bi uzeo a i pitanje je što bi ti tko savjetovao i da li bi to uopće bilo u pravom smijeru.... zaista bez kompletne amneze prijašnjeg stanja i detaljnog skreeninga sadašnjeg stanja ( po lječničkim nalazima) ne može se ništa reći a da to ne bude - trla baba lan....

 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 11:06
Ja bih na vašem mjestu ipak davala mužu čaj od imele.Pogotovo radi visokog tlaka.Kad moj tlak podivlja uvijek ga smirim sa čajem od imele.Treba je piti na sljedeći način:
-1 mjesec 3 šalice dnevno
-drugi 2
-treći 1 šalicu dnevno.
Pripremiti hladni infuz što znači močiti 1-2 čajne žličice u 2 dcl hladne vode 12 sati.Malo zagrijati procijediti.

Masirala bih eventualno oduzete dijelove tijela uljem majčine dušice ili kantarionovim uljem, pravila bih kupke od majčine dušice.

Razmislila bih i posavjetovala se sa liječnikom o uzimanju ginka.

U hrani bi pojačala uzimanje voća, povrća i začina koji  spriječavaju stvaranje ugrušaka u krvi a to su u prvom redu češnjak, zatim borovnica, ananas, đumbir, kurkuma...
To je ono što bih ja učinila ali posavjetujte se sa liječnikom i kad je u pitanju ljekovito bilje.
Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 15:13
Drage moje hvala na odgovorima
 
Nije bio oduzet -hvala Bogu- i sad je dobro pušten je iz bolnice uzima lijekove koji drže tlak pod kontrolom.
 
Pmogle ste mi obje - sad nećemo uvoditi nikakvu "svoju" terapiju  mislim biljnu - osim ove voćno- povrćne.
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 17:37
obavezno uvesti u ishranu namirnice bogate nezasicenim masnim kiselinama Omega-3 i Omega-9.
 
Omega-3 ima u
ulju semenki grozdja,
ribama: narocito plavoj ribi - sardele, skusa, sardine, losos (narocito divlji); pastrmka (opet divlja);
kozice (gambori)...
 
Takodje omega-3 NMK ima i u lanenim semenkama, ali se one najpre moraju dobro samleti (ne na prejakoj temperaturi blendera) u jacem blenderu ili el.mlinu za mlevenje kafe, tako sto se melje 1 sekunda pa napravi pauza 2 sekunde pa opet jedna sekunda melje, i sve tako dok se ne samelju. to je vazno jer toplota razgrajuje omega-3 pa da se ne bi razgradile. ovako samlevene lanene semenke cuvati u staklenoj bocici u frizideru. Upotreba ovako samlevenih semenki kao preventiva i lek: svaki dan po jednu punu kafenu kasikicu pojesti sa jogurtom.
 
Takodje ih ima i u orasima, bademima (nesto manje). Optimalna dnevna doza oraha kao preventiva i lek je 30g ili jedna saka. Takodje i ovde vazi pravilo da orasi ne budu termicki obradjeni (u vidu kolaca i sl, jer se time Omega-3 razlazu), vec iskljucivo sirove, sveze (neuzegle), a najbolje je cuvati ih u frizideru.
 ------------------------------------------------------------------------------------
Omega-9 ima u nerafinisanom maslinovom ulju, i maslinama (najbolje su crne jer nisu prosle hemijski tretman).
 
 
Omega-3 i omega-9 NMK stite arterije, krvne sudove, srce i narocito mozak.
 
A Omega-3 imaju i antikancerogeno i antitumorno dejstvo, narocito protiv tumora mozga.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.