Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pittorico
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pittorico

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
crvena dalija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 526
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje crvena dalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pittorico
    Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 14:41
LJEPO sve sam pogledala i proćitala i kaj sad opet neznam kak dobit tako nježan ton i nevidljive prelaze dali mi tko može pobliže obijasnit
DA BI ČOVIJEK BIO SRETAN NIJE VAŽNO DA PUNO IMA ,NEGO DA MALO TREBA....

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 21:33
Originalno poslano od člana sanja 1734 sanja 1734 napisao:

Prvi put sam na vašem blogu a zanimalo bi me koju vrstu boje bi trebala kupiti za opiturati stolić u shabby chic stilu.


treba kao i standart akrilne boje, uz to tekucina za Pitorico
Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2011 u 14:12

Prvi put sam na vašem blogu a zanimalo bi me koju vrstu boje bi trebala kupiti za opiturati stolić u shabby chic stilu.

Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 13:13
eto i moje iskustvo sa tecaja, zaista radove prekrasne ,nije vobste tezko kako se cini, jer sve to ubiti radi ta tekucina,koja sama pravi te prelaze,samo masta i malo viđenja slike koju radimo, to jest njuanse koje zelimo, i sve ce biti super!
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 09:55
pilić   wow kakav rad..ja obozavam ovu tehniku, ali cekam ta tecaj, volim pre svega jednom da vidim..a dalje...vec da radim,
Na vrh
pilić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pilić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 23:45
Da se i ja uključim. Nitko nije dugo pisao ali možda netko odgovori.
Volim pittorico jako no imam pitanje. Znam da postoji pitorico medij koji usporava sušenje boje. Ja inače radim sa bijelom bojom i prstima. Malo bijele boje malo boje za nijansiranje. Ako se naglo osuši dodam malo vode. I tako blendam. Ali me zanima kako dobiti ovakav efekt:

http://stanzacreativa.files.wordpress.com/2010/01/decoupage_pittorico_sottovetro1.jpg

Hvala!
Na vrh
Izzy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 2446
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Izzy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 09:27
Ovako... Ja ću ti opisati svoje iskustvo, a ti vidi hoće li ti išta pomoći! Pittorico na staklu je daleko jednostavniji od pittorica na drugim površinama. Nisam nikada koristila taj medij za usporavanje sušenja boje. Uglavnom, uzmem glavnu boju koja mi je podloga i na staklu uvijek radim SPUŽVICOM - nanesem oko dijela motiva glavnu boju, a zatim tufkam boje koje mi služe za nijansiranje, znači kroz glavnu boju... Lagano ih zrakasto nanosiš, tj. da su kod motiva intenzivnije, a dalje se stapaju sa podlogom... Ako se dogodi da naneseš previše boje, samo na nju tufkaš još onu koja ti služi kao podloga...
Staklo je doista divno za pittorico jer sve jednostavno klizi! Pokušaj, nemoj odustati! Naravno da moraš raditi dosta brzo jer se boja relativno brzo i suši, ali malo prakse i bit će sve OK! Thumbs%20Up


Extraordinary in the mundane.
Moj blog

Na vrh
LaLuna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LaLuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2010 u 03:03
Može li mi netko od vas, MOLIM VAS, objasnit kako radi pittorico na staklu.Vidim ima posvuda radionica al taj pittorico koji lovim već pola godine uvijek mi padne u krivo vrijeme i nikad nisam uspjela otić da to konačno naučim.Gledala sam nešto na you tubeu, nešto sam čitala po forumima itd.. al na kraju sam si samo stvorila još više nedoumica.Pa molim lijepo nekog tko s tim ima iskustva da mi objasni proces u detalje, ako je moguće.Ja sam kupila u Lumosu medium ritardante, uzela stakleni tanjurić i krenula...rezultat - upropašten tanjurić Dead Užas.boja mi se usprkos mediju sušila brzo a kad bi ga stavila više onda bi boja bila prerjetka pa se nije dala razmazivat, tj. bježala je ispod kista.Pošto mi se brzo sušilo nisam uspjela dobro stopit boje nego je ispalo ko da su u krpicama.Katastrofa svjetskih razmjera.Ja sma radila onako kako su mi rekli u Lumosu..odvojit malo različitih boja na kartončić i onda u njih ulit malo medija(ja sam stavljala 1-3 kapljice).Imala sam neki motiv s rozim ružama pa sam oko ruža pokušala napravit pastelno rozu a oko lišća pastelno zelenu, sve to sam mješala na kartonu prvo a ne na staklu), ispalo je tako da nisam uspjela stopit tu rozu oko cvjetova sa zelenom oko listova, tj. osto mi je oštar prelaz umjesto da su se boje nježno stopile.Poludila sam!tanjurić sam ostavila (stoji tako već tjedan dana) i od tad nemam volje niš od tog pipnut) Angry
Pa ajde onda da vidim kako to vi uspjevate, možda mi konačno sine pa uspijem i ja Cry
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2009 u 21:13
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 13:21
gogsica draga hvala ti punosmile79..a nista mi nece preostat nego zvat lumos,a nadala sam se izbjec telefonsku narudzbu,tlaka miEmbarrassed
Na vrh
Gogs View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1484
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2009 u 13:08
ja sam ga kupila u Lumosu prije puno mjeseci 180 ml je koštalo 50,00kn i stvarno se duuugooo suši ali ga se i malo troši.Piše: miješa se s akrilnim bojama i usporava njihovo sušenje te omogućava bolje sjenčanje i stapanje boja, idealan za pitorico decupage.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2009 u 12:44
mozda netko  zna gdje ima kupit te stvarcice za pittorico?lumos mi ne pase,volila bi da ih ima u chemaca ili nb hobby,pa smile143javite ako netko zna..unaprijed zahvaljujemsmile79
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 13:18
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 10:56
ja san malo pobucala pittorico medium i pigmenteEmbarrassed,pittorico pigmenti su skupi(ako nisam opet nesto pobucala),ali i njih ide jako malo,pa se na kraju i isplate..a s njima puno,puno ljepse sve ispadne..cvijeticu  napisi nam  gdje si kupila medium..nadam se na nekom sajtu koji ima web prodaju,jer toga kod nas u splitu nema..
Na vrh
plavi cvijet View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavi cvijet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2009 u 09:50
nedavno sam kupila taj vragic za pittorico, sad se nemrem sjetit imena, oprostite, uzela sam skroz malenu bocicu i platila cca 35 kuna...a stvarno tog medija ide jako, jako malo u boju, tako da ta mala bocica stvarno cini mi se traje

pogledam doma kaj sam to kupila pa javim
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 11:54
Originalno poslano od člana frezija frezija napisao:

Jedno pitanje... Na stranici lumusa sam pročitala da kad se radi pitorico odnosno kad se nijansira da se stavi pittorico medium koji čini boje masnijima i duže se suši i blending gel koji se stavlja na kraj kad već zalijepiš sliku i kad želiš finiširat nijansiranje . Zanima me ima li tko iskustva s tim i da li za to ima neka zamjena????

draga koliko znam rijetko ko od nas ima uopce pittorico medium i taj gel,i mislim da nema zamjena za to..koliko se sjecam nesto je preskupo sve to,pa je valjda to razlogWink
Na vrh
frezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2009 u 07:49
Jedno pitanje... Na stranici lumusa sam pročitala da kad se radi pitorico odnosno kad se nijansira da se stavi pittorico medium koji čini boje masnijima i duže se suši i blending gel koji se stavlja na kraj kad već zalijepiš sliku i kad želiš finiširat nijansiranje . Zanima me ima li tko iskustva s tim i da li za to ima neka zamjena????
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2009 u 15:01
cure evo na lumosovim stranicama imate detaljan prikaz sa objasnjenjem za pittorico.hvala lumosovim kreativcimasmile79
http://www.lumos.hr/salvetna.htm
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 22:02
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2009 u 22:02
sva pitanja i tutoriale u vezi ove tehnike stavljajte u ovu temu
 
kad tutoriale koje pronađete na net-u stavljate na forum obavezno navedite stranicu sa koje prenosite ili još bolje stavite samo link na tu stranicu
 
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.