Ispiši stranicu | Zatvori prozor

misty-da poklanja i /ili mijenja

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Oglasi
Opis foruma: Poklanjam - Kupujem - Darujem
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4453
Datum ispisa: 23 Svibanj 2024 u 14:34
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: misty-da poklanja i /ili mijenja
Objavio: misty-da
Tema: misty-da poklanja i /ili mijenja
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 16:43
1. Danas sam posijala (previše!) lantana, javite se ako ih želite, šaljem kad niknu2. ima li zainteresiranih za sjeme ukrasnog luka (plave boje)?3. imam i nešto sjemena ukrasnog suncokreta (pune latice)4. treba li nekome sjeme - mix od 14 salata?5. imam dosta zakorijenjenih sadnica roza hortenzije6. gomolje - korjenje hoste


-------------
Time is something you can never get back..



Odgovori:
Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 16:49
A silno bih željela
 
1. hibiskus

2. magnoliju (bilo koje boje)

3. lovor (ne lovor višnju)

4. ruže penjačice, ali i stablašice

ima li netko viškasmile143


Objavio: lili42
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 16:58
Želiš li vrtni hibiskus imam ga ,ne sjeme nego male biljčice lila boje a imam i onaj žuti veliko cvijetni jednogodišnji.
pošalji adresu na pp.ako još imaš luka i hortenzije bilježim se.
Koje su ti hoste


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 17:10
Originalno poslano od člana lili42 lili42 napisao:

Želiš li vrtni hibiskus imam ga ,ne sjeme nego male biljčice lila boje a imam i onaj žuti veliko cvijetni jednogodišnji.
pošalji adresu na pp.ako još imaš luka i hortenzije bilježim se.
Koje su ti hoste
Hoste su bijele s jednobojnim lišćem, treba ih slati brzo jer im korijenje već pušta mladice

od luka ti mogu poslati nešto sjemena, a koliko hortenzija trebaš?
Čekam tvoju adresu na ppSmile

A hibiskus, ma svaki mi je prekrasan! Ako ne mogu prezimiti u vrtu imam hodnik s južne strane skoro sav u staklu i centralno, skoro pa zimski vrt Wink


Objavio: shasha
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 17:28
Ovakvu hostu nemam,pa ako imaš još viška ja bi.
Hibiskusa imam sobnog crvenog i narančastog(u mom avataru je slika)a vrtnog moram virnuti ako je šta nladih ostalo.To ti javim.
Što se  ruža tiče,posebice stablašica,virni na temu o ružama.Tamo smo raspravljali o stablašicama .Čitavši tvoje postove,do sad,mislim da bi te zanimalo da ih sama napravišWink


Objavio: bromelija
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 17:48
misti-da imam ja magnoliju...ja sam tu blizu...dogovorit ćemo se


Objavio: stefkaja
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 17:50
Ja ti mogu poslati ruže a ja bi ako imaš još hosti? javi mi se na pp..


Objavio: minimode
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 17:52
hej misty tu sam, imam lovora, al ne znam da li imam mladica morat ću provjeriti uokolo grma...projuri kroz moj vrt pa ako te što zanima...
Ukrasni luk, hortenzija i eventualno hostica?


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 18:05
Mislim da će biti hosta za svih, ovo gomoljiko korijenje prepunilo mi sve četiri žardinjere, sve će se "pogušiti" samo šaljite adrese Smile


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 18:07
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

misti-da imam ja magnoliju...ja sam tu blizu...dogovorit ćemo se
Ovo je baš ugodno iznenađenje, nadam se da ćemo se uskoro sresti, može adresa na pp? Smile


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 18:14
Možda ima još koga blizu mene a da je zainteresiran za mlada stabalca jabuka, kajsija i ....uf još nemaju lišća pa ne mogu otkriti o čemu se radi Embarrassed ali bi ih uklonila s travnjaka a žao mi ih je samo iščupati Unhappy
Ako ne bude zainteresiranih prebacit ćemo ih negdje na livadu, po onome : "Gdje god vidiš prazno mjesto tu drvo posadi" Smile, mada bih više voljela da ih netko njeguje.


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 18:31
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ovakvu hostu nemam,pa ako imaš još viška ja bi.
Hibiskusa imam sobnog crvenog i narančastog(u mom avataru je slika)a vrtnog moram virnuti ako je šta nladih ostalo.To ti javim.
Što se  ruža tiče,posebice stablašica,virni na temu o ružama.Tamo smo raspravljali o stablašicama .Čitavši tvoje postove,do sad,mislim da bi te zanimalo da ih sama napravišWink
Joj Shasha da vidiš kako sam iskoristila svoj hodnik na katu! 30 malih plastičnih čašica sa sadnicama jagoda (oduševile me one Mont Everest), nekoliko dugačkih lončanica punih sjemenja lantane, jedna dugačka sa sjemenjem japanskog oleandra, nadam se da će svima pasati puno svjetla i stalno jednaka temperatura.
Moj sin se smije, kaže mi "pa ti si stalno ili u zemlji, ili na kompu" , a nema ni pojma da ja zapravo i ne znam radim li to kako treba, sijem pa što ispadne smile127
Što se tiče ruža...obožavam ih, sve, a nemam ni jednu Unhappy Cry
Hostu ti šaljem, početkom idućeg tjedna, trebam nabaviti kutije za pakete.




Objavio: shasha
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 18:37
Ma nije uopće hitno.Možeš slati za 2-3 tjedna,nebude kasno.Kad kiše prestanu,kad malo zatopli.
Misty,nikome nikada sve ne nikne i baš sve da se primi,no treba probati.Nekako je,barem meni,veća radost gledati cvijet kako niče i raste nego kupiti već gotov sa cvijetom.Wink


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 18:38
Originalno poslano od člana stefkaja stefkaja napisao:

Ja ti mogu poslati ruže a ja bi ako imaš još hosti? javi mi se na pp..
Hejjj pa i nas dvije bi sve mogle razmijeniti uz kavu smile99


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 19:22
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ma nije uopće hitno.Možeš slati za 2-3 tjedna,nebude kasno.Kad kiše prestanu,kad malo zatopli.
Misty,nikome nikada sve ne nikne i baš sve da se primi,no treba probati.Nekako je,barem meni,veća radost gledati cvijet kako niče i raste nego kupiti već gotov sa cvijetom.Wink
I ja ih volim gledati stalnoooo Smile Budući zovu ponovo zahlađenje, pa čak i snijeg u ovim krajevima, možda neće biti ni moguće vaditi ih tako brzo, kako god, dobit ćeš Smile


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 19:26
Evo proširujem svoju ponudu, pa ako netko želi, javite se Smile

sjeme salvie - muškatna kadulja

sjeme kadifice: crvene, žute, narančaste, tamno crvene s žutim rubom

sjeme nigele - crnjuša


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 19:31
Ne znam kako mi se dogodilo da zaboravim na popis onoga što želim staviti nevene

a rado bih zamijenila par sjemenki bijele glicinije za par sjemenki lila.

Slanje sjemenja je jednostavnije, brže i sigurnije, a mislim da je baš vrijeme za to smile186


Objavio: nata07
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 20:16
ja se bilježim za lantanu kad nikne, ako može

-------------
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti


Objavio: natalija
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 20:25
ja bi ako ima hoste, crnjuše, luka i suncokreta ili bilo što od toga

a mogu ti poslati grane lovora, sjeme nevena i par sjemenki lila glicinije

samo mi pošalji adresu


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 20:47
Originalno poslano od člana nata07 nata07 napisao:

ja se bilježim za lantanu kad nikne, ako može
Mislim da sam osigurala sve za uspješno nicanje, ako ne pođe po zlu, bit će ih dosta, javim ti se Wink


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 20:52
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ja bi ako ima hoste, crnjuše, luka i suncokreta ili bilo što od toga

a mogu ti poslati grane lovora, sjeme nevena i par sjemenki lila glicinije

samo mi pošalji adresu
Sjeme ti mogu poslati za koji dan, a shasha je u pravu, možda s hostom treba pričekati tjedan - dva da prođe ovo zahlađenje, pa sad ne znam, da sjeme pošaljem zajedno? Ionako je prerano za sijanje vani..


Objavio: natalija
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 22:05
ma može Smile to ionako ne treba sijati prije travnja - bar mislim

samo mi daj svoju adresu da ti mogu poslati ovo što imamWink



Objavio: ivna
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 22:11
Ako ima još hosti, može i meni jedna Embarrassed? Jedino što ja nemam ništa sa tvog popisa Confused...


Objavio: misty-da
Datum objave: 05 Ožujak 2010 u 05:28
Sinoć je pao snijeg, malo se i uhvatilo, a iz iskustva znam da je par dana nakon toga zemlja tvrda, pa ću morati sačekati par dana nakon što se otopi da izvadim gomolje hoste. Mislim da će biti za sve koji su se do sada javili.
Imam i nekoliko grančica hortenzije u lončanici u kući, pa ću to moći poslati zajedno sa sjemenjem idući tjedan svima koji su poslali svoje adrese smile162


Objavio: lili42
Datum objave: 05 Ožujak 2010 u 06:47
Ima,m zapelcanu gliciiju lila ,pa ću ti je poslati sa hibijima ,mislilm da ti iz sjemena treba bar 3 godine da procvateovako je brže,stat  će ona u kutiju.
Sjeme šaljem danas.


Objavio: misty-da
Datum objave: 05 Ožujak 2010 u 08:55
Originalno poslano od člana lili42 lili42 napisao:

Ima,m zapelcanu gliciiju lila ,pa ću ti je poslati sa hibijima ,mislilm da ti iz sjemena treba bar 3 godine da procvateovako je brže,stat  će ona u kutiju.
Sjeme šaljem danas.
Hvala ti lili, veliko si smile86


Objavio: misty-da
Datum objave: 05 Ožujak 2010 u 10:24
Ima li netko pelcere Pajasmina (Philadelphus coronarius)? smile143


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Ožujak 2010 u 11:35
Naravno da ima...netkoLOLPišem uz hibijeWink
Misty,ja budem to zapisala jer vidim da ti svaki dan nešto novo otkriješ,pa ako budem još šta imala,pošaljem sve odjednom.


Objavio: misty-da
Datum objave: 05 Ožujak 2010 u 12:41
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Naravno da ima...netkoLOLPišem uz hibijeWink
Misty,ja budem to zapisala jer vidim da ti svaki dan nešto novo otkriješ,pa ako budem još šta imala,pošaljem sve odjednom.
Nisam ga tek otkrila, samo sam svašta isplanirala osim jednog ružnog dijela na kraju travnjaka. Vrt, a posebno dvorište, dobro su mi izolirani od pogleda, u njih ulazim na stražnja vrata i nitko me tu ne vidi osim susjedovih kokoši a i one kroz žičanu ogradu na kraju travnjaka. Na malo više od pola metra od ograde je ružna drvena (istog susjeda) šupa. Uglavnom, radi kokoša ne mogu uz ogradu posaditi svoje Mont Everest jagode, a niti ne dosižu dovoljnu visinu. Glicinija bi me presporo spasila, pa sam spas vidjela u ružama puzavicama, a kako sam baš jutros tamo nešto čeprkala, osjetila sam vonj na kokoše, možda zbog izmeta. Pajasmin bi se mogao kombinirati s ružama, a njegov miris bi mogao prikriti taj vonj, ili se barem tome nadam, eto Thumbs%20Up


Objavio: misty-da
Datum objave: 05 Ožujak 2010 u 12:51
Imam jedan problem ( nemojte mi se smijati ), ali ja nemam pojma koliko sjemenki treba poslati od toga što ste mi pisali da želite Confused. Krenula sam stavljati u koverte i stala! Koliki je minimum za neki uspjeh u sijanju crnjuše, suncokreta, kadifica, ukrasnog luka i muškatne kadulje? Disapprove
Prava sam neznalica smile157


Objavio: macak
Datum objave: 06 Ožujak 2010 u 21:27
Ako nisam zakasnila ja bih hortenzije, ukrasni luk i hoste.smile143
Reci da ima, reci da ima.....


Objavio: natalija
Datum objave: 07 Ožujak 2010 u 07:40
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Imam jedan problem ( nemojte mi se smijati ), ali ja nemam pojma koliko sjemenki treba poslati od toga što ste mi pisali da želite Confused. Krenula sam stavljati u koverte i stala! Koliki je minimum za neki uspjeh u sijanju crnjuše, suncokreta, kadifica, ukrasnog luka i muškatne kadulje? Disapprove
Prava sam neznalica smile157


misty mislim da nema pravila - ovisi s koliko sjemenja raspolažeš (ili biljaka, lukovica...) i koliko osoba bi trebala poslati
bar ja tako radim
ono što imam pokušavam razvući na određen broj ljudi kojima trebam dati i to je to
kad nestane - nema više - bar do iduće prigode/sezone pa neka imena mogu "u prvu rezervu" za iduću priliku




Objavio: misty-da
Datum objave: 07 Ožujak 2010 u 08:22
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Imam jedan problem ( nemojte mi se smijati ), ali ja nemam pojma koliko sjemenki treba poslati od toga što ste mi pisali da želite Confused. Krenula sam stavljati u koverte i stala! Koliki je minimum za neki uspjeh u sijanju crnjuše, suncokreta, kadifica, ukrasnog luka i muškatne kadulje? Disapprove
Prava sam neznalica smile157


misty mislim da nema pravila - ovisi s koliko sjemenja raspolažeš (ili biljaka, lukovica...) i koliko osoba bi trebala poslati
bar ja tako radim
ono što imam pokušavam razvući na određen broj ljudi kojima trebam dati i to je to
kad nestane - nema više - bar do iduće prigode/sezone pa neka imena mogu "u prvu rezervu" za iduću priliku


S obzirom koliko ih se javilo morat ću zbilja razvući da svatko dobije po malo, nadam se da se nećete ljutiti Confused


Objavio: shasha
Datum objave: 07 Ožujak 2010 u 10:00
Misty,svatko  da koliko ima i nema se šta netko ljutiti,ako nema -nema.
Što se sjemenki tiče,gle ako je sjemenka nekog grma,recimo glicinija,šta će ikome 20 sjemenki(barem je to moje mišljenje)2-3 su dosta.Crnjiku ne možeš "brojiti"sjemenke no ona gotovo 100% niče i sama se rasijava pa isto ne treba nekome 10dkg.
I nemoj da ti bude neugodno reći,nema višeWink


Objavio: misty-da
Datum objave: 10 Ožujak 2010 u 20:34
Shasha, lilli42, divne ste! Danas su stigle vaše pošiljke, sjemenja ko u priči, već zamišljam kako će zablistati ova moja pustoš od vrta sa svime što ste mi poslale smile57
Sasha imam i jedno pitanjce, je li bolje grančice hibiskusa staviti odmah u zemlju (bit će u toplom u prostoru sa dosta svjetla) ili ih trebam najprije držati u vodi?
Hvala vam puuuuuuuno smile79


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Ožujak 2010 u 21:19
Misty,ja ih odmah sadim u zemlju.Ne znam sigurno no mislim da ima negdje,ili pod hibiscusima ili pod pelcanje reznicama,način,kako je posadizi.Uglavnom,ja  prije sađenja ukoso odrežem donji dio(samo malo jer se je možda zasušio) i listove odrežem,ne trgam ih.do ruba stabljike,osim onih na vrhu.Njih 3-4 ostavim i porežem ih samo pola lista.Posadim,malo zalijem,prekrijem plastičnom vrečicom i nju pričvrstim gumicom za teglu.I tako ostavim na svjetlom mjestu barem 2mjeseca,bez da išta diram(ne otkrivam,ne zaljevam jer se vrečica orosi i to joj je dosta vlage)Kad vidim da se je primila,kad počne i kod pupova(di si listove odrezala)tjerati onda probušim vrećicu na 3-4mjesta i to ponavljam svakih 4-5dana.Nakon nekih 2 tjedna je otkrijem i onda klasično zaljevam kad treba.
Jednostavnije je uz sliku objasniti jer nije komplicirano no budeš ti i ovako razumjelaWink


Objavio: misty-da
Datum objave: 10 Ožujak 2010 u 21:29
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Misty,ja ih odmah sadim u zemlju.Ne znam sigurno no mislim da ima negdje,ili pod hibiscusima ili pod pelcanje reznicama,način,kako je posadizi.Uglavnom,ja  prije sađenja ukoso odrežem donji dio(samo malo jer se je možda zasušio) i listove odrežem,ne trgam ih.do ruba stabljike,osim onih na vrhu.Njih 3-4 ostavim i porežem ih samo pola lista.Posadim,malo zalijem,prekrijem plastičnom vrečicom i nju pričvrstim gumicom za teglu.I tako ostavim na svjetlom mjestu barem 2mjeseca,bez da išta diram(ne otkrivam,ne zaljevam jer se vrečica orosi i to joj je dosta vlage)Kad vidim da se je primila,kad počne i kod pupova(di si listove odrezala)tjerati onda probušim vrećicu na 3-4mjesta i to ponavljam svakih 4-5dana.Nakon nekih 2 tjedna je otkrijem i onda klasično zaljevam kad treba.
Jednostavnije je uz sliku objasniti jer nije komplicirano no budeš ti i ovako razumjelaWink
Hvala ti draga, ovo je bilo iscrpno objašnjenje, sigurno neću pogriješiti smile78
P.S. Poslušala sam te, otvorila temu na "Moj vrt u slikama". Nemam još što pokazati, ali bit će...valjda Wink


Objavio: shasha
Datum objave: 10 Ožujak 2010 u 21:49
odoh virnutismile199


Objavio: anči39
Datum objave: 11 Ožujak 2010 u 22:55
sviđa mi se kako razmjenjujete sjemenje i biljke i jako ste složni,još mi je draže što sam se prijavila na forumsmile169


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 07:38
Božikovine sjeme luka je spakirano, danas kreće Smile


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 07:40
rosa2 javi mi adresu na pp da mogu uputiti ovo sjeme mix od 14 vrsta salata Smile


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 07:41
floraifauna i tebi bih odmah poslala ovaj mix salata, javi mi adresu na ppSmile


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 07:44
lilly 42 danas šaljem sjeme luka, a makar me uvjeravaju da će pelceri hortenzije preživjeti snijeg, možda da ti ipak pošaljem koju grančicu da je zapelcaš? Disapprove


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 07:45
minimode trebam tvoju adresu, javi mi na pp Smile


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 07:46
macak nemam ni tvoju adresu Confused


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 08:25
Nešto me baš zaintrigiralo. Nitko se nije javio za sjeme muškatne kadulje? A imam ga dosta Confused
Istina je da se o toj neobičnoj biljci ne zna puno, i sama sam se namučila da ponešto o njoj saznam na netu, pa evo nekoliko zanimljivih informacija. Eterično ulje ove biljke je odličan lijek protiv depresija, tjeskoba i stresa. Regulira djelovanje estrogena, opušta (i fizički - mišiće), a među biljkama je pri samom vrhu u svojstvu afrodizijaka!
Macerat od cvjetova uspješno uklanja prhut i jača korijen kose, a cca 5 kapi u 5 lit, tople vode pospješuje znojenje i smanjuje simptome prehlada i gripe. Kod astme se postižu dobri rezultati ako se bolesnik kadi nad vodom u kojoj se doda cvijet i/ili lišće. Ima toga još...
Ali osim svega toga ovo je vrlo dekorativna biljka, naraste do metar visine, sama se rasijava..
Koristim jednu sliku s neta da je vidite



zbilja je nitko ne želi?


Objavio: minimode
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 09:52
kad si spomenila astmu i djelovanje kaduljeEmbarrassed....please može meni, i kad se sije, da li vanka/unutra...........thks!
smile78


-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 13:12
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

kad si spomenila astmu i djelovanje kaduljeEmbarrassed....please može meni, i kad se sije, da li vanka/unutra...........thks!
smile78


Sije se u proljeće na sunčana mjesta, ma kao i većina drugog cvijeća. A ti ne moraš brinuti ni kako će prezimiti Smile
Ja ću je svakako posijati, vidjet ćemo kako će podnijeti kontinetalnu zimu, a nadam se, budući se malo o njoj zna, da će još poneko biti voljan eksperimentirati Wink


Objavio: maslacak7
Datum objave: 12 Ožujak 2010 u 21:10
i ja bi ovu kaduljicu...sad sam na putu al kad dodem stavit cu ppis jos svojih dodatnih stavri pa mozes izabrati...Wink


Objavio: misty-da
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 08:44
Božikovine, rosa2, floraifauna, jesu li stgle koverte sa sjemenjem? Stern%20Smile


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Ožujak 2010 u 10:01
Samo da se nadovežem na ovo gore u svezi kadulje.
Misty,potražnja bude kad je preko ljeta uslikaš u cvatu.Ja sam jesenas udila morski luk i nitko ga nije htio.Ok,imam ja kud sa njime.Kad su vidjeli sliku kako izgleda ,i cvate,nisam imala dosta lukovica.
Ne mislim time nita loše,i ja sam vjerojatno na taj način neki cvijet propustila imati,samo velim da se to dešava.Kad ljudi vide sliku biljke,e to je to,to hoće.Jedino je problem staviti tolike slike u oglaseLOL


Objavio: Božikovine
Datum objave: 17 Ožujak 2010 u 11:59
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Božikovine, rosa2, floraifauna, jesu li stgle koverte sa sjemenjem? Stern%20Smile


Danas je stigla pošiljka. Hvala puno.

-------------


Objavio: floraifauna
Datum objave: 17 Ožujak 2010 u 20:09
nije još stiglo, sigurno hoće Smile


Objavio: misty-da
Datum objave: 18 Ožujak 2010 u 06:34
Draga minimode, stigao je paket smile198
Jutros idem "pljačkati" svoje žardinjere da mogu poslati lukovice hoste onima koji su naručili smile151


Objavio: tajčica
Datum objave: 18 Ožujak 2010 u 10:13
misty -da ima još kaduljice?


Objavio: misty-da
Datum objave: 18 Ožujak 2010 u 10:54
Originalno poslano od člana tajčica tajčica napisao:

misty -da ima još kaduljice?
Ima, samo mi pošalji adresu na pp LOL


Objavio: misty-da
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 05:43
Draga Sasha stiglo je i drugo pisamce sa sjemenjem! Zbilja si divnaaaaaa! Nešto kiši jutros, nadam se da će stati i da će sjeme slaka

jutros u zemlju




Objavio: bubi12
Datum objave: 23 Ožujak 2010 u 09:54

Je li imaš još kojim slućajem  koju sadnicu  hortencije??



Objavio: misty-da
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 06:05
Originalno poslano od člana bubi12 bubi12 napisao:

Je li imaš još kojim slućajem  koju sadnicu  hortencije??


Još ni sama ne znam što će s njima biti Confused, gledam ih svaki dan, nakon ovog snijega čini mi se da se većina osušila Cry Ako se oporave javit ćuLOL


Objavio: misty-da
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 06:07
Nekako sam uspjela spakovati 5 paketića s hostama, nije bilo jednostavno ali prva pošiljka danas putuje Thumbs%20Up


Objavio: natalija
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 10:42
jučer sam ti poslala paketić, javi kad stigneSmile


Objavio: lilie
Datum objave: 25 Ožujak 2010 u 00:13
Pozdrav misty-da. Ako ti je ostalo nešto od lantane, ukrasnog luka, hortenzije, hoste, muškatne kadulje voljela bih imati.
Ako hoćeš mogu ti poslati reznice ruža pa da probaš ukorjeniti.


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: misty-da
Datum objave: 25 Ožujak 2010 u 19:10
Originalno poslano od člana lilie lilie napisao:

Pozdrav misty-da. Ako ti je ostalo nešto od lantane, ukrasnog luka, hortenzije, hoste, muškatne kadulje voljela bih imati.
Ako hoćeš mogu ti poslati reznice ruža pa da probaš ukorjeniti.


Lantane još nisu izvirile, ali ne brine me to, pročitala sam da im treba duže, a sve potrebne uvjete sam im osigurala, niknut će sigurno! A bit će ih dovoljno, jedino ne znam kako će one s transportom Confused

Muškatnu kadulju i luk ti mogu poslati u pismu, to je bar jednostavno.
Danas mi je bromi bila u posjeti, gledala je hortenzije, pomalo pupaju pa je i ona zaključila da su se uhvatile, ali mislim da bi bilo bolje pričekati još malo da se čvršće ukorijene.
Čekam izvještaj od cura kojima sam poslala hoste, ako su preživjele transport mogu ih poslati još Smile


Objavio: misty-da
Datum objave: 25 Ožujak 2010 u 19:15
Shasha mi je javila da su joj hoste stigle i već su danas posađene.
Jesu li stigle i ostalima???
Nemojte se prestrašiti šume korijenja na gomoljama, a kad gledam ove svoje mislim da vam mogu savjetovati da ih ne sadite duboko. Ovima što ih nisam ni dirnula, korijenje, na puno mjesta čak viri iz zemlje, možda je to njihov način da se šire?? Shocked


Objavio: hamara
Datum objave: 25 Ožujak 2010 u 19:40
i ja bi luk, i kadulju, i hoste... nudim za sad palme


Objavio: stefkaja
Datum objave: 25 Ožujak 2010 u 21:43
Draga misty nisam te zaboravila i kroz koji dan ti šaljem ruže..


Objavio: misty-da
Datum objave: 26 Ožujak 2010 u 05:52
Može hamara, dobit ćeš sve samo da nabavim još one velike koverte sa zračnim jastučićima. Ovu poštu u mjestu sam "isprazmila", morat ću na put da ih nađem još smile199


Objavio: misty-da
Datum objave: 26 Ožujak 2010 u 11:23
Natalija stigao je paketić jutros, a najviše me razveselio onaj majušni lovor s korijenčićima. Odmah je dobio mjesto uz lozu, s njom će se najbolje razumjeti, a mogao bi joj malo šaputati o Dalmaciji smile71
Sjeme za tebe je spremljeno, još samo da nabavim te koverte pa da to pošaljem zajedno s hostom, hvala ti, puuuuno, s ovim lovorom kao da je djelićak Dalmacije ušao u moj vrt smile78


Objavio: natalija
Datum objave: 26 Ožujak 2010 u 13:18
ma daj, nema na čemu
baš mi je drago da te lovorko toliko raduje smile75

već sam negdje napisala - pronašla sam i par maleckih nevena u dvoru, ali kako sam slala više paketa i u isto vrijeme sve pakirala , nekom sam zabunom poslala neven umjesto kadife tj. šeboja a za tebe mi je ipak ostalo sjeme
eto, žao mi je zbog toga, ali sigurna sam da će neveni brzo izniknuti

tražila sam i još kojeg lmalog ovora, ali nisam pronašla nego tog 1

ako se ne primi javi, pa naletim li na nove mlade (to obično ptice raznesu) sačuvati ću ti ga




Objavio: floraifauna
Datum objave: 26 Ožujak 2010 u 21:06
misty, stigla mi je hosta i već se privikava na novi dom

lijepo je izgledala poslije puta, puno ti hvala


Objavio: misty-da
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 08:08
Guglajući netom pronašla sam jedan rasadnik, od onih velikih svjetskih. Šalju sjeme poštom po cijelom svijetu, a i opširno objašnjavaju kako se siju biljke, kako se njeguju, u kojim uvjetima opstaju i kako izgledaju, naravno.
Odlučila sam napraviti prvu narudžbu jer su me neke od biljkica naprosto oborile s nogu! Mislim da sjeme nije ni preskupo, može se platiti karticama ili paypalom.
Naravno zanimalo me cvijeće koje se kod nas ne može nabaviti, ili možda može samo ja neznam gdje Confused
Odlučila sam naručiti dvije vrste muholovki i nešto prelijepo i egzotično, ali bolje da vam stavim sličice da to vidite.
Ako znate gdje se to može nabaviti kod nas, javite me prije nego pošaljem narudžbu.

Ovo je moj prvi izbor:

Etlingera Venusta - odnosno porcelanska ruža

a cijena za 10 sjemenki je 1,90$



Objavio: misty-da
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 08:18

Nepenthes Madagascariensis


cijena za 10 sjemenki 3,75 $



Objavio: misty-da
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 08:22
Jeste li ikada vidjeli ovako raskošnu pampasicu?

Cortaderia Selloana White

ili u roza boji

10 sjemenki 1,25$




Objavio: misty-da
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 08:30
Eto pričekat ću koji dan za slučaj da netko zna gdje se to može nabaviti, a onda ću probati napraviti prvu narudžbu. Rok isporuke je od 1 do 3 tjedna nakon uplate, a paypalom se plaća u sekundi.
Svakako ću vas obavijestiti kako je prošlo Smile


Objavio: Marina Ćorluka
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 21:41
kojom karticom se može platiti i koja je to stranica?Za navedene biljke ne znam da ih netko ima a ni gdje se mogu nabaviti,ali sretno i oprezno.


Objavio: domingo
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 22:06
A da pitate ANDREJA.....on je naručivao....ako je još na forumu!!


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 22:14
Hmmm....sjeme.
Šta misliš,hoće li ti,recimo pampasica,narasti u ovakav sa slike,ili neki malo manji,grm za nekih 5-6-7...godina...ili više.Pampasica imaš u Hr za kupiti gotovo u svim vrtnim centrima,vjerojarno i na placu a o raznim izložbama da ne govorim.
Ne znam uopće koliki je tečaj pa ni koliko je to u kn. da bi ti mogla reći jel skupo ili ne.To je cijena za sjeme no jel u to,sve mislim da nije,uračunata cijena  troškova(poštarina,carina)?!Provjeri si to da ti nebi ispalo 10 sjemenki cijelo bogatstvo.
Iskreno,ne znam  jel bi ja kupovala sjemenke takvih biljaka.Ovu vrstu nepentesa nisam vidjela no puno vrsta,već lijepih velikih, biljaka ima kod nas za kupiti.Kada će one,i hoće li,niknuti iz sjemena,koliko im treba da narastu,kakve uvjete traže i kod sjetve i kod daljnjeg rasta...možda bi prije te neke detalje trebala saznati i onda vidjeti isplati li se.


Objavio: rain
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 23:52
Misty,samo ti naruči,ja sam pol svojih biljaka uzgojila iz sjemene naručenog odsvakud,uvijek plaćala Paypalom,i nikad nisam imala probleme,ni sa dostavom,ni sa nicanjem,ni s kasnijim uzgojem biljke.Ne sumnjam da si se informirala da li biljke koje ćeš uzgojiti mogu opstati kod nas.Uostalom,postoje zimovališta,ne?Veliko je zadovoljstvo kad ti neka egzotična biljka,koju si sama podigla iz sjemena,procvate.Dakle,samo naprijed!Pampasica niče iz sjemena za par dana,ove druge nisam još uzgajala.sretno!

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: misty-da
Datum objave: 29 Ožujak 2010 u 07:47
Shasha, odnos dolara i kune je 1$ = 5,429 kn, a poštarina, ako ne zahtijevaš posebnu dostavu( jer i to prihvaćaju) je 4,80$, a u europske zemlje stiže za jedan do tri tjedna. Uz sjeme svake biljke, već na toj stranici, dobiju se vrlo precizna uputstva za sijanje, pa je već i to dovoljno da izabereš koje ti biljčice odgovaraju. Inače, ovakvi rasadnici posebno tretiraju sjeme, pa je klijavost vrlo visoka. Nisam baš ni mislila naručivati pampasicu, ali ove porcelanske ruže su savršene, zar ne? I te muholovke, imaju dosta vrsta na raspolaganju, osim što su neobične i dekorativne vrlo su korisne Smile


Objavio: misty-da
Datum objave: 29 Ožujak 2010 u 07:52
Marina prihvaćaju american, visu, master, mada mislim da je paypalom najjednostavnije.
A evo linka za tu stranicu: http://www.rarexoticseeds.com
Mislim da će neke oduševiti sjeme za  bonsai drvca Wink
Ali ako ništa svatko može malo uživati gledajući ponude!


Objavio: DANČI
Datum objave: 29 Ožujak 2010 u 09:56
ako je još ostalo i ja bi hostu i hortenzijuSmile


Objavio: misty-da
Datum objave: 09 Travanj 2010 u 09:53
Evo mene senilne i glupe (pametni pišu), nisam zapisala kome sam poslala hoste, a u ovoj jadnoj i devastiranoj žardinjeri ima još nekoliko gomolja kako vidite u prilogu. Svakako sam je odlučila isprazniti (imam još tri takve prepune hosta) jer bih u nju preselila vrtni hibić, čim propupa LOL



Dakle, tko još nije dobio, javite mi se Smile


Objavio: natalija
Datum objave: 09 Travanj 2010 u 12:51
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ja bi ako ima hoste, crnjuše, luka i suncokreta ili bilo što od toga

a mogu ti poslati grane lovora, sjeme nevena i par sjemenki lila glicinije

samo mi pošalji adresu

moja molba još vrijedi Wink


Objavio: macak
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 15:41
I ja bih hostu i hortenziju, ako ima


Objavio: DANČI
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 16:05
i ja..


Objavio: lilie
Datum objave: 12 Travanj 2010 u 00:55
Nadam se da mene nisi zaboravila za hostu i ostalo što smo se dogovorile.
Ja tebi u utorak šaljem reznice ruža (već par dana sam bolesna pa nisam stigla prije).


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Travanj 2010 u 12:57
Već sam izludila čekajući da na pošti dobiju one velike koverte sa zračnim jastucima (em ti malo misto sa skromnom poštom Unhappy). Razmišljam kako da hoste zaštitim nečim i spakujem u obične velike koverte, sad imaju već dosta pupova pa nisam sigurna je li to pametna ideja? Ermm
I dalje sam u potrazi za ružama ili drugim penjačicama, ograda imam ko u priči!


Objavio: macak
Datum objave: 12 Travanj 2010 u 15:13
Staviš u razrezanu plastičnu bocu od soka. Ili u kakvu manju kutiju.

Ja ti imam Loncieru japonicu, a bit će i crvena ruža orfeo, ali oboje u reznicama.
Ima li hoste za mene?

Zar nemaš knjižaru u blizini?


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Travanj 2010 u 19:31
Originalno poslano od člana macak macak napisao:

Staviš u razrezanu plastičnu bocu od soka. Ili u kakvu manju kutiju.

Ja ti imam Loncieru japonicu, a bit će i crvena ruža orfeo, ali oboje u reznicama.
Ima li hoste za mene?

Zar nemaš knjižaru u blizini?
Ovo s bocom bi mogla biti dobra ideja! Smile Pokušat ću to ujutro. A trebam tvoju adresu, sve pp pregledala, ne nalazim je Confused


Objavio: misty-da
Datum objave: 12 Travanj 2010 u 19:33
lilie ni tvoju adresu nemam, ostavi mi je na pp Smile


Objavio: misty-da
Datum objave: 15 Travanj 2010 u 17:53
Bigmama, neveni su danas stigli, izgledaju dobro i već su u zemlji Smile
Kažu da se ne zahvaljuje na cvijeću, ali ja naprosto moram



Objavio: misty-da
Datum objave: 16 Travanj 2010 u 17:38
lilie upravo su me zvali s pošte, trebala sam objašnjavati zašto se promočila koverta Confused, htjela sam im reći da je zato jer nemaju one s plastičnim jastučićima, ali sam se suzdržala i objasnila da sadnicama koje šaljem treba namočiti korijenje. Prihvatili su objašnjenje, nadam se da će nekako stići do tebe, ostale nisu prijavljene kao sumnjivi paketi, pa molim sve koji ih dobiju da jave kad stignu smile230


Objavio: lilie
Datum objave: 17 Travanj 2010 u 00:44
U redu misty-da javim ti kada stignu.
Ja ću tebi reznice ruža poslati u ponedjeljak. Stavila sam ih u vodu jer nisam htjela da preko vikenda stoje u pošti.
Isprika što ti nisam poslala prošli utorak kako sam rekla ali sam bila bolesna, još me muče glasnice pa šapčem.
                                                                       smile173


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: lilie
Datum objave: 19 Travanj 2010 u 13:08
Stiglo je, mokro ali je tu. Stavili su u još jednu vrećicu najlonsku.
Slala si mi hostu i sjeme muškatne kadulje. Ne znam da li i ukrasni luk.
smile213       smile78


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: misty-da
Datum objave: 19 Travanj 2010 u 13:18
Originalno poslano od člana lilie lilie napisao:

Stiglo je, mokro ali je tu. Stavili su u još jednu vrećicu najlonsku.
Slala si mi hostu i sjeme muškatne kadulje. Ne znam da li i ukrasni luk.
smile213       smile78
Drago mi je da je stiglo, mislila sam nakon onog poziva s pošte da će sve samo hititi u smeće. Zbilja ne znam kako je ta voda iscurila.
I bigmammi je stiglo, ne znam za ostale Confused
A sad da me ubiješ ne znam jesam li bila stavila i ukrasni luk!Shocked
A macku hvala na savjetu, ovo s bocama je bilo jedino rješenje budući su mladice već toliko narasle Smile


Objavio: macak
Datum objave: 19 Travanj 2010 u 14:44
Stiglo Misty, hvala ti na trudu!!!


Objavio: lilie
Datum objave: 19 Travanj 2010 u 22:52

Vjerojatno nisi jer sam sve nekoliko puta pregledavala.

Nema problema ako se budemo dogovorile za još nešto onda ćeš mi poslati, ili možda u običnom pismu. Šta misliš?


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: natalija
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 20:35
misty jesi li i meni poslala?



Objavio: misty-da
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 05:21
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

misty jesi li i meni poslala?

Poslala sam ti hostu, sjeme luka crnjuše  i suncokreta. Je li stiglo? Confused


Objavio: natalija
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 05:42
nije, zato sam te i priupitala jesi li slala

ah, hrvatske pošte Thumbs%20Down...



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk