Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Putnikova palma - Ravenala madagascariensis

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Egzotično grmlje i drveće
Opis foruma: Egzotično grmlje i drveće koje može preživjeti u našim klimatskim zonama
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1912
Datum ispisa: 23 Rujan 2024 u 16:10
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Putnikova palma - Ravenala madagascariensis
Objavio: Željka
Tema: Putnikova palma - Ravenala madagascariensis
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 14:46
Kupila sam na aukciji ovu PREKRASNU palmu,odnosno sjeme te palme, ali ne znam ništa o njoj, osim da se zove RAVANALA MADAGASCARIENSIS , bar tako kaže prodavačica. Nigdje ništa ne piše o njoj, ništa slično. Možda netko od vas ima kakvu spoznaju o ovoj ljepotici? Hvala unaprijed!

-------------



Odgovori:
Objavio: iris
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 14:54
pokušaj u google upisati Ravenala madagascariensis Smile

-------------


Objavio: Željka
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 15:10
Pronašla sam nešto- to nije palma već strelicija i sumnjam da će mi uspjeti, a TOLIKO JE DIVNA!

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 16:00
Ma nema potrebe za googlom... uvijek ima ljudi koji nesto znaju :o))

Ravenala madagascariensis je porijeklom sa madagaskara i i nije prava palma ali je clan roda Strelitzie. Dok je ranije smatrana i uvrstavana u rod banana iz obitelji (Musaceae).

Ravenala madagascariensis, obično poznata kao putnikova palma. Zato jer u sebi sakupljav vodu - kišnicu te je sluzila ka mala prva pomoc zednim putnicima....

Voli izrazito suncana mjesta i jako sunce ali ju je potrebno malo zastititi dok je biljka jako mala od pre jakog sunca....
Zaljevanje redovito ali ne preterano.. prihranjivanje vrsiti tijekom vegetacije. Dodavati dusik ukoliko zelite da vam biljka brze i vise naraste.. A biljka moe narasti i do 7metara u visinu!!!


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Željka
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 16:08
Admin, misliš da biljka ima ikakve šanse kod mene u Vk? Makar male, malecke, teoretske šanse? Joj to bi bilo predivno!

-------------


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 17:03
Ja bi jednu gotovu od par metara.

-------------


Objavio: tropi
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 20:26
Meni su isklijale..... meni su islkijale.......smile213 smile199
jedna prije 2 tjedna a jučer vidio i drugu ....još 8 čeka


-------------
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!


Objavio: Željka
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 21:17
Tropi, blago tebi! Ljubomorna sam! Koliko je trebalo da isklija sjeme i kakav tretman?
Hallo Dalmax22, pozdrav! Kupila sam više sjemena, ako isklija šaljem ti, kod tebe ima više šansi !

-------------


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 21:38
Pozdrav Željka i hvala na ponudi, moze tek kad naraste jedno 2 metra

-------------


Objavio: Željka
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 21:42
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Pozdrav Željka i hvala na ponudi, moze tek kad naraste jedno 2 metra [IMG]smileys/smiley9.gif" align="middle" />

Ako kod mene naraste dva metra - kod mene će i ostati! Ali nažalost, nema šanse...

-------------


Objavio: TILjO
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 23:16
Svaka čast, Tropi... Kod vas stvarno tropski štih!

-------------


Objavio: agava
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 23:22
Daj molim te napiši kako ti je to uspjelo.Meni ni nakon 4 mj. ništa od njih.Danas sam posijala nove sjemenke koje su svježe pa se nadam da će bit nešto od njih.smile211
Oš mi prodat jednu?Embarrassed


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 10 Srpanj 2008 u 23:59
:) e svasta

-------------


Objavio: tropi
Datum objave: 10 Kolovoz 2008 u 11:48
danas je isklijala i treća.....

-------------
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!


Objavio: tropi
Datum objave: 10 Kolovoz 2008 u 12:19
evo i slike.....



-------------
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!


Objavio: TILjO
Datum objave: 10 Kolovoz 2008 u 14:34
Čestitam!

-------------


Objavio: Željka
Datum objave: 04 Rujan 2008 u 13:10
Tropi, kako napreduju ravenale ?


Objavio: Stanka
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 10:46
Vrlo poštovane uzgajivače Tropi i Željka molim da jave gdje su nabavile sjeme Ravenale. I ne skrivaju takve informacije kao ribari svoje pošte. Ili gljivari svoje. Evo, konkretno ja nabavljam sjeme a ponekad i rizome u JUNGLESEEDS engleska gdje se na Web stranici lako dade sve naručiti, šalju u roku od 10 dana, plaća se Americanom. Ravenalu sam nabavljala od Rarepalmseeds. Zato se pitam kakva je to akcija ili aukcija kod nas gdje ste vi to nabavili.
Kod mene u Zadru sve buja, pa i divni Delonix, pa i Plumeria (Frangipani).... Izvor sjemena isti. Svima pozdrav i javite se.


Objavio: tropi
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 15:15
Ista stranica stanka-Jungleseeds,Rarepalmseeds,chilternseeds.....i dr.Ne kupujem preko aukcije.....

-------------
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!


Objavio: Željka
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 22:59
Originalno poslano od člana Stanka Stanka napisao:

Vrlo poštovane uzgajivače Tropi i Željka molim da jave gdje su nabavile sjeme Ravenale. I ne skrivaju takve informacije kao ribari svoje pošte. Ili gljivari svoje. Evo, konkretno ja nabavljam sjeme a ponekad i rizome u JUNGLESEEDS engleska gdje se na Web stranici lako dade sve naručiti, šalju u roku od 10 dana, plaća se Americanom. Ravenalu sam nabavljala od Rarepalmseeds. Zato se pitam kakva je to akcija ili aukcija kod nas gdje ste vi to nabavili.Kod mene u Zadru sve buja, pa i divni Delonix, pa i Plumeria (Frangipani).... Izvor sjemena isti. Svima pozdrav i javite se.

Pozdrav Stanka, prije svega- nisam uzgajivač, tek ljubiteljica tropskog ali i ostalog bilja. Pomalo eksperimentiram. Ja sam kupila na aukciji, adresa http://www.aukcije.hr/browse.php?id=83 Eto, toliko.    



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk