Ispiši stranicu | Zatvori prozor

bakin vrt

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Dnevnik radova
Opis foruma: Pročitajte šta su danas radili naši članovi cvijeću u vrtu ili kući
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2680
Datum ispisa: 16 Lipanj 2024 u 04:09
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: bakin vrt
Objavio: baka
Tema: bakin vrt
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 12:15
Da ima neki opći dnevnik radova, ubacila bih se. Jer mislim da će moj, barem vrtni, biti mršav!
No, danas sam posadila amarilise. Čini mi se da su sve lukovice preživjele van zemlje u tami.Vidjet ćemo. Imam ih 10 i svi crveni jer potječu od jednog davno dobivenog.
Stavila u vaze, malo zalila...i naravski i dalje ostavila u zatvorenom i polumračnom prostoru.
 
Usput sam izvršila inspekciju mladica od ružmarina i santoline, koje sam Confused? u listopadu? studenom? posadila.
Zadovoljna sam rezultatom. Imat ću novu ružmarinovu živicu a i grmiće santoline.


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!



Odgovori:
Objavio: Horti
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 13:28
Super,još jedan dnevnik. Ne mora značiti da će biti mršav jer svi smo počeli od jedne biljke a onda malo po malo ....
A start je dobar, već je tu i živica i grmići i amarilisi. Samo naprijed, već se vidi da će tu biti svega Thumbs%20Up.



Objavio: Triša
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 13:52
Baka bravo, ma naravno da moraš imati svoju temu, a imaš ti dosta materijla za pisanje i dosta prostora za opisivanje, pa možeš nam pričati kako trava diše, kakva će biti ta ružmarinova živica, grmići santoline, a usput nas nasmiješ sa svojom duhovitošću i Spotovom nepodopštinama. Ma ima da svaki dan nešto napišeš.


smile141
smile177

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: hoya
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 15:11

Bako i ja sam mislila da nemam što pisati, a onda sam shvatila da sam svaki dan barem pol sata u vrtu.

I onda sam počela pisati i ne mogu stati!smile217


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: baka
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 21:51
Big%20smile hvala na podršci!Smile

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Mikica
Datum objave: 24 Siječanj 2009 u 21:58
Bako dobro došla u "Dnevnik ....",pa ti si prava vrednica,puno pišeš,radiš i svoj dnevnik.Super!!smile55


Objavio: monna-1
Datum objave: 25 Siječanj 2009 u 12:54
Veselim se čitanj novog dnevnika, Baka smile99 samo naprijed!  Uživaj u vrtu i šalji slikice!

-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 26 Siječanj 2009 u 19:26
Baka dobro došla u "kroničare" a najvažnije ćeš shvatiti druge godine kad ćeš zimi pratiti što si sve napravila i sanjati sunce i toplo vrijeme kako bi krenula ispočetka i napravila neke promjene (ma što neke, sve izmijenila i krenula iznova na užas obitelji i ostalih bliskih ljudi)


Objavio: gioiaa
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 09:35
bako citam...


Objavio: Tija
Datum objave: 27 Siječanj 2009 u 13:50
smile136čitam i učim bako od Vas

-------------


Objavio: baka
Datum objave: 28 Siječanj 2009 u 15:28
Evo danas sam baš radila. Dva sata sam uništavala svog neprijatelja br. 1 - bršljan. I to samo duž jednog zida. Naravno MM je imao primjedbi ali sam ja nakon prvog pokušaja ubjeđivanja da sam se uhvatila pravog posla jednostavno promrsila nešto što neću pisati, jer nije dostojno dame mojih godinaLOLLOLLOL
Taj bršljan se penje.o.k. Ali onda prelazi preko odebljeg zida i pruiža pipke u cvjetnjak, t.j. među hortenzije, aukube i santolinu.
E pa srezala sam ga pošteno. Blažena električna šišalica.
.
 
Očistila sam i dva stabla u livadi od njega. Jer je zima bila dovoljna da se popenje na visinu i zahvati stabla.
Pa sam za sad skupila na hrpu češere i iglice od jednog - bora. Ma nije baš bor, moram ga slikati, ali je ogroman i pravi smeća svjetski. Dio dobrodođe kao humus, ali češerići baš i ne. 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: korijenko
Datum objave: 29 Siječanj 2009 u 09:38
Super bako, ne znam kako je bilo prije ali na slikama izgleda jako uredno.
Moram  si i ja ove godine nabaviti tu električnu šišalicu baš za ovakve "pacijente" kao što je bršljan.
Znam da si sad puno zadovoljnija nakon dana provedenog u vrtu. Srećom sad dolazi period kad ćemo sve više vremena provoditi u vrtu!


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Siječanj 2009 u 09:55
Bako, vidim da ne možeš mirovati ko ni ja. Jučer sam i ja malo "sredila" bršljan, a neki dan i pasifrloru na luku vrata. Električne škare - super ti je to jer kod tebe je hrpa toga i veliki prostor, pa ti ipak olakša. Bršljan je pravi napasnik,a li ja ga na neki način volim, samo ga treba držati pod kontrolom.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 29 Siječanj 2009 u 16:57
Blago tebi što možeš raditi po vani....ja samo mogu gledati snijeg i lokve vode posvudCry  


Objavio: baka
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 14:24

Da malo "podignem" svoj dnevnik.

Prvo sam jutros marljivo pročitala nazive biljki, koje sam dobila od naših forumašica.

Onda sam jednu po jednu tražila podatke:slika, visina i opseg.

Onda sam smišljala kud s njima i oko 11 izašla "oboružana" sitnim alatom i motičicom i krenula.

Sve ono što ne naraste više od nekih 30 cm sam stavila malo tu, malo tam u moje "sanduke" u kojima još caruju maćuhice, hebe i erike. Ali ima mjesta. Inače smo od kad smo ih napravili uz stepenice i ulaz, tu sadili uvijek samo jednu vrstu.U početku pelargonije a onda zadnjih godina tagetese.
No zahvaljujući "donacijama " i jesenskim idejama, odlučila sam se ove godine na šarenilo. MM je jako skeptičan a ja mislm da će izgledati lijepo. Vidjet ćemo.
Posadila u jednu ukrasnu vazu polygalu mirtifiolu i sa strane ubola karanfilić. A bijelu pelargoniju koja je u njoj uspješno prezimila sam posadila dolje u livadu u veliku vazu u kojoj sam inače imala crvene pelargonije. Sad će biti bijele.
Na trećoj "etaži" vrta uz zid, koji je jedini čist i gol sam posadila žute puzavoce, na jednom mjestu posijala i na jednom posijala i  vrtni hibiskus. Zabola štapove za oznaku i sad je sve u Božjim rukama!
 
Ostalo mi je još sijanje(sljez,lantane, kineski jorgovan i liatris spicata. Jedino znam gdje ću ricinus i lantane. Ovo drugo moram također dobro razmisliti. To ima i vremena a i ruža!? Nju moram smisliti kud, da se istakne.
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 19:29
Bako biti ce to na kraju super, pa i ja sam bila zbunjena tolikom kolicinom biljaka, ali sam veci dio uspjela smjestiti, za sada u neke vaze, a poslije cu vidjeti kamo.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: baka
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 13:04
Danas sam radila skoro dva sata. Ništa sijala, ništa sadila. Samo čistila, čistila, čistila i to jedan kutak vrta. Meni obično ostaju skriveni kutevi za čišćenje.MM pazi na ono vidljivo.Confused
Skupila dvije velike crne vreće smeća. Oboružana rukavicama pokušala oplijeviti jedne perunike. Kažem pokušala jer je teško povaditi koprivu i jednu travuljinu koja, bar ovdje, raste svugdje, čak i iz starih zidova a ne povrijediti perunikino korijenje. No bar izgledaju slobodne.
 
Cijelo vrijeme sam mislila da mi je dati oglas: traži se mlad i jak za ispomoć starcima!WinkLOL
Kako rekoh MM imala sam tri "noćne more": ošišati onaj zid  bršljana, pokupiti ovo lišće (čitaj: lišće, borove iglice, silne češere...) i ostala mi treća: pročistiti livadu da ljubice mogu slobodno cvjetati. Tratinčice cvjetaju stalno, njima ništa ne smeta.
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 13:39
Evo i uspjela si. Borba s perunikama je bila i kod mene, a stalno se šire, pa sam ih probala organičiti nekim ciglama.
Noćne more imam i ja,a li u suprotnom smislu, kad ne mogu zaspati onda mislim kako ću dovoć još kamenja, napraviti još poneki vrtić - ma kakvo brojanje ovaca, cvijeće je spas od nesanice - barem za mene.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: gioiaa
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 17:31
bako ti si pocela sredjivanje,mene opet to ceka,i naravno sijanje,bas nista jos nisam od toga uradila.Valjda ce ostati toplo pa cu vam se pridruziti


Objavio: baka
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 19:01
Triša - kamenje!LOL I ja sam neki dan donesla s ceste usput par komada!
 
 
Gioia, mislim da ni kod nas u toplijim krajevima još ne kasnimo a kamo li vi kontinentalci. Polako...bolje malo zakasniti nego uraniti pa onda neki ludi zimski val sa mrazom i snijegom sve uništi!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 17 Ožujak 2010 u 14:31

Otpuhala sam veliki oblak prašine i paučine s mog dnevnika i odlučila ga malo obnoviti.

Jer ustvari u vrtu još i nema nekih noviteta, što ima sam poslikala a radovi počinju.

Ove godine smo odlučili preskočiti proljetni vikend s "mladima i jakima".Za pilenje ima i nema, starog lišća i granja nema jer redovito nosimo, a za pošišati zvati nekog nema smisla.I tako mjesec, dva iza toga opet  ima posla i obavljamo ga sami.

Prvo moje klijalište
   Big%20smile
 
Onda sam iznijela pelargonije. Samo one moje predivne velike...CryŠto je od njih ostalo!CryCryCry
 
To što viri iz zemlje su spašeni zeleni komadići. Nadam se da će se primiti. Potpuno su otišle....
Prva vaza je "ošišana" lantana....
 
 
Usput samo očistila male ruže koje su začudo preživile vani. I potop (vaza nema otvor), i snijegove i mraz....
 
 
Iskoristila sam otsustvo MM da skrešem bršljan koji je visio u debelom sloju na vanjskom zidu terase. Naime, i tako ima šanse da sutra čitate u crnoj kronici: muž ubio ženu električnom šišalicom, pa da se javim prije, dok sam još živa.WinkLOL
 
Ovako je izgledalo.Mislim da se ne vide debeli džepovi koji u gornjem dijelu vise
 
 
Nakon šišanja u kojem sam si jako sličila na Paju Patka iz stripa (šiša jednu stranu, pa drugu da poravna s prvom, pa opet prvu i tako.... nema višeLOL) zid je izgledao ovako
 
 
Da bih vas uvjerila koliko je toga bilo evo i tri pune vreće....
 
 
Još sam malo povezala iznutra sa špagom i nadam se da ću uspjeti održati ne predebeli sloj.
 
Naravno, sad je trebalo očistiti perunike ispod. Ja sam ih zaštitila s najlonom od krupnog smeća, ali ipak... pa sam malo počupkala travicu i  između perunika pronašlaBig%20smile
 
 
I na kraju već sa zadnjim snagama opljevila sam ovaj komadić cvijetnjaka....
 
   


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: gioiaa
Datum objave: 17 Ožujak 2010 u 18:02
bako
i ja sam iskoristila ovako divan dan radeci u vrtu


Objavio: lukaccc
Datum objave: 17 Ožujak 2010 u 20:33
mislim da je velika većina forumaša danas radila vani i guštala na suncu


Objavio: baka
Datum objave: 18 Ožujak 2010 u 12:27
Danas neću daviti slikama!Confused.
Jutros sam imala jedno dva sata "zabave". Prvo sam obišla sve i rezuckala i spremala za paket za Maryann. Onda sam se po sistemu Djed i repa uhvatila u koštac s grmom šimšira, koji se suši, nešto mu se događa a zauzima atraktivni položaj.
MM nije htio sudjelovati jer mu se to "ne uklapa u njegovo viđenje vrta"!Confused 
Grm sam uspješno iskopala i na to mjesto stavila Trišinu scimmiu. Položaj je super, nadam se da će joj goditi jer  će na tom mjesti biti doista ukras.
Šimšir sam skresala na desetinu i posadila ga na drugo mjesto. Pa bumo vidjeli.
Malo sam okopkala oko hibiskusa dolje (čeka me još i gore), pokupila grane koje je u donju livadu donijela bura. I gotovo. Danas imamo kavicu, pa moram sačuvati snagu!WinkBig%20smile 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: primorka
Datum objave: 18 Ožujak 2010 u 13:09
Bako, bako pa sa slikama se ne može daviti Tongue.
Ali moram priznati da je i opis posla jako slikovit, mogu zmisliti scimmiu na počasnom mjestu i jedan srezani šimšir kako viri iz nekog kuta.
 
Lijepo se odmori i ugodan provod na kavici. 


-------------
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"


Objavio: baka
Datum objave: 19 Ožujak 2010 u 18:09
Evo danas opet malo slika i riječi!
MM je rezuckao oleandre, što i nije na njima vidljivo, osim gomile smeća poslije za pokupiti.
Ja sam se bavila šišanjem bršljana, mog vjekovnog neprijateljaConfusedOvdje je ostao dio stare željezne konstrukcije od pergola koje su nekad prekrivale  srednju i donju razinu vrta.Po tome se lijepo raširio i "udebljao" bršljan.
 
 
S gornje sam šišala ja a
s donje strane, jedva se vidi, trebalo je ugurati ljestve. Naravski MM je šišao a ja sam držala njega i ljestve.
 
Dvije donje slike pokazuju dvije samonikle živice od lovora. Prva je viša od mene... nju sam mogla samo pošišati bez većih zahvata
 
 
Pokušala sam ispiliti ovo "deblo", jer kako živica raste iz zida...Confused Međutim samo sam ga uspjela"obilježiti". Za to ćemo morati ipak zvati nekog  s "pravom" pilom
 
 
Ova živica je "pod kontrolom" i nije viša od cca 1m, svejedno sam je skresala najviše što sam mogla.
 
 
Ovaj put nisam slikala vreće s otpadom i ne znam niti koliko ih je bilo. Ja sam napunila tri a MM? ne znam, jer ih je odmah nosio...
 
Uspjela sam malo sjedeći, malo stojeći izvući van pelargonije.Korijenko mi je jučer sugerirala: van s njima.A ja slušam iskusne znalce!Big%20smile
 
Očistila, dodala zemlje, dodala gnojivo i sad treba čekati što će od njih biti. Nisam sigurna koje su u bolje ili lošijem stanju: puzajuće ili obične
 
Confused
 
 
Najbolje izgleda ova bijela, obična...
 
To se sve događalo na najgornjoj razini vrta ili kako mi to zovemo gornja livada. Poočistila sam i okopkala mali jorgovan, božur, hibiskus, krušku i vratila im natrag ogradice jer je slijedeći posao šišanje travnjaka, vjerojatno u nedjelju....
Nanijela sam nove zemlje ljiljanima, očistila oko japanskih eu.... eto ti ga na, stao mozak!Confused
Ustanovila da se žuti puzavac od Lantane smrznuo i osušio, osim dvije tanke duge grane, koje su se vukle uz zid po zemlji. Odrezala sam ih i ubola...Zalila i...
 
Ovo je dio zida iza oleandera.  
 
Cijeli je u bršljanu koji sam pošišala i... ostavila na hrpi... sutra ne radim ništa u vrtu a u nedjelju nastavak, čišćenje ispod oleandera i dalje...


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: smrcko
Datum objave: 19 Ožujak 2010 u 18:58
Prava radna akcijaClap. I kod mene će ubrzoSmile


Objavio: alisa
Datum objave: 19 Ožujak 2010 u 19:05
Super si se uhvatila u koštac sa svojim vrtom.Ja sam odradila dio,prije ovog zadnjeg snijega,a danas sam samo obilazila da virnem jel mi šta niče..Moje pelargonije i muškatle još čekaju u zimovalištu.Prošle su kao tvoje,i sad čuvam ono malo što je od njih ostalo,dok sunce ne ugrije jače!Bravo za ovoliki trud i rad u vrtu!


Objavio: hoya
Datum objave: 19 Ožujak 2010 u 19:09
O, bako, ovako sa pilom i velikim alatom opasno ste se uhvatili posla. MM isto uvijek viče: Ne toliko šišati, a onda se hvali prijateljima i pametuje kako to treba drastično orezati ...


Objavio: baka
Datum objave: 19 Ožujak 2010 u 19:42
Mah, ja sam zato "posvojila" šišalicu, jer MM šiša sa škarama a s njima ne možeš nikad drastično i onda se bršljan i lovor tako nagomilaju da više ne može čovjek s njima na kraj!Eto u času je živica postala bogata "deblima" debljne cca 6/7 cm u promjeru. Izvalit će nam zid....Confused

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: smrcko
Datum objave: 19 Ožujak 2010 u 19:46
Zar  bršljan može biti tako debeo, ili je to lovor?Shocked

Je li istina da bršljan može iskriviti ogradu, ili je to neka druga loza bila u pitanju?
Embarrassed





Objavio: Triša
Datum objave: 19 Ožujak 2010 u 20:42
Baka, vidim opet je aktualan dnevnik, baš si dobro opisala sve radove i svog "neprijatelja" br. 1 bršljan, a lovor ti je vjerujem "neprijatelj br.2".
Smeća hrpe, ali nakon toga ipak se u dvorištu vidi da je očišćeno, ja budem jako ponosna na svoj rad, pa vjerujem da si i ti.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Anaida
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 07:32
Uh, kakva velika radna akcija, draga Bako!! Baš ste se naradili i namučili, ali rezultati se vide!! 

-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: baka
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 08:53
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Zar  bršljan može biti tako debeo, ili je to lovor?Shocked

Je li istina da bršljan može iskriviti ogradu, ili je to neka druga loza bila u pitanju?
Embarrassed



Ne znam na koje slike misliš? Ali u pitanju je i jedno i drugo!Confused
Sloj puzavih grana bršljana može biti debeo dobrih 30 cm, ako ga se godinama šiška samo površinski. Svako toliko ga treba skresati "do daske". A nama se penje po vanjskom zidu terase, prva slika odmah iza miniruža u vazi. Tamo si je dao maha... kao i na onom komadu željezne konstrukcije, koju sam jučer šišala.Zaboravila sam ju snimiti prije...
Lovor je pak druga priča. Ono "deblo" koje sam slikala  s pokušajem piljenja je samonikli lovor.Krasno je "pokrio" pogled na šupu i tek sam jesenas primjetila da se već pretvara u stablaConfused
 
Iz mog iskustva s bršljanom on ipak ne može iskriviti ogradu, ali može razbiti zid ako se uvuče u pukotine. Glicinija je ta koja "lomi".  


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: smrcko
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 19:38
Hvala Baka, vjerojatno je i bila riječ o gliciniji. Smjestiću vršljan uz ogradu, želim da mi prekrije obradu, da bude prava zelena ograda.smilie_ga_063.gif


Objavio: Lantana
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 20:34
Baka ovo je pravi posao, i mislim najgori u vrtu, ja imam samo jedan dio zida u bršljanu i znam koliko smo toga ošišali, a tek oleandri i lovor, dobro obavljen posao, a sad možeš polako...Clap

-------------
život je more


Objavio: OTOK
Datum objave: 20 Ožujak 2010 u 22:14
Baka, ne znam čega si se ozbiljnije uhvatila, uređivanja vrta ili pisanja dnevnika Clap


Objavio: baka
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 08:58
I jedno i drugo!Wink
Nekako je dnevnik dobio svrhu, obzirom da ove godine  sve radimo sami. Lani su početni udarac dali "dva mlada i jaka" a mi održavali. Ove godine sam zaključila da nema smisla i MM se složio. I tako...
Ali eto kiša pa od daljnjeg nastavka ništa slijedećih dana.


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: gioiaa
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 20:48
bako ,prava radna akcija


Objavio: lukaccc
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 21:09
i ja sam pelargonije iznio van iz podruma. isto su takve no svake se godine oporave i cvatu ko lude, a stare su neznam koliko(jos ih moja baka imala). a one na prozorima će mi staklo probit kakve su rastu:D
a vidim svašta se kod tebe radi.neka neka.


Objavio: korijenko
Datum objave: 21 Ožujak 2010 u 21:19
Bako vidim da si primjenila moju ideju o posudama za sijanje - plastike od mesa. Nadam se da si ih sve izbacila van.
Znam kakav ušasan posao imate kad čistite bršljan i javoriku. ja sam imala jednu veliku u vrtu i borila sam sa stalno s njom da se ne širi, pred par godina smo ju posekli. Iskopavanje, mislim detaljno svo korjenje iz zemlje trajalo je cca tjedan dana. Katastrofa Angry


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: baka
Datum objave: 22 Ožujak 2010 u 07:49
Korijenko jesam, pokupila tvoj savjet za posude.I izbacila van. Slušam ja iskusne!Big%20smile I pelargonije su "izletile" po tvom savjetu. Ja bih inače čekala još neko toplije vrijeme!

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Pecika
Datum objave: 22 Ožujak 2010 u 17:46
Bas je lijepo opisano... I vidi se da si jako marljiva...morat cu i ja ovih dana otvorit svoj dneevnik...jedno pitanje koliko godina ti raste taj brsljan jer bi ja posadila ga uz kuću staru al neznam koliko mu treba da tako veliki naraste??


Objavio: baka
Datum objave: 22 Ožujak 2010 u 18:52

Pecika, kod mene je sve staro bar 50  do 70 godina!

Ali strpljenja. Bršljanu treba dok se primi a onda....odjednom ga ima previše!



-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: kontesaa
Datum objave: 22 Ožujak 2010 u 21:07
bako, vrijednice pa stvarno si se naradila Wink
dok ja pokušavam bršljan skinuti sa voćaka i drveća jer uništava čega se dotakne i uništiti ga vi se borite sa šišanjem..jako je progresivan šta jest jest
volim vidjeti slikovni prikaz radova, dakle čekam Thumbs%20Up


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: baka
Datum objave: 26 Ožujak 2010 u 16:54

Danas sam imala puno više planova no što sam ih uspjela ostvariti.

Krenula sam opljeviti cvjetnjak. Zemlja je taman toliko mokra da se motičicom lijepo mogla "dizati" trava, busenje.

Ali....

Evo kako ja to radim. Nisko sjediti ne smijem, čučati i klečati ne smijem. Stajati pognuta dugo ne mogu. I onda kao Churchilll sve što mogu radim ovako....
Naravski da ide puno sporije....
Zato više volim stajaće radove - šišanja. No kako mi je "pomoćnik" odjednom postao išijatičar, to sam krenula sama....Nadam se da ću sutra nastaviti jer slijedeći tjedan ne čeprkam po zemlji!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: OTOK
Datum objave: 26 Ožujak 2010 u 17:58
Baka u punoj ratnoj spremi, stoličica, rukavice, oko vrata mobitel - ništa nas ne smije iznenaditi.


Objavio: baka
Datum objave: 27 Ožujak 2010 u 13:01

Bah, nastavila sam jučerašnji posao. Još mi je malo ostalo, ali... kako kaže MM: Ne pretjeruj!Confused

A na suncu toplo, dušu dalo da čovjek sjedi i pusti mozak na pašu!



-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: bigmamma
Datum objave: 28 Ožujak 2010 u 13:14
Imam i ja stolček za takve poslove. Moj je nešto niži, doduše. Najprije mi je bilo glupo tako plijeviti, al mi svekrva rekla da ne budem luda, koga briga što susjedi misle, treba čuvat kičmu dok je zdrava. Pametno zbori žena.


Objavio: baka
Datum objave: 29 Ožujak 2010 u 16:15
Za početak ovo na čem sjedim je normalna stolica. Samo je pod mojim teretom utonula u zemlju!LOLLOL
Danas se kod nas radilo na sve strane.
Majstor je poskidao stari valoplast i obojao konstrukciju.Naravno morao je poskidati i divlju lozu djelomice.
 
 
Ovo sam samo skupila na hrpu, sutra ćemo motati i u smeće
 
 
MM je u međuvremenu pošišao oba travnjaka. Slikala sam gornji ali iz šašave perspektive pa izgleda da ova velika forzicija raste iz vaze....
 
 
Možda se to na slici ne vidi ali trava je kao frizura amerčkih marinaca!LOL
A bršljan sam dobro skresala prošli put!
 
Ja sam naravski cvjetnjak. Završila do kraja. Nemoguće ga je slikati cijelog pa evo s dva kraja toliko da se vidi da govorim istinu!Wink
 
 
 
Na ovoj drugoj se malo vidi i pošišan donji travnjak. Odoše ljubice i tratinčice Cry
 
Malo sam u međuvremenu bila u kući da sredim zamrzivač do kraja.
 
Pokupila sam smeće i očistila oko 70 posto ispod oleandra. Tamo nema trave toliko ali ima palmica, lovorića i suhog lišća kao u priči.
Do daljnjeg nema vrtnih radova!
 
 
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Ožujak 2010 u 21:20
Akad si bila tako vrijedna mogla si i onih 30 posto ispod oleandra, jer najavljuju kišu, koja će ti dobro doći da se odmoriš, a bogme i da zalije vrt jer je zaista suho.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: kontesaa
Datum objave: 29 Ožujak 2010 u 22:32
imam i ja mali štokrlček, ali samo u početku sjednem na njega i onda me ponese i maknem ga i čučim dok plijevim...tek se nakon nekog vremena sjetim stolice, ali to mogu samo uz terasu, a to je ionako mali dio Confused

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: baka
Datum objave: 06 Travanj 2010 u 15:25
Nisu bogzna kakvi radovi, ali...
 
Prvo smo bili u Vrtnom centru Viškovo, a onda sam:
Podijelila vreću od 20 l zemlje za kamelije i rododendrone svakoj kameliji pola. Pa pridodala i mrvicu željeza, koje sam također kupila tamo.
 
Onda je jasmin od Lantane, liatris koji pokazuje znakove života  i Korijenkine liriope, dobili nove lijepe zelene štapove. Do sad sam imala drške od palmi, ali kako na drugim mjestima imam te zelene, "veliki esteta" MM je kvocao: kupi one zelene!Big%20smile
 
Posadila Korijenkine bijele perunike. Kako je dobro zamotala u zemlju a padala kiša, to su mokre i blatnjave na korjenima bile kao da ih je sad donijela!
 
Pa sam izvršila ophodnju svih maćuhica, počupala suhe, trule i kakve već nisu od silnih kiša, prolila vodu iz podložaka i okrenula do daljnjeg sve podloške naopako. Brižne biljke se utapaju....
 
Opljevila svoje žardinjere kraj ulaza, tu ću još dodati zemlje, ali jedan drugi dan!Confused
 
U sve vaze i vazice dodala novu zemlju za kaktuse a u jednoj vazi gdje su bila dva dodala i treći. Uletio mi u kolica!Wink
 
 
 
Big%20smile
I na kraju sam iz vrtića koji mi je MSK kupila za rođendan, preselila i zadnje dvije fitonije u normalnu vazu, svježu zenlju. Naime one koje sam prve presadila rastu lijepo a ove su Dead pomalo. Tko zna što oni zapravo izmješaju u tim ukrasnim vazama!
 
I to bi bilo sve!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Triša
Datum objave: 06 Travanj 2010 u 21:51
To bi zaista bilo sve, jer na kraju uvijek nešto uleti, pa kad je još ovako medeno........

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: baka
Datum objave: 09 Travanj 2010 u 11:36
Ovaj dnevnik radova mi dođe više kao neki slikovni potsjetnik... kako je to bilo...
Šteta da nisam  počela  prije  47 godina kad smo počeli s vrtom...
 
Terasa je gotova. Majstor otišao i nas dvoje krenuli....
 
 
Ova je slika od jučer, još je nešto majstorovo na krovu a i ljestve su u blizini.
 
Danas
 
 
Kad se radi, radi se. Trebalo je obojati i željezo. A to znači skinuti vitez, divlju lozu.Pa je dva dana visila ovako iznad ubogih perunika
 
 
Skrivene su ispod, ali nisu stradale. Ipak je to prozračno granje.
E sad je uslijedio "štilštih" ili sitni vez. Povuci granu , zaveži, višak odreži i kao oni baba i deda s repom, na kraju je ostalo malo grana za povezati ali je zato puna velika vreća onih odrezanih.
 
Sve smo lijepo složili, oprali, vratili maćuhice i karanfile na mjesto.... ali ako vitez ne potegne naglo, spržit će nas ovog ljeta sunce ispod valoplasta.Confused
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Anaida
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 06:42

Kao i uvijek, vrijedni duo Baka i BakinM. Baka, molim te slikni i liatrise i štapove. Ja sam lukovice liatrisa posadila nedavno, prvi put, pa me baš zanima vidjeti kako izgledaju...



-------------
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans


Objavio: baka
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 08:39
Joj vrijedni smo ali...Confused MM stalno govori da mu je "lokomotorni sustav" popustio. Sviđa mu se taj izraz.Ljepše zvuči nego: krepan sam, star sam, spor samLOLLOLLOL
 
Liatrise ću snimiti za koji dan. Sad je izvirilo jedva pol cm iz zemlje.Čak nisam uspjela razlučiti je li moj lanjski ili SilveK/Shashin...ili oba, jer su jedan kraj drugog ali se vidi mikroskopski. Zato je štap i potreban da se kosilica ne omakne...Wink
 
Jučer popodne sam i dalje navlačila grane loze vezala žicu i sad je sve u rukama majke prirode.
Nadam se da neće kiša ujutro, jer imam jedan zadatak: ošišati bršljan na zidu prema susjedi, a pada njoj u vrt. Javila mi je da ima radnike koji će pokupiti pa neka krešem....
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Cimicifuga
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 10:20
Tek sam danas naišla na ovu tvoju temu.

Ma, prava si!

Kada vidim što sve radiš i kako se stoički nosiš sa svim ograničenjima koje su donijele godine, onda i u meni naraste snaga i volja da nastavim svoje aktivnosti unatoč mojim ograničenjima.
Uzor si nama koji smo ti bliski po godinama, ali i onima koji su još jako mladi...

Tvoja angažiranost je hvale vrijedna bez obzira na rezultate, ali kada se pogleda tvoj vrt, kako ga održavaš, kako si ga lijepo uredila... onda je obična pohvala preslaba, jer zaslužuješ: bravo Bako, ti su Super Baka!!!  Normalno, dio pohvala zaslužuje i TM.
smile55


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 10:29
Baka nadstrešnica izgleda super, baš paše ova zelena boja.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: baka
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 11:45
Hvala na pohvalama!Embarrassed
Nisu toliko godine koliko genetika!LOL Dugovječni a klepasti!LOL
 
Nadstrešnica je lijepo napravljena, ali  iz iskustva, stara je bila oko 30 g, znamo da dok se loza ne "popne" sa strane i ispod (ne dozvolimo da pređe gore preko, tko bi je šišao) kad počne ljeto grije kao sauna!Confused


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Lora
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 21:34
Bako neumorna si i vrijedna. Naravno i TM. Lijepo planski, pomalo i sve uspiješ srediti, svaka ti častClapClap

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: forzicija2005
Datum objave: 18 Travanj 2010 u 11:38
Baka baka da smo svi tako vrijedni kao ti svijet bi bio sav u cvijeću i ljepoti svaka čast draga!!!


Objavio: baka
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 12:44
Ako napišem šišala baš i ne djeluje neki veliki posao.Confused
Prvo sam imala namjeru samo bršljan na zidu gdje držim sad maćuhice...onda MM upao neka pošišam i ovo i ono... i tako sam šišala "kilometre" spiree (nježno iznad rascvjetalih dijelova), pa isto tako kilometre lovorove živice i bršljana pod zidom gdje su hortenzije i aukube.
Pa malo sjela da odmorim (stolac je uvijek u mojoj blizini!) i usput počupala travu između perunika.
I nastavila šišati lovorove grmove dolje u livadi.Zavlačila se iza, sjedila na zidu da mi bude lakše i sredila uglavnom sve.Kažem uglavnom jer ću morati na jesen naći nekog s dobrom pilom da otpili grane koje već prelaze debljinu omanjeg stabla. A kako ne kanim  uzgajati lovorovu šumu, to neke treba nemilosrdno otpiliti.
MM je dvije visoke živice za koje sam ja premala i skupljao otpad u vreće. Popodne će on šišati  donji travnjak.
Gornji je neki dan u počast bugici.Wink
Sad idem u važiće (pitariće) presaditi niknule gazanije iz klijališta. Ostalo (vanili, liatrsi, hibiskus) ništa. Čekam.
Preselit ću i irezinu u novu vazu pa van u vrt. 
Usput sam ugledala  listiće na svim hibićima (GogaZG, Silvek/Shasha) i vidjela da su niknuli liatrisi i SilveK/Shashin i moj lanjski!Big%20smile
A izvirila je i druga hrpica djevojačkog oka!Big%20smile
Nema slika, prazna baterija...Wink
 
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: 53rijeka
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 14:23
...ooooooo pa ti navalila pa neznas stat....Clap

a ovo sa baterijom idem si vec na ziFce, ali mi je "drago" da se ne dogadja samo mane...Wink


-------------
ex rijeka53
http://www.alteaapartmani.bloger.hr - mojblog


Objavio: baka
Datum objave: 21 Travanj 2010 u 15:26
WinkConfused Puni se, puni.
 
A to da ne znamo stat sam ja baš danas zaključila. Umjesto da radimo dve ure i pustimo sve raskramano do sutra, mi udarnički navalimo i onda mortus krepandus!Confused


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 22 Travanj 2010 u 08:22
Napunila bateriju i evo mog klijališta.T.j. nešto presađenih gazanija.Tri sam stavila odmah na mjesto. Vanili s mikroskopomWink mi se čini da klijaju tri. Pa čak i liatris....nešto, mini
A ošišane kilometre i travnjak ipak stavljam u Moj vrt!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: bigmamma
Datum objave: 22 Travanj 2010 u 13:52
Joj, baka draga, i ja svoje klijalište s mikroskopom gledam. Dobro, ima i većih travkica, al većina mikroskopskih.


Objavio: baka
Datum objave: 27 Travanj 2010 u 19:10
Danas sam sredila žardinjere. Doduše tu čupkam travke stalno, ali se ipak skupi. I ošišala cinerarije temeljito. Kad sam ih sadila nisam naravski imala pojma koliko mogu narasti. Pa su danas dobile "po repu" da puste ostale biljke u tim uskim prostorima da žive.
Onda sam krenula u čišćenje prostora ispod i oko oleandera.
Pa ono uz rub ispred i nije bio toliki problem, sjedila i čupkala, ali otraga sam se morala popeti, pa provlačiti  da mogu pokupiti silne lovoriće, travčice, palmice,kopriviće(ne koprivice nego baš kopriviće stabalca)   što su se rasprostrle. I jedno  dva ti veća lovorića sam zalila s Domestosom! ConfusedTo je moj izum za uništavanje "drača".Naravski oprezno jer su tik uz oleandre.Uspjela sam nešto preko dvije trećine. Ostatak sutra ali taj i nije tako "šaren" pa će biti lakše.


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: forzicija2005
Datum objave: 28 Travanj 2010 u 11:06
bravo za ideju sa domestosom kako se prije nisam toga sjetila i ja ću krenuti u pohod na dooosadne travke i koprive upravo sa domestosom 


Objavio: baka
Datum objave: 28 Travanj 2010 u 14:49
Evo, kad je moj dnevnik već na vrhu da ga završim za ovaj mjesec!Wink
Danas sam završila čišćenje oko oleandera. Bila sam u napasti slikati te silne sitne biljčice koje niču kao gljive poslije kiše!
Očistila i puzavac između i definitivno odlučila ako idem u Decoru kupiti još 2 ili 4 ajube. Tako su se lijepo razrasle, da mi ih je žao čerupati a izgleda da odlično "surađuju" sa oleandrima.
Poslagala malo ljepše amarilise, niču konačno svi.
Posudila mikroskop da vidim što je s begonijamaWinkLOL. Zezam se naravski ali sam toliko stavila nos blizu da sam konačno vidjela da i dvije preostale bacaju mini pupoljčić. Znači sve tri su preživjele. Porezala moju "živicu" od ružmarina. To je sad lagano, prvo je još mali a drugo sjedim na zidu. Neću više nikad dozvoliti da se pretvori u monstruma kao onaj stari.
 
Dodala zemlje, naravski s pužomorom, božuru, jer sam ga posadila baš na rubu!Confused
 
I konačno dobila novu brigu!
MSK se predomislila, ove će godine drugačije ocvjetati balkon i vratila nam njene dvije bugenvilije.
Sad imam tri.Confused
Ali ove dvije će u vaze pa na terasu a zimi u zatvoren prostor. 
Naravski dobro prvo zalila vrt.Još ne mogu reći što se sve od Bigi primilo.Noćurak sigurno...(i burito naravskiBig%20smile) a ostalo još nekako hoće/neće.
 
I Domestos je "radio" na koprivićima i na jednoj mini smokvici, koja je baš našla gdje će rasti: iz zida ispod perunika!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: kontesaa
Datum objave: 28 Travanj 2010 u 15:19
o pa ti si se bako pošteno naradila Clap
odmori, zaslužila si Wink


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: forzicija2005
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 08:31
Vrednica kao i uvijek..


Objavio: baka
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 08:36
A šta ću, takvom me majka rodila!LOLLOLLOLLOL
Danas planiram "veliku seobu naroda".MM je prvo morao čuti i dati zeleno svjetlo.
Mjenjam zimski postav - maćuhice za ljetni - pelargonije.
Presađujem ove dvije bugice u veće vaze, pa još helichrysum i koprivu. Samo čekam dostavu konzuma s hranom i onak usput 40 l zemlje!Wink
 
MM je krenuo kositi donji travnjak. Raste trava kao blesava. Svakih tjedan dana je kosimo, ovo je već treći put ove sezone.
Ajmeeee trčim ga upozoriti na novoposađene noćurke .....


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 15:23
Spasila sam ih! Pokrila najlon vrećom.Big%20smile
Dakle, kad je MM ušau kuću izjavio je da je nakon košenja oba travnjaka on gotov i da ga više ništa ne pitam!
Ja sam doduše u međuvremenu nosala u špajzu neke boce, tetrapake i slične "trice" od K.....
I onda izašla van i započela "seobu naroda".
Prvo sam  složila "ljetni postav". Sve maćuhice su našle mjesto...
 
 
Malo vaza, malo sandučić i dok traju, traju...O tome kako ih je bilo laganica tegliti ću drugi put.Wink
 
Onda sam posadila novokupljene tri viseće, dvije stajaće pelargonije. Jako bih rado da su jednake, ali se bojim da ću imati prilično nijansi crvene...Confused
Pa sam shodno tome odselila pelargonije na ljetno mjesto:
zid prema susjedi...
 
 
i zid na terasi
 
 
Mda, tu je procvala i jedna roza od lani....Confused
 
Presadila sam ove dvije neplanirane bugenvilije i za sad ostaju ovdje.... dok se vitez (divlja loza) ne razraste, onda bumo vidjeli....
 
 
 
 
U vazu sa ranunkulima i po kojom anemonomConfused sam stavila dva helichrysuma, toliko da popuni dno vaze....
 
 
Mala nova kopriva čini lijepu cjelinu s dvije "stare": razbarušenom od Nihe i zelenom koja se počela crveniti od Hoye.
 
 
Na kraju moj mladi dvogodišnji, više jedno i polgodišnji ružmarin. Pošišan. Sad su na redu santoline.... ali to drugi tjedan.
 
 
Još sam dolje uz đurđice posadila i drijemovac koji nam je jučer donijela Jagoda.
U kuću sam došla skoro pa četveronoške!WinkBig%20smile
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: primorka
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 22:19
Svaka čast Baka! Odličan posao odrađen, a biljčice super. Posebno mi se sviđa onaj važ sa ranukulima i anemonama.

-------------
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"


Objavio: forzicija2005
Datum objave: 10 Svibanj 2010 u 18:08
Wow kako si to lijepo sredila svaka čast ja uživam dok čitam tvoj dnevnik i gledam slikice koje postaviš bravo draga..


Objavio: kontesaa
Datum objave: 10 Svibanj 2010 u 21:03
bome, bako, ja se i umorim dok čitam šta si sve napravila, bravo za tebe Thumbs%20Up
koprivice su ti super , a ova ograda od ružmarina mi već sad miriši Smile


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: baka
Datum objave: 11 Svibanj 2010 u 07:44
Kontesa, što radiš u mom vrtu po toj kiši?LOL

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 11 Svibanj 2010 u 11:40
Kontesin posjet u ove kišne dane me inspirirao da  napravim slikovni "dnevnik radova koji me čekaju"!Confused
 
Ovo su amarilisi, koje je kiša konačno "potjerala", ali se vidi i smeće u tom dijelu vrta.... ima puno više kvadrata od prikazanog!
 
 
 
Evo i dijela (sve su isto "stradale") mojih nekad krasnih maćuhica.... očito ću imati praznih važića za neke novitete...Wink
 
Cry
 
Sad malo živica.....
 
Suručica s vanjske strane travnjaka
 
 
i iznutra 
 
 
 
Pa dio onih "par sto metara" lovorove
 
 
Ako kome  treba lovorWink.... ovo u sredini tamanimo cidakorom, jer se inače ne bi moglo uopće ući u taj kutak, sve bi pojeo lovor
 
 
Eh, jedina korist od silne kišurine je divlja loza koja se krasno oporavlja
 
 
I sasvim je pokrila rupu s odvodnom cijevi iz terase .Taj sam dio bila očerupala a zamalo je mene MM zbog toga očerupao...
 
 
Dijelić mojih santolina, koje nisam uspjela ošišati prije kišnog perioda i sad mi se još ovdje i na još jednom mjestu usred grmića uvalila neka životinja. Spoti ili neka od gostujućih mačaka....
 
 
Trava na gornjem travnjaku, u pozadini uboga jedna od bugica
 
 
Potpuno operušane anemone i ranunkuli Cry
 
 
Ali nešto ipak niče,  moje lanjske begonije, one velike
 
 
Tako da se zna čime ću se baviti kad počne konačno sijati sunce. Naravski i MM, da ne ispadne da ja to sve sama...Wink
 
 
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: lucy
Datum objave: 16 Svibanj 2010 u 17:59
Poštovanje Baka, evo posjetila sam i tvoj Dnevnik radova. Ovako veliki vrt održavati urednim i nije baš lako. Kad god dođem u tvoj vrt uvijek je sve na svom mjestu. To samo govori koliko ste Ti i Tvoj muž vrijedni. 


Objavio: baka
Datum objave: 16 Svibanj 2010 u 20:58
Dok još možemo!Cry

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: lucy
Datum objave: 16 Svibanj 2010 u 23:40
Santoline su prekrasne. Orezujete li ih i kad?


Objavio: ruzica dana
Datum objave: 17 Svibanj 2010 u 14:11
jao bako vrt vam je prekrasan Clapda ne pada kisa odmah bi izasla van nesto raditi. ali danima vrijeme zezaCry


Objavio: baka
Datum objave: 17 Svibanj 2010 u 15:29
Nadam se da će lucy svratiti po odgovor.
Santoline se moraju rezati. Mi to nismo znali i nastalo isprepleteno čudovište.Lani sam nakon nekoliko orezivanja uspjela  vratiti prvobitni izgled okruglih grmića.
Sad opet kasnim jer kiša pada, pada. Ali ipak puno lakše ih je orezati dok još imaju oblik. Taj sam savjet dobila naravski ovdje. Rezati bez milosti, kad treba, neovisno o godišnjem dobu.
ružice dana valjda sutra počinje konačno nekakav suhlji period....


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: forzicija2005
Datum objave: 19 Svibanj 2010 u 12:41
Ja bila tu a tebe nema Cry hajde da pijemo kaficu pored tvog divnog cvijeća draga !!!!smile142


Objavio: gioiaa
Datum objave: 19 Svibanj 2010 u 21:38
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Nadam se da će lucy svratiti po odgovor.
Santoline se moraju rezati. Mi to nismo znali i nastalo isprepleteno čudovište.Lani sam nakon nekoliko orezivanja uspjela  vratiti prvobitni izgled okruglih grmića.

Sad opet kasnim jer kiša pada, pada. Ali ipak puno lakše ih je orezati dok još imaju oblik. Taj sam savjet dobila naravski ovdje. Rezati bez milosti, kad treba, neovisno o godišnjem dobu.

ružice dana valjda sutra počinje konačno nekakav suhlji period....


i reznice zabodes i lako se prime


Objavio: baka
Datum objave: 20 Svibanj 2010 u 08:39
Forzicija "štekam". Neki problemi.
 
 
Gio, da to je kod santoline (ružmarina,lavande) super da se vrlo lako reznicama sade. Ja sam to otkrila pred dvije godine i rasadila na još neka druga mjesta.


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 24 Svibanj 2010 u 13:03
Kako smo proljetos lijepo krenuli..... a onda prvo kiša, pa kiša, pa onda neki događaji radi kojih smo obustavili radove i evo danas počeli a ono.... ne znaš od kud bi krenuo.
Ja sam doduše jučer ošišala santoline, pa sam danas skupljala to smeće i čistila dok je MM kosio gornju livadicu. Da prije toga sam na brzaka obišla "flance", očistila oko njih travu da ih čovjek-kosilica u žaru ne pokosi.
Onda sam oko 11 dobila žnoru-žicu (jedna žica, jedan produžetak a sve na struju)  i krenula šišati. Stavila sam stolac pod trešnju i svako malo ... sjela da me ne udari kap. Vruće, sija sunce...
Ipak sam zadovoljna, puno sam napravila i još ću popodne kad malo zahladi.
 
Nismo još nikad imali tako sve razrasteno, podivljalo....Confused
 
Još sam na jednom, malo bedastom, mjestu posadila nekih 5 gazanija. A niknulo mi iz sjemena pa da ne bacim.Ako budu cvjetale dobit će mjesto u Mom vrtu...Wink
 
Trešnja je rodila, ali bojim se da dok dozore neće ostati puno za nas. Kosovi caruju!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: OTOK
Datum objave: 24 Svibanj 2010 u 13:21
Baka, imam jedno pitanje za santoline - stalno ih šišaš, da li ih pustiš da procvatu?  


Objavio: baka
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 12:00
Otok pitanje u pravi trenutak. Big%20smile Moje su na takvom mjestu da ih ne smijem puštati da cvatu, onda bi se toliko  razrasle da ne bih nikad s njima došla na kraj.Tako ih nažalost režem čim ocijenim da su prevelike....
Evo slijede slike radova jučer i danas pa među njima i "masakr"Wink santolina.To se posebno odnosi na sive.... zelene su "mekše" ne podivljau tako, ali ja ih imam svega tri.
 
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 12:11

Počela sam rezati....
Gornje živice
 
 
Donje živice - dio
 
 
 
  
Danas nastavak, bršljan i čišnjenje gornje živice kroz rešetku, tamo gdje nije šišalica dospjela.... Domestos za potrebe Dead
 
 
 
 
MM šiša na zidu, ja se ne usudim
Ja sam sa sigurnosti rezala uljeze 
 
Ovo je sve krupni plan - što sve raste među lovoromConfused
koprivići, poneka palma, nešto čemu ne znam ime, ali znam da naraste veeeliko stablo....
 
To su stabla koprivića u punoj veličini u vrtu iznad dijela mog...Pa onda nije čudo da svašta raste mkješano.Ja sam kroz rešetke rezala škarama uljeze i natapala ih Domestosom!
 
Idilični kutak za trenutke odmora za vrijeme radova
 
 
Travica narasla  kao negdje u nekoj dalekoj prirodi gdje nema ljudske ruke...Confused
 
 
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 12:21
Jučerašnji uradak MM. Gornja livada.
 
 
 
 
Usput malo moje lanjske  begonije Big%20smile
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 12:27
Iza ove razbarušene idile, koju također treba ukrotiti sam jutros provela skoro sat i pol
 
 
Živica tik uz susjedin zid iz koje je izraslo u njen vrt cijelo stablo. Uspježno ispiljeno, ali je sad trebalo ukrotiti živicu da se više stvar ne ponovi
 
 
 
Prije mog zahvata
 
 
 
I poslije
 
 
Sad se vide i susjedine palme....
 
 
I na kraju slika ovog ubogog stabla, koje traži svoje mjesto pod suncem
 
 
Stisnut u kutu s dvije palme ispod hrpe lovorovih stabala....
 
 
I jedan "panoramik"  uređenog dijela.....
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 12:32
Otok, nisam očito snimila ošišane santoline. Ganjaju me za ručak!LOLStavit ću ih u Moj vrt s ostalim! 

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: hoya
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 12:41

Puno rada, muke, ali velike promjene! Ja sam se umorila gledati i zamišljati vas kako radite!



Objavio: baka
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 13:39
Hoya ja sam tebe htjela pitati kako ti šišaš one svoje lijepe santoline.Ja sam prvo ručno, pa to je ConfusedDead Onda sam ih ovaj put električnom šišalicom, a imam pola manje od tebe!
 
 
I evo dok se ručak kuhao snimila sam ih poslije šišanja
 
 
Djeluju očerupano, ali poslije prvih kiša bit će opet lijepe.
Zelene su puno ljepše uvijek...
 


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: hoya
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 14:05
Znam da si se umorila, ali - slobodno možeš one sive još šišnuti. Meni nema ništa sivoga kad ih sredim!


Objavio: Triša
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 14:30
Baka, pa naradila si se samo dok si sve počistila i poslikala, a tm ko "mladić" šeta po zidiću, bravo, nadam se da ću kroz koju godinu i tebe vidjeti gore na zidu, samo oprezno, vidim da radje odmoriš na onoj stolici usred zelenila, baš dobro mjesto.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: kontesaa
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 15:18
ajme pa ti si bako imala radne akcije smile39

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: baka
Datum objave: 25 Svibanj 2010 u 16:59
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

ajme pa ti si bako imala radne akcije smile39
Pa vaši dnevnici se sastoje od radova začinjenih sadnjom cvijeća, pa sijanjem, pa kopanjem, pa s toliko raznolikosti...
a moj se sastoji jedino u riječi -šišanje!Confused
Pa tako sam htjela  zorno pokazati kako veeeliko značenje ima taj pojam kod mene. BTW i mene je ošišalo, skoro kao travnjak!LOL
 
Hoya za ovaj put neću više, jer bi to značilo opet skupljati... ali sad bar znam za drugi put, a neka dođe kišni period eto opet posla. A već se davno spremam pitati te... jer su tvoje  super lijepe.


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk