Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Narucivanje cvijeca/sjemena iz inozemstva

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Pronalazak cvijeća
Opis foruma: Gdje da ga kupim ?? Pomoć u pronalasku pojedinog cvijeća..
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=6050
Datum ispisa: 25 Lipanj 2024 u 05:39
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Narucivanje cvijeca/sjemena iz inozemstva
Objavio: sanjalica4
Tema: Narucivanje cvijeca/sjemena iz inozemstva
Datum objave: 30 Svibanj 2011 u 08:51
Iskreno ne znam gdje bih smjestila ovu temu a mislim da je dosta vazna. kako mi ljubitelji volimo razlicito cvijeće pokusavamo na sve nacine doci do njih. jedan od tih nacina je i kupnja preko interneta. na razlicitim stranicama moze se naci povoljnog rasadnog materijala ali kako do njega? Lako je narucit biljke iz RH preko razlicitih portala- Aukcije.hr, e-boom.hr, njuskalo.hr.
Kako narucit jeftino preko stranica iz Srbije? Oni imaju daleko vecu ponudu nego mi.Uzmimo na primjer stranicu www.svijetbiljaka.com. ima svega sto pozelis a kad preracunas cijene, nije to tako ni skupo. Takoder vrijedi i za rasadnik ruza Topolovic. Puno veci izbor ruza nego kod nas. Dal da putujem u Srbiju radi par biljaka?



Odgovori:
Objavio: milica7
Datum objave: 30 Svibanj 2011 u 10:00
Ja sam na jednoj stranici vidjela zaista raznog lijepog i jeftinog bilja ali  šalju samo po Srbiji a jedne sam i pitala pa su mi isto rekli.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: admira
Datum objave: 30 Svibanj 2011 u 13:17
kako sam ja iz malog mjesta izbor cvijeca je veoma slab cijene su mu velike ako hoces nesto kupiti po svojoj zelji to nema ni za lijeka kako se kod nas kaze rado bih i ja saznala nesto vise na ovu temu pozdrav


Objavio: sanjalica4
Datum objave: 30 Lipanj 2011 u 19:46
Originalno poslano od člana admira admira napisao:

kako sam ja iz malog mjesta izbor cvijeca je veoma slab cijene su mu velike ako hoces nesto kupiti po svojoj zelji to nema ni za lijeka kako se kod nas kaze rado bih i ja saznala nesto vise na ovu temu pozdrav


i ja imam taj problem. izbor cvijeća je većinom svuda isti a cijene variraju ali ne jako. dosta kupujem preko aukcija.hr ali ni tamo nema neki veliki izbor ali se ipak nesto nađe.ponekad odem i na njuskalo ali cijene su puno vece.


Objavio: milica7
Datum objave: 30 Lipanj 2011 u 21:49
Ja sam kupila iz Estonije, baš ovih dana  čekam ponovo paketić raznog sjemena.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: milica7
Datum objave: 05 Srpanj 2011 u 22:08
Stiglo mi sjeme iz Estonije.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: milica7
Datum objave: 05 Srpanj 2011 u 22:11
Evo sjeme koje sam naručila. Stiglo je jako brzo.

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/moje_cvijece/29454.aspx">


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Lovro
Datum objave: 17 Listopad 2011 u 12:27
Baš sam gledala stranice kupindo i velim si, cijene su OK, samo ne šalje u inozemstvo.Cry.
.a sjemenja puno veći izbor nego na našoj aukcija hr!

-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: dado_84
Datum objave: 17 Listopad 2011 u 12:38
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Evo sjeme koje sam naručila. Stiglo je jako brzo.

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/moje_cvijece/29454.aspx">


znam od kog je to proizvodaca...ugl jako razocaran s njima jer je klijavost nikakva!


-------------
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!


Objavio: milica7
Datum objave: 17 Listopad 2011 u 19:30
Prije ovoga sam isto naručila od istog prodavača i niklo mi je dobro. Od ove pošiljke nisam još sijala pa ne mogu reći kako će niknuti.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 24 Kolovoz 2012 u 19:02
Molim vas recite mi gdje ste kupili ove predivne kartice sjemena?

-------------
Rajna


Objavio: milica7
Datum objave: 24 Kolovoz 2012 u 19:13
Javljam, iako sa zakasnjenjem da mi je dobro niko sjeme....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 25 Kolovoz 2012 u 13:19
Ja sam jučer naručila sjeme iz Estonije,ali mi nije jasno ,nisam dobila nikakvu obavijest na email,ili nisam dobro naručila ili šta je.mislim da bi trebala dobiti od njih podatke,ili neku obavijest o naružbi,ili dali mogu provjeriti svoju naružbu.molim pomoć

-------------
Rajna


Objavio: 11111
Datum objave: 25 Kolovoz 2012 u 13:27
kako i gdje mogu povoljno naručiti nekih 50 ak   tulipana raznih boja i 20 ak zumbula raznih boja???'

-------------
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 25 Kolovoz 2012 u 19:08
Kod nas još ima po trgovinama zumbuli koji su ocvali su  bagatela kad potrefiš a ima i u poljoprivrednim apotekama

-------------
Rajna


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 25 Kolovoz 2012 u 19:09
Milice ti si od njih naručivala pomagaj?????

-------------
Rajna


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 28 Kolovoz 2012 u 12:57
Uspjela sam naručiti sjeme,ali nešto mi nije jasno,ti si Milice rekla da poštarina nije skupa a moj račun je 25Eura  a poštarina isto toliko.Molim te da mi odgovoriš.pozz

-------------
Rajna


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 28 Kolovoz 2012 u 13:13
Milice koliko si ti kartica naručila,i koliko si platila poštarinu?

-------------
Rajna


Objavio: milica7
Datum objave: 28 Kolovoz 2012 u 16:07
Narucila sam oko 20 vrecica  i platila sam oko 5 e za postarinu. Obavijestili su me e mailom koliko ce sve kostati. Platila sam pay palom a stiglo je po uplati za 7 dana.Postarina se placa prema tezini paketa a moj paketic je bio u koverti. Nisam platila carinu, carina u Osijeku je otvarala ali  odredjena kolicina sjemena ili lukovica se moze bez carine poslati.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 29 Kolovoz 2012 u 11:37
Milice kontaktirala sam ih,molim te oni su neznam kako neke vrečice stavili po dvije,tako da je naružba bila puno veča a poštarina je 7 e.Puno ti hvala na svemu<3


-------------
Rajna


Objavio: milica7
Datum objave: 29 Kolovoz 2012 u 14:50
Slavonka, sretno sijanje....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 29 Kolovoz 2012 u 17:33
Puno ti hvala Milice a možeš  li mi reči kada da sadim,trajnice sam mislila odmah a jednogodišnje u proljeće?<3


-------------
Rajna


Objavio: milica7
Datum objave: 29 Kolovoz 2012 u 23:31
Slavonka, ne znam koje biljke si naručila ali mislim da ti na vrećici piše kada treba sijati. Možda je još jako vrućina, pričekaj još malo da osvježi a jednogodišnje na proljeće... Ako možeš stavi sliku vrećica  koje si naručila....

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 30 Kolovoz 2012 u 14:50
Važi staviču,samo sad nemam vremena.

-------------
Rajna


Objavio: Horti
Datum objave: 19 Rujan 2012 u 08:29
Dobila sam emailom dobar katalog sjemena. Ima puno sjemenja trajnica a sjemenki ima malo ( ugl. po 5-10 ), taman za vrtlare amatere pa je i cijena povoljna ( 5-10 kn većinom ).
Kakva je klijavost ne znam, tek sam naručila.
Ako ima zainteresiranih poslat ću vam katalog na email ili mi neka netko objasni kako da postavim link na wordov dokument ovdje.


Objavio: pčelica7
Datum objave: 19 Rujan 2012 u 08:57
Horti pogledaj ovdje http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1613&PN=3 - kako staviti link  ako negdje zapne pitaj...

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 20 Rujan 2012 u 21:25
Milice kako to ide kad se plača pay palom,ja sam htjela u banci ali oni za 36E traže od 200 do 300 kn za transakciju,a to mi je puno.

-------------
Rajna


Objavio: milica7
Datum objave: 20 Rujan 2012 u 21:42
Slavonka, na to ti ne bih mogla odgovoriti jer  to za mene plati moj sin. Znam da ne bude veliki iznos za tu  transakciju, Mislim nešto malo više od  1 E. Nisam baš upoznata ali mislim da svatko tko ima račun u banci može napraviti pay pal i tako plaćati. Ako imaš račun u banci pitaj pa će ti objasniti kako to ide, tj . kako se napravi kartica za plaćanje pay palom.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: bebolina
Datum objave: 20 Rujan 2012 u 21:58

Usluga PayPal je besplatna za one koju plaćaju, dok proviziju plaća onaj koji robu prodaje.

Da bi se koristila usluga PayPal treba se na toj stranici registrirat i točno utipkat podatke s jedne od kreditnih kartica koju posjedujete. PayPal servis s te kartice odmah skida minimalan iznos od nekoliko Eura, koje uredno vraća na isti taj račun kad korisnik potvrdi kodom.
Plačati bankovne usluge za tako male iznose je preskupo.
Slavonko, ako trebaš uslugu, javi mi se u pp


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: milica7
Datum objave: 20 Rujan 2012 u 22:38
Bebolina, hvala ti i od mene što si dala savjet....smile71

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 21 Rujan 2012 u 12:49
Bebolina puno ti hvala,a koliko traje registracija na PayPalu?

-------------
Rajna


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 21 Rujan 2012 u 12:51
Ovo sa bankama je katastrofa,oni nisu normalni...Cry

-------------
Rajna


Objavio: Wolfsbane
Datum objave: 21 Rujan 2012 u 13:11
ne treba vam kreditna kartica za paypal, mozete placati i preko deviznog racuna u pbz-u, s njim dobijete visu electron koja se moze najnormalnije registrirati na paypalu kao i svaka druga kartica. onda stavite na racun para kolko hocete i trosite kao na normalnoj debitnoj kartici. ne daju sve banke to, zato provjerite ako hocete negdje drugdje (raiffeisen sigurno ne da recimo, za druge ne znam).

-------------
velika gorica


Objavio: Slavonka1
Datum objave: 21 Rujan 2012 u 14:24
Hvala,mislila sam da otvorim na žiro računu,Visa od Slavonske banke,tu najmanje koristim,samo neznam dali mogu pošto je žiro račun?

-------------
Rajna


Objavio: bebolina
Datum objave: 21 Rujan 2012 u 14:39

Zaobiđi karticu koja je vezana za žiro račun, svaku bi isplatu preko nje morala knjižiti u poslovnim knjigama. Otvori devizni račun u nekoj od poslovnih banaka i dobit ćeš viza karticu s kojom se možeš registrirat na PayPal servisu. Naravno, treba ti neki minimalni polog u nekoj od valuta. Kasnije kad budeš trebala plaćati s te kartice, moraš na njoj imati sredstava koja su potrebna za transakcije koju plaćaš.



-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: Wolfsbane
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 13:49
Bez brige, kupujem preko neta vec oko deset godina, znam dobro kako to ide. Ebay inace ne volim previse, bolji su mi specijalizirani ducani, ali za ove ukrasne stvari mi nije previse bitno. Uz sve to samo jednom mi se dogodilo da sjeme stvarno nije bilo kao ocekivano, ali i te biljke su u drugoj generaciju dale neke zanimljive kombinacije.
S obzirom da ne mislim raditi nove hibride brugica, ne patim da budu registrirane i ovakve onakve, previse njima brige treba da bih mogla imati vise od recimo desetak varijanti, sa max dvije biljke od svake. Stvarno su divne ali i zahtjevne a nemam toliko vremena.
Jos nisam ni pocela njih ozbiljno istrazivati, to cu sad preko zime, kada prokopas dovoljno uvijek mozes stupiti u kontakt sa nekim uzgajivacima koji ce prodati sjeme ili cak reznice bez aukcija i kojecega.

-------------
velika gorica


Objavio: makk
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 16:08
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Bez brige, kupujem preko neta vec oko deset godina, znam dobro kako to ide. Ebay inace ne volim previse, bolji su mi specijalizirani ducani, ali za ove ukrasne stvari mi nije previse bitno. Uz sve to samo jednom mi se dogodilo da sjeme stvarno nije bilo kao ocekivano, ali i te biljke su u drugoj generaciju dale neke zanimljive kombinacije.
S obzirom da ne mislim raditi nove hibride brugica, ne patim da budu registrirane i ovakve onakve, previse njima brige treba da bih mogla imati vise od recimo desetak varijanti, sa max dvije biljke od svake. Stvarno su divne ali i zahtjevne a nemam toliko vremena.
Jos nisam ni pocela njih ozbiljno istrazivati, to cu sad preko zime, kada prokopas dovoljno uvijek mozes stupiti u kontakt sa nekim uzgajivacima koji ce prodati sjeme ili cak reznice bez aukcija i kojecega.

Voljela bih da si u pravu, ali nažalost nisi. Uzgajivači ti sugurno neće prodati sjeme, reznice možda da, ali neće biti puno jeftinije od biljke. E sad je pitanje isplati li ti se kupiti reznicu i rizikovati da ti ne uspije ili kupiti biljku, a razlika u cijeni je jako mala.
Svi uzgajivači "drže" visoke cijene i tako štite svoj izvor prihoda. Jako dugo traje da se dobije jedna nova kvalitetna sorta i bio bi apsurd da ih oni daju jeftino.
Ja govorim o njemačkom tržištu, možda je negdje drugdje ipak drugačije.
Na njemačkom ebay-u u ponudi imaju samo roze obične i sanguinee. Ja sam sijala brugmansie, sjeme sam kupila od jednog čovjeka koji uzgaja brug. iz hladne grupe. To mu je hobi. Ipak mi je poslao neoznačeno sjeme i dok biljke ne procvjetaju ja neću znati čak ni iz koje grupe su, a pogotovo koje su sorte.


-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Wolfsbane
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 19:08
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Bez brige, kupujem preko neta vec oko deset godina, znam dobro kako to ide. Ebay inace ne volim previse, bolji su mi specijalizirani ducani, ali za ove ukrasne stvari mi nije previse bitno. Uz sve to samo jednom mi se dogodilo da sjeme stvarno nije bilo kao ocekivano, ali i te biljke su u drugoj generaciju dale neke zanimljive kombinacije.
S obzirom da ne mislim raditi nove hibride brugica, ne patim da budu registrirane i ovakve onakve, previse njima brige treba da bih mogla imati vise od recimo desetak varijanti, sa max dvije biljke od svake. Stvarno su divne ali i zahtjevne a nemam toliko vremena.
Jos nisam ni pocela njih ozbiljno istrazivati, to cu sad preko zime, kada prokopas dovoljno uvijek mozes stupiti u kontakt sa nekim uzgajivacima koji ce prodati sjeme ili cak reznice bez aukcija i kojecega.

Voljela bih da si u pravu, ali nažalost nisi. Uzgajivači ti sugurno neće prodati sjeme, reznice možda da, ali neće biti puno jeftinije od biljke. E sad je pitanje isplati li ti se kupiti reznicu i rizikovati da ti ne uspije ili kupiti biljku, a razlika u cijeni je jako mala.
Svi uzgajivači "drže" visoke cijene i tako štite svoj izvor prihoda. Jako dugo traje da se dobije jedna nova kvalitetna sorta i bio bi apsurd da ih oni daju jeftino.
Ja govorim o njemačkom tržištu, možda je negdje drugdje ipak drugačije.
Na njemačkom ebay-u u ponudi imaju samo roze obične i sanguinee. Ja sam sijala brugmansie, sjeme sam kupila od jednog čovjeka koji uzgaja brug. iz hladne grupe. To mu je hobi. Ipak mi je poslao neoznačeno sjeme i dok biljke ne procvjetaju ja neću znati čak ni iz koje grupe su, a pogotovo koje su sorte.


Pazi, ja nigdje nisam napisala jeftino, niti to ne ocekujem od uzgajivaca. One od prije sam rekla da su skupe, jer uracunavam odma zahebanciju da se te biljke dopreme ovdje, a to je veca stavka od same biljke, na to generalno ne pristajem jer mi ide na zivce. Poslovala sam na ovaj nacin vec prije, primjenit cu istu metodu sad. Jbg ne zivimo svi u svabiji pa da imamo izbor, moramo se i trikovima sluziti, gdje ima volje ima i nacina!

-------------
velika gorica


Objavio: makk
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 19:31
U redu, možda sam ja donijela pogrešan zaključak. Uzgajivači prodaju na ebay-u s fiksnim cijenama, znači nema aukcije. Zato i moj pogrešan zaključak.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: alisa
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 19:32
Bebolina,baš mi je žao tvojih biljaka...Znam kako je jer i ja sam imala sličnih iskustava.Oni koji ne vole biljke ne mogu da razumiju nas koji volimo.Njima je ovo besposlica,pa tako ni ja ne volim moljakati za usluge svakoga.Srećom,nismo svi isti pa se uvijek neko nađe ko' me obraduje nečim što nema kod nas..
Što se tiče transporta preko grane,meni iz Beča stigne busom pošiljka a da to niko i ne pogleda.I sama sam dovukla preko granice, i to preko dvije ,pun gepek biljakaLOLMak je donosila svoje brugmansije i sjeme kad je dolazila u posjet Sarajevu.Iz Zagreba stigne pošiljka od moje drage prijateljiceSmileZnači moguće je samo treba voljeSmile
Wolfsbane,ja sam ti samo iznijela svoje iskustvo ,ništa više.Nisam rekla da ti ne znaš ,samo sam rekla ono što sam ja iskusila.I kod bakkera sam naručivala razna sjemena i većinom je sve bilo čista fula.Drago mi je da ti imaš bolja iskustva sa sjemenom koje naručiš preko net-a,nego ja...
Ja sam sijala bijelu brugmansiju i crvenu sanguinee.Bijela mi još nije cvjetala nikada,a crvena je propala dok je još bila beba..Confused

-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: bebolina
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 20:00
Draga alisa, krivo mi je što sam se toliko trudila uzalud, čak mi je za izgubljeni novac manje žao nego za biljke koje sam zbog nečije gluposti izgubila. Da već nemam pismenu i usmenu (telefonom)opomenu od hebenog Fitosanitarnog inspektora RH zbog uvoza adeniuma s Tajlanda, pokušala bi ja naručivati od uzgajivača biljku po biljku iz EU, samo kad bi bila sigurna da je ta biljka u oriđiđi pakovanju, s ovjerenom deklaracijom. Baš sam ljuta na tu našu birokracijuAngry tretiraju nas kao krimose zbog uvoza biljaka kojih kod nas nema!

-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: alisa
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 20:51
Znači ti si pod opomenomLOLJa sam slala vani sjeme i biljke i do sada nisam ulovljena..Inače kod nas je to malo sporije nego kod vas,pa ja imam vremena za manipulacije..U neku ruku razumijem te procedure oko fitosanitarnih papira,jer time se donekle  kontroliše šta se uvozi.Samim time manje je opasnosti od raznih bolesti biljaka, i od raznih nametnika koji su još nepoznanica za nas.Ipak,nije fer da obični ljudi moraju proči tolike procedure dok veliki uvoznici mogu sve.Većinom oni donesu razne zaraze na bijkama a da to malo ko sprječi..Na nama,biljkoljubcima lome koplja,ali šta možemo..Vama u Hr.uskoro neće biti problem kupovine biljka iz zemalja članica EU.Kod nas do toga ima još,puno vremena. :(

-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: Wolfsbane
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 21:06
Zato cemo mi tu lijepo kad se domognemo sjemena ili biljaka razmjenjivati reznice i obogacivati fond. Ovi sa birokracijom nek se slikaju, vise smeca dodje sa jednim sleperom krumpira nego sa svim biljkama ovog foruma, ali tako se stiti veliki uvoz a ubija mala lokalna proizvodnja, klasicna hrvatska metoda.
Usput, nisam sizila u postu prije, nego jako volim kad mi kazu "ne mozes, ne ide to, ne moze to tako" i slicne stvari, odmah mi da volju da zapnem i pokazem da se moze :D


-------------
velika gorica


Objavio: bebolina
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 21:23
@alisa, ma šišku oni rade svoj posao tako da nas štite od koječega. Posljednja moja pošiljka adeniuma od 9 komada, koju je gospon uredno ovjerio, bio je jedan potpuno truo, smrdilo je uhhAngry Slike te pošiljke sam stavila na temu adeniuma. Kad sam ga pitala kako je mogao potpisat i za tu biljku kao zdravu, rekao je da je propala na putu od Zg do Rovinja...to neka priča svojoj babi. Naposljetku je taj njegov potpis kriv da uzgajivać nema osnove za obeštećenje. To što ovdje pišem šapnula sam i njemu u slušalicu, e pa kad trebam dobit sankcije...barem sam si uzela gušt!ApproveSve sam još to debelo za svaku biljku uplatila u državni proračun!
Ne budi lijena, trulu sam mu biljku poslala fino spakiranu na darTongue a popratni dopis njegovom ministru elektronskom poštom.
Neka tarlaha Tonguekad je tako pametan prepucavat se s bapcom zbog nekoliko sadnica cvijeća


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: makk
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 22:03
Dobra si bebolina, baš si me nasmijala.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: makk
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 22:12
[QUOTE=Wolfsbane] Usput, nisam sizila u postu prije, nego jako volim kad mi kazu "ne mozes, ne ide to, ne moze to tako" i slicne stvari, odmah mi da volju da zapnem i pokazem da se moze :D
Ja ne pišem nešto što neko voli ili ne voli da pročita, nego pišem onako kako stvari stoje, tj. pišem iz svog iskustva.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: bebolina
Datum objave: 06 Listopad 2012 u 23:34
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Dobra si bebolina, baš si me nasmijala.
Evo nas s tim raspravama tamo gdje i spadamo!
@pčelica7, hvala ti do neba, baš si Heart


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: alisa
Datum objave: 07 Listopad 2012 u 00:20
Ni ovdje ne smijemo puno zachatavati temu,ipak moram reći da si i mene nasmijala.Neka  se sada taj gospodin misli s kim ima posla.A, sve zbog par bezazlenih biljčicaLOL

Mene nisu ulovili,ali jesu mi maznuli jednu pošiljku u kojoj su bile razne lukovice i to im ne mogu oprostiti dok sam živaLOLSvaki put kada se sjetim toga,uhvati me bjes ..


-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: bebolina
Datum objave: 07 Listopad 2012 u 00:27
Da li znate kako se uvezena roba na carinskim terminalima i graničnim prejlazima kontrolira sa strane granične sanitarne i fitosanitarne inspekcije? Kad stigne roba za uvoz, pogotovo prehrambenih proizvoda, pogotovo voča i povrća, špediterska služba pripremi carinsku deklaraciju i uputi prijevoznika na carinski šalter. Tu carinik pregleda papire i uspoređuje sadržaj s stanjem u vozilu. Tu je kraj carinskog nadzora, tad stupaju u akciju gore navedeni inspektori, koje je ponekad potrebno čekati satima.Angry Ako im je uvoznik simpatičan, roba prolazi minimalnu kontrolu, natipkajr riješenje da je roba organoleptičiki pregledana a nnalaz uredan. Za one koji ne razumiju šta to znaći, to znaći da je inspektor promotrio robu golim okom....živjeli! U koliko uvoznik nije simpa e tad se uzimaju uzorci i kontra uzorci, što znaći dvije kištre voća, dvije kištre vina, dva katrona tjstenine, ili pak onoga što im se na teretu svidi. Kasnije samo jedan komad(jedna jabuka, jedna buteljka vina itd.itd ide na Zavod za javno zdravstvo na kontrolu, dok ostatak ostaje u uredu ili nekad u vozilu vrlih nam inspektora. Za dan ili dva nalaz je gotov a uvoznik se pozove da uplati cijenu pregleda, da uplati Pdv na iskazanu vrijednost na daklaraciji, da bi u konačnici dobio dozvolu uvoza i čiste papire. Ostatak robe nakon sanitarnog pregleda uvoznik ima pravo na povrat, no uglavnom to svoje pravo ne iskoriste, kako pri sljedećem uvozu ne bi imali većih problema.LOL
Pošiljke cvijeća koje mi naručujemo za osobne potrebe,  njima nisu interesantne, pa kako bi prikazali da revno rade svoj posao, jako ćesto biljke ostaju kod njih, točnije dok traje Upravni postupak koji pokreću...jelteTongue Iako se sva ta procedura uredno prođe, dađbine uredno plate, biljke više nisu za upotrebu već cvijetoljupca preporučenom poštom obavijeste da je biljka propala, te da je zbrinuta po pravilima i propisima....možeš mislit? Meni je tako prošao jedan uvoz od nekoliko bulbi cymbidiuma, dok drugi koji je trebao stiću u tjedni iza, fino sam gospona inspektora zamolila da pošiljku ne otvara, nego da je bez za mene daljnjih troškova(naravo osim moje poštarine) vrati na adresu pošiljaoca
Nedavno je isto iskustvo doživio još jedan uvaženi član, samo zbog nekoliko sjemeki cvijeća kupljenog preko eBay-aAngry
Razlog mog (na gore opisanom postu) konflikta u pisanom obliku i telefonskom razgovoru s nadobudnim fitosanitarcem je donekle moja informiranost o proceduri, obzirom da sam osobno radila za jednu od špediterskih tvrtki, znaćiLOL upoznata s procedurom!
Šonjo koli je na to radno mjesto došao po babi i stričevima, povremeno sjedi u svom uredu u sklopu carinske ispostave u ZG, samo što mu najčešće na vratima piše kako je odsutan zbog rada na terenu...negdje na zg špici...gdje drugdjeLOL E pa poruka šonji, još malo i ode ti mp3Angrysmile52
 
 


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: bebolina
Datum objave: 07 Listopad 2012 u 00:43
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Ni ovdje ne smijemo puno zachatavati temu,ipak moram reći da si i mene nasmijala.Neka  se sada taj gospodin misli s kim ima posla.A, sve zbog par bezazlenih biljčicaLOL

Mene nisu ulovili,ali jesu mi maznuli jednu pošiljku u kojoj su bile razne lukovice i to im ne mogu oprostiti dok sam živaLOLSvaki put kada se sjetim toga,uhvati me bjes ..
Smijemo ovdje pisati o svojim iskustvima koliko nas god voljaLOLZato i jesam zamolila dragu nam @pčelicu7 da nas odleprša baš tu!
Žao mi je zbog tvojih izgubljenih lukovica, ali idući put budi energičnija, pa nisi krimos, ne uvoziš zabranjene supstance...tko ih hmmmLOL


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: dadinica
Datum objave: 07 Listopad 2012 u 20:19
Blago meni kad sam našla ovu temu....
Molim vas, podijelite sa mnom svoja iskustva sa naručivanjem lukovica izvana, tj. Amerike! Ja kao luda zapela za ljiljane...


Objavio: alisa
Datum objave: 07 Listopad 2012 u 20:29
Bebolina,znam ja da je to tako sa tim procedurama ali o nas pita? Niko..Zato ,ja ništa ne prijavljujem kod carine,ako me uhvate uhvate :D
Nadam se da će jednog dana biti bolje sa svim tim procedurama vezanim za biljke i sjeme.Do tada mi ćemo se snalaziti.Baš prije par dana jedna forumašica iz Hr.javila je da joj je stiglo sjeme koje sam joj poslala.Koverta je stigla  neotvarana,a sve zahvaljujući nekim sitnim vezama u pošti :D
Dadinica,ja sam ti već rekla na pp,kada si me pitala za savjet.Ja nikada ne bi naručivala preko net-a što ima u ponudi kod nas.Pogotovo ne lukovice,jer dođe skuplja pita od tepsije.Kod vas u Hr. ima jako lijep izbor ljiljana,većina mojih orijentalaca stigla je iz Zg.Ono što češ platiti za poštarine i razno-razne papire za te novce možeš kupiti lukovice i kod vas.Drugo,sa tim naručivanjem nikada nisi sigurna šta dobiješ sve dok ti ne stigne u ruke,dok sa lukovicama u garden centrima,odma znaš na čemu si..To je moje mišljenje .



-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: dadinica
Datum objave: 07 Listopad 2012 u 20:37
Nisam se dobro izrazila... Trebala bih dobiti na dar ljiljane iz Oregona... sad me interesuje kako to ide, koliko može bez carine, ide li fitopatološki na njih...Kumina rođaka radi kod uzgajivača pa me ona "naložila".


Objavio: dadinica
Datum objave: 07 Listopad 2012 u 20:42
Ako je kao što Alisa kaže skuplja pita od tepsije, onda hvala joj lijepo! Radije neka mi onda, kada slijedeći puta bude dolazila na GO, u džepu ponese jednu-dvije lukovice, nego da mi šalje paket.


Objavio: bebolina
Datum objave: 07 Listopad 2012 u 21:45
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Ako je kao što Alisa kaže skuplja pita od tepsije, onda hvala joj lijepo! Radije neka mi onda, kada slijedeći puta bude dolazila na GO, u džepu ponese jednu-dvije lukovice, nego da mi šalje paket.
Ja u tu avanturu s birokracijom za nekoliko lukovica cvijeća, kojeg ima i kod nas u izobilju, sigurno se ne bih upustila.

-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: bebolina
Datum objave: 07 Listopad 2012 u 22:07
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Bebolina,znam ja da je to tako sa tim procedurama ali o nas pita? Niko..Zato ,ja ništa ne prijavljujem kod carine,ako me uhvate uhvate :D
Evo još jedne moje avanture od prije nekoliko godinaLOL
Odlučimo ti ja i moja kolegica malo prošvrljat po zapadu, znaš onooo ko psi s lancaLOL u obilazak vrtlarijaLOLLOLTongue Trebala su nam samo dva dana da dostavno vozilo s kojim smo na put krenule bude krcat sadnicama, lukovicama, loncima, ma nema čega nismo s kolicima zakačile.LOL Kako sad s svim tim preko granice? Koliko će nam toga oduzeti, koliko će nam carine opaliti...rojila su se pitanja na koje si nismo znali odgovorit, a upucale brdo love. Ja sam se odlučila za artikal mamac i fino stala ispred jednog ogromnog šoping centra i krenula u potragu za artiklom koji ću na carini prijavit i koji će spustit maglu na ostali sadržaj našeg "malog" tereta.LOL
Odlučim ti ja za neku siću na akciji kupit mali TVLOLTongue nekoliko jeftinih metli i isto toliko kantiLOL Trebalo mi je malo vremena da to sve posložim, fino zabarikadiram cvijeće a ne oštetim i krenemo mi put granice. Moja kolegica se tresla ko prut na vodi a ja hladna ko špricer.LOL Kad smo stigli na granicu Carinik pita da li imamo nešto za prijavit, na šta ja spremno ugasim vozilo i izađem pokazat gosponu šta imam za cariniti. Kad sam mu spomenula TV, bio je sretan ko mala beba što će me bar za nešto oderat.LOL Spremno vadim oriđiđi račun na kojem su uz telku bile metle, kante i sad oni meni zaračunaju carinu za tu sićuLOLTongue
Malo sam im pokazala kiselu facu jer su mi baš mogli i oprostit...jelte, babac si kupio samo malu telkuLOLLOLTongue
Fino smo se na kraju pozdravili i zaželili oni meni sretan putLOLTongue
 
Dobra fora?LOL


-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić


Objavio: alisa
Datum objave: 08 Listopad 2012 u 10:44
Odlično si ti spojila ugodno sa korisnim,bebolina..Dobila si novi tv i puno auto biljaka :D
Prije dvije godine  i ja sam imala malo panike  zbog biljaka koje sam ponijela iz Beča,i iz Zg.Čak sam orhideje vukla,agapantuse u velikoj saksiji,koje mi prijateljica nagurala ispod nogu.Ono što je ostalo prazno mjesto od Zg-Beča,moja prijateljica je popunila kada smo krenuli od nje.Natrpala mi biljke i ispod noga čak.Na granici pitaju carinici jel imamo šta prijaviti mm veli,da,imam ženu!I on uporan da se mene rješi,a ovi se prepali da im ne ostanem tu na teretu i lijepo nas puste preko grana a da nam ne pogledaju auto niti sadržaje u njemu LOL


-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: bebolina
Datum objave: 08 Listopad 2012 u 15:46
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Odlično si ti spojila ugodno sa korisnim,bebolina..Dobila si novi tv i puno auto biljaka :D
Prije dvije godine  i ja sam imala malo panike  zbog biljaka koje sam ponijela iz Beča,i iz Zg.Čak sam orhideje vukla,agapantuse u velikoj saksiji,koje mi prijateljica nagurala ispod nogu.Ono što je ostalo prazno mjesto od Zg-Beča,moja prijateljica je popunila kada smo krenuli od nje.Natrpala mi biljke i ispod noga čak.Na granici pitaju carinici jel imamo šta prijaviti mm veli,da,imam ženu!I on uporan da se mene rješi,a ovi se prepali da im ne ostanem tu na teretu i lijepo nas puste preko grana a da nam ne pogledaju auto niti sadržaje u njemu LOL
Čestitke tvom mužu za snalažljivostClapBig%20smile

-------------
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk