Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bakin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bakin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: bakin vrt
    Objavljeno: 26 Lipanj 2010 u 00:33
Koliko ste samo posla napravili!! Posjećujem ja i tvoj vrt, uvijek je sve uredno i na svom mjestu. A sad sam vidjela kako to izgleda kad se krene u šišanje i oblikovanje. Ima tu bome posla! 
Sutra je novi dan.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2010 u 08:30
Hoće  sigurno.Big%20smileA mi prvih 8 kupovali! Umjesto da sam kupila dvije i.... Sad "pikam"dalje sama!Big%20smile
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2010 u 00:50
Baka, danas sam ošišala svoju sivu santolinu po tvom savjetu. Pustila sam ju da ocvjeta, a onda škare u ruke. Pokušala sam ju oblikovati u polukuglu. Kako to radim prvi put, nisam baš sigurna jesam li dobro napravila. Mladice su naravno zabodene u zemlju. Nadam se da će se primiti.
Sutra je novi dan.
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 13:22
savršeno! zbilja se vidi koliko ste napravili! čestitam!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 16:59

Danas smo završili. Do prve kiše!Wink

Korijenko i mi smo nekih tridesetak i više godina sve samo škarama, onim dugim. A onda sam ugledala na cesti "Parkove" sa šišalicom i kupili i mi... spašava nas. Da ne kažem da je oštra kao mačeta i daleko bolje može srezati šiblje, žbunje i sve ono u što se pretvore naši grmovi i živice nakon duljih kiša.
Samo danas smo napunili 9 vreća od 200 l pokošene trave, lišća i palminih grana. Jer sam se na kraju upustila i u šišanje palmi.
Mladi? Sto problema... mogli bi ih organizirati jednom tjedno... ali.... a doći će i to vrijeme nažalost brzo!
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 14:32
Ajme Baka ja imam pola manje šišanja nego vi i uvijek sam u bedu kad me čeka taj poslić. Prvo kad pomisliš, šišanje živice i grmlja čas posla a kad kreneš  pa još malo, pa još malo a zabole ruke i ramena (barem mene) a nemam elek. škare nego sa običnim trsnim ili onim malo dužim Wacko
Nego... fino ste vas dvoje to zrihtali a i dobro se naradili, drugi put zaposlite malo i mladu radnu snagu....Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 13:40
Bako moja, zaista je šišanje kod vas alfa i omega... Razumijem zašto toliko o tome pišeš. Možda da TM i ti iduće godine nađete nekog nadničara, pa vi nadzirete a on šiša... Naravno, ako se slažete s tim i ako tako želite.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 11:31
Tu je bilo posla, ali se i vidi razlika, ošišano, pospremljeno, uredno.

Gledam tvoje lanjske begonije ..... ja sam kupila par komada, dugo su već bile posađene i ništa. Pa sam odlučila u te vaze staviti nešto drugo. Kad tamo stručnjak (ja) okrenuo naopako gomolje. Nakon intervencije sada polako rastu.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 17:51
Bila malo u tvom dnevniku radova i vidim da se tu radi punom parom! Od tolikog šišanja zaboli i mene glava!
Svaka ti čast kako sve to uređuješ ( tebi i TM, naravno)!ClapClapClapClapClap
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 16:59
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

ajme pa ti si bako imala radne akcije smile39
Pa vaši dnevnici se sastoje od radova začinjenih sadnjom cvijeća, pa sijanjem, pa kopanjem, pa s toliko raznolikosti...
a moj se sastoji jedino u riječi -šišanje!Confused
Pa tako sam htjela  zorno pokazati kako veeeliko značenje ima taj pojam kod mene. BTW i mene je ošišalo, skoro kao travnjak!LOL
 
Hoya za ovaj put neću više, jer bi to značilo opet skupljati... ali sad bar znam za drugi put, a neka dođe kišni period eto opet posla. A već se davno spremam pitati te... jer su tvoje  super lijepe.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 15:18
ajme pa ti si bako imala radne akcije smile39
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 14:30
Baka, pa naradila si se samo dok si sve počistila i poslikala, a tm ko "mladić" šeta po zidiću, bravo, nadam se da ću kroz koju godinu i tebe vidjeti gore na zidu, samo oprezno, vidim da radje odmoriš na onoj stolici usred zelenila, baš dobro mjesto.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 14:05
Znam da si se umorila, ali - slobodno možeš one sive još šišnuti. Meni nema ništa sivoga kad ih sredim!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 13:39
Hoya ja sam tebe htjela pitati kako ti šišaš one svoje lijepe santoline.Ja sam prvo ručno, pa to je ConfusedDead Onda sam ih ovaj put električnom šišalicom, a imam pola manje od tebe!
 
 
I evo dok se ručak kuhao snimila sam ih poslije šišanja
 
 
Djeluju očerupano, ali poslije prvih kiša bit će opet lijepe.
Zelene su puno ljepše uvijek...
 
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:41

Puno rada, muke, ali velike promjene! Ja sam se umorila gledati i zamišljati vas kako radite!

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:32
Otok, nisam očito snimila ošišane santoline. Ganjaju me za ručak!LOLStavit ću ih u Moj vrt s ostalim! 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:27
Iza ove razbarušene idile, koju također treba ukrotiti sam jutros provela skoro sat i pol
 
 
Živica tik uz susjedin zid iz koje je izraslo u njen vrt cijelo stablo. Uspježno ispiljeno, ali je sad trebalo ukrotiti živicu da se više stvar ne ponovi
 
 
 
Prije mog zahvata
 
 
 
I poslije
 
 
Sad se vide i susjedine palme....
 
 
I na kraju slika ovog ubogog stabla, koje traži svoje mjesto pod suncem
 
 
Stisnut u kutu s dvije palme ispod hrpe lovorovih stabala....
 
 
I jedan "panoramik"  uređenog dijela.....
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:21
Jučerašnji uradak MM. Gornja livada.
 
 
 
 
Usput malo moje lanjske  begonije Big%20smile
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:11

Počela sam rezati....
Gornje živice
 
 
Donje živice - dio
 
 
 
  
Danas nastavak, bršljan i čišnjenje gornje živice kroz rešetku, tamo gdje nije šišalica dospjela.... Domestos za potrebe Dead
 
 
 
 
MM šiša na zidu, ja se ne usudim
Ja sam sa sigurnosti rezala uljeze 
 
Ovo je sve krupni plan - što sve raste među lovoromConfused
koprivići, poneka palma, nešto čemu ne znam ime, ali znam da naraste veeeliko stablo....
 
To su stabla koprivića u punoj veličini u vrtu iznad dijela mog...Pa onda nije čudo da svašta raste mkješano.Ja sam kroz rešetke rezala škarama uljeze i natapala ih Domestosom!
 
Idilični kutak za trenutke odmora za vrijeme radova
 
 
Travica narasla  kao negdje u nekoj dalekoj prirodi gdje nema ljudske ruke...Confused
 
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2010 u 12:00
Otok pitanje u pravi trenutak. Big%20smile Moje su na takvom mjestu da ih ne smijem puštati da cvatu, onda bi se toliko  razrasle da ne bih nikad s njima došla na kraj.Tako ih nažalost režem čim ocijenim da su prevelike....
Evo slijede slike radova jučer i danas pa među njima i "masakr"Wink santolina.To se posebno odnosi na sive.... zelene su "mekše" ne podivljau tako, ali ja ih imam svega tri.
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.